_مایکروسافت پنل جدید

مایکروسافت به روایت ارقام

تالار بی‌پژواک – 20.6db-

تالار بی‌پژواک مایکروسافت که جهت آزمایش‌ از آن استفاده می شود با ثبت عدد منفی ۲۰.۶ دسی‌بل، رکورد ساکت‌ترین مکان دنیا را در کتاب گینس در اختیار دارد.

برای این‌که یک مقایسه انجام بدهیم تا شما معنای این عدد را بهتر متوجه شوید، بهتر است بدانید، صدای پیچش باد در میان درختان در حدود ۲۰ دسیبل است و یخچال خانه شما صدایی معادل ۴۰ دسی‌بل ایجاد می‌کند در حالی که گوش شما یاد گرفته است صدای دائمی یخچال در خانه را از صداهایی که می‌شنوید حذف کند. 

 

میزان آب مصرفی – صفر 

اگر مصارف آشامیدنی را حذف کنیم، کمپ مایکروسافت به گونه‌ای طراحی شده است که هیچگونه مصرف آبی ندارد.

امور خیریه – ۱.۴ میلیارد دلار

سال گذشته مایکروسافت معادل ۱.۴ میلیارد نرم‌افزار و خدمات به سازمان‌های مردم نهاد و غیرتجاری جهت افزایش دسترسی آن‌ها به مهارت و فناوری بهتر، اهدا کرده است. دیگر ارقام مربوط به فعالیت‌های خیرخواهانه در مایکروسافت عبارتند از:

  • کارمندان مایکروسافت سال گذشته ۱۵۶ میلیون دلار به امور خیریه اهدا کرده‌اند.
  • کارمندان مایکروسافت در سال گذشته مجموعاً ۷۰۰ هزار ساعت کار داوطلبانه ( در جهت عام‌المنفعه ) انجام داده‌اند.
  • این شرکت مجموعا ۱۹۵۵۰ مدرسه و موسسه غیرتجاری را تحت پوشش خود دارد.
  •  در مجموع ۷۵ درصد کارمندان مایکروسافت در حداقل یکی از امور خیریه شرکت کرده‌اند.

رایانه مجهز به ویندوز در دنیا – ۱.۵ میلیارد

امروز که این مقاله را می‌خوانید، مجموعا تعداد رایانه‌هایی که موتور محرک آن‌ها را ویندوز تشکیل می‌دهد، به عدد یک و نیم میلیارد رسیده است. از این عدد البته ۷۰۰ میلیون، ویندوز ۱۰ را بر روی خود اجرا می‌کنند.

رکورد بازی پَک‌مَن .– ۹۹۹,۹۹۰ .

مایکروسافت یک هوش مصنوعی توسعه داده‌است که توانسته در نسخه آتاری ۲۶۰۰ بازی PAC-MAN به درجه استادی برسد. این هوش مصنوعی حداکثر رکورد ممکن در بازی یعنی ۹۹۹,۹۹۰ را به ثبت برساند.

دمای نگهداری –  ۲۰۰ برابر سردتر 

مایکروسافت چندین آزمایشگاه را در سراسر دنیا اداره می‌کند که تخصص آن‌ها نگهداری از قطعات کوآنتوم است. محیط کرایوژنیک (Cryogenics) به محیطی می‌گویند که در آن جهت امیال خاصی، دما را به صورت مصنوعی بسیار سرد نگاه می‌دارند. مایکروسافت برخی از قطعات کوآنتوم را در دمایی تا ۲۰۰ برابر سردتر از فضای بین ستاره‌ای نگه می‌دارد. برای این که درک بهتری از این عدد داشته باشیم بهتر بدانید دمای بین ستاره‌ای معادل منفی ۲۷۰.۴۵ درجه سانتی‌گراد، دمای سمت تاریک ماه که خورشید به آن نمی‌تابد معادل منفی ۱۷۰ درجه سانتی‌گراد و سردترین دمای ثبت شده بر روی کره زمین مربوط ایستگاه هواشناسی وستوک در روسیه، معادل منفی ۸۹.۲ درجه سانتی‌گراد است.

برای زمین –  ۱۳۷ هوش‌ مصنوعی

مایروسافت تعداد ۱۳۷ هوش مصنوعی هوش مصنوعی برای سازمان‌ها و افراد در ۴۷ کشور دنیا توسعه داده است تا در مسائلی همچون تغییرات اقلیمی، آب، تنوع زیستی و کلا حفاظت از کره زمین، به کمک آن‌ها بیایند.

پوشش آنتن‌دهی –  ۲ میلیون نفر

مایکروسافت برای رساندن پوشش آنتن‌های مخابراتی- تلویزیونی به ۲ میلیون نفر از ساکنان مناطق مرزی ایالات متحده که پیش از این هیچ گونه پوشش نداشتند، با شرکت‌های مرتبط با ارتباطات، سرمایه‌گذاری مشترک انجام داده است.

تحلیل سیگنال – ۶.۵ هزار میلیارد

میاکروسافت روزانه تعداد ۶.۵ هزار میلیارد سیگنال را در جهت حفظ امنیت مشتریان خود و شناسایی تهدید‌های بالقوه، آنالیز می‌کند.

بدون کربن – ۱۰۰٪

مایکروسافت از سال ۲۰۱۲ هیچگونه ترکیبات کربنی را وارد جو و خاک کره زمین نکرده است. 

تعداد موقعیت‌های قابل شناسایی – ۱۰ میلیون حالت

هوش مصنوعی بیننده مایکروسافت (Seeing AI) می‌تواند برای کمک به افراد نابینا یا کم‌بینا، ۱۰ میلیون موقعیت مختلف را توصیف کند. توانایی‌های دیگر این هوش مصنوعی تشخیص محصولات مختلف با استفاده از بارکد آن و اسکن مدارک و صفحات اسناد کاغذی و خواندن آن برای کاربر است.

کرتانا – ۱۸ میلیارد سوال

از زمان رونمایی از دستیار دیجیتال مایکروسافت، این هوش  مصنوعی به ۱۸ میلیارد سوال پاسخ داده است.

 

منبع :

MICROSOFT

396 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. گیک، برنامه‌نویس پایتون. دوستدار لینوکس و مایکروسافت به صورت هم‌زمان!!
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,