galaxy-s6-edge-plus-front-angle-full

مایکروسافت روز پنج شنبه بالاخره عرضه ی عمومی ویندوز ۱۰ موبایل را آغاز کرد و تعدادی از لومیا های قدیمی در لیست دریافت کنندگان این به روز رسانی قرار داشتند، البته در این لیست گوشی های ویندوز فونی دیگر سازندگان نیز وجود داشتند. متاسفانه مایکروسافت ویندوز ۱۰ موبایل را برای برخی از لومیا ها عرضه نکرد و روز گذشته نیز اعلام شد که این شرکت برنامه ای برای عرضه موج دوم آپدیت ها ندارد.

مایکروسافت به شکل غیر مستقیم اعلام کرد گوشی هایی که در لیست دریافت کنندگان ویندوز ۱۰ موبایل وجود نداشتند قرار نیست که در موج دومی این به روز رسانی را دریافت کنند. البته برخی از آن ها مانند لومیا ۹۲۰ در سال ۲۰۱۲ عرضه شده بودند و مایکروسافت این گوشی را بیش از سه سال (شکل طبیعی پشتیبانی نوکیا و مایکروسافت از گوشی ها سه ساله بود) پشتیبانی کرد. اما برخی از مدل ها مانند لومیا ۱۰۲۰ و یا لومیا ۹۲۵ تمامی شرایط دریافت آپدیت را داشتند و مایکروسافت به روز رسانی را برای آنان عرضه نکرد. شاید بتوان دلیل این کار را تجربه ی ناقص و پر مشکل ویندوز ۱۰ موبایل بر روی این گوشی ها دانست. بار ها پیش آمد که مایکروسافت اعلام کرد لومیا ۱۰۲۰ در ویندوز ۱۰ موبایل به علت نبود اپلیکیشن لومیا کمرا نمی تواند تمامی قدرت دوربینش را در اختیار کاربر بگذارد و در سایر بخش ها نیز مشکلاتی مشاهده می شد اما این موضوع را نمی توان دلیل اصلی عدم عرضه ویندوز ۱۰ موبایل برای این گوشی دانست. باید چند روزی صبر کنیم و ببینیم که مایکروسافت در خصوص این تصمیمات جدید چه توضیحاتی را ارائه می دهد. اما برخی از کاربران پس از دریافت ویندوز ۱۰ موبایل اعلام کردند که باگ هایی را در سیستم عامل مشاهده می کنند که بسیار آزار دهنده بوده و مانع از انجام بسیاری از کار ها در گوشی می شوند. ابتدا بگذارید تا یک تعریف بهتر از ویندوز ۱۰ موبایل داشته باشیم.

مایکروسافت در سال گذشته ویندوز ۱۰ را رسماً معرفی و عرضه کرد اما این نسخه از سیستم عامل ویندوز دو تفاوت مهم با سایر نسخه های ویندوز داشت. در ویندوز ۱۰ هسته ی تمامی ویرایش ها یا به اصطلاح شعبات ویندوز یکسان شد و اکنون تمامی دستگاه های ویندوزی که بر روی آن ها ویندوز ۱۰ نصب شده هسته ای یکسان با نام OneCore دارند. این قسمت اول ماجرا است و قسمت دیگر به نوع نرم افزار مربوط می شود. ویندوز ۱۰، نرم افزار به عنوان سرویس یا SAAS است، یک رشته بیلد تعریف شده داشته که به پایداری می رسند و مایکروسافت تصمیم می گیرد که چه زمانی آن ها را در اختیار اینسایدر ها و یا کاربران قرار دهد. بنابراین در ویندوز ۱۰ چیزی به نام نسخه نهایی نداریم. این که گفته می شود نسخه نهایی، یک اصطلاح رایج بوده و اگر بخواهیم به شکل صحیح از آن سخن بگوییم، باید آن را نسخه ی عمومی بنامیم. نسخه ی عمومی ویندوز ۱۰ چیزی نیست جز یکی از بیلد هایی که پیش تر در اختیار اینسایدر ها قرار گرفته بود اما این بیلد آن قدری به پایداری رسیده که نیازی به آزمایش ندارد و شرکت سازنده می تواند آن را به صورت عمومی منتشر کند. پس از انتشار عمومی مطمئناً مشکلات بسیاری دیده می شوند که مایکروسافت وظیفه دارد با انتشار به روز رسانی های تجمعی آن ها را به ترتیب اولویت رفع کند. مصداق این موضوع را در ویندوز ۱۰ دسکتاپ مشاهده کردیم. مایکروسافت ویندوز ۱۰ دسکتاپ را با شماره بیلد ۱۰۲۴۰ عرضه کرد که باگ های بسیاری داشت و سپس با ارائه به روز رسانی های تجمعی و پس از آن ها، به روز رسانی بزرگ پاییز بخش اعظمی از مشکلات را رفع کرد. در ویندوز ۱۰ موبایل نیز اوضاع این چنین است و کاربران هم اکنون مشکلات بسیاری را مشاهده می کنند که پس از ارائه به روز رسانی های تجمعی رفع خواهند شد. اینسایدر هایی که از روز نخست بیلد های پیش نمایش فنی را دریافت کرده اند به خوبی این موضوع را درک می کنند و با شیوه ارائه به روز رسانی های تجمعی و رفع باگ ها آشنایی کامل دارند.

به هر حال، اکنون ویندوز ۱۰ موبایل به صورت عمومی عرضه شده و با وجود این که تعدادی از مدل های محبوب لومیا در لیست دریافت کنندگان آن قرار ندارند اما باز هم انتشار آن یکسری نکات مهم به همراه دارد، نکاتی که باید سازندگان گوشی های اندرویدی از آن درس بگیرند و در سیاست های انتشار به روز رسانی های نرم افزاری آن ها را اعمال کنند. دو نکته ای که شاید برای سازندگان گوشی های اندرویدی باید قابل تأمل باشد را در زیر ذکر کرده ایم:

 • لومیا ۵۳۵ که یک گوشی پایین رده و محصول سال ۲۰۱۴ است ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت کرده
 • لومیا ۴۳۵ با آن مشخصات ضعیفش ویندوز ۱۰ موبایل را دریافت کرده است

انتشار ویندوز ۱۰ موبایل برای این گوشی ها نشان می دهد مایکروسافت در صورتی که مشخصات سخت افزاری و سال تولید محصولاتش اجازه دهند، تا جایی که امکان داشته باشد از آن ها پشتیبانی می کند. این موضوع برای سازندگان گوشی های اندرویدی برعکس بوده و ما در مدل های پایین رده شاهد پشتیبانی نرم افزاری مناسب نیستیم.

وقتی که صحبت از اندروید می شود، باید آن را به دو دسته تقسیم کنیم. یکی اندروید خام یا Pure Android گوشی های نکسس گوگل و دیگری اندرویدی که سایر سازندگان گوشی های اندرویدی بر روی گوشی هایشان استفاده می کنند. گوگل در ارائه به روز رسانی های نرم افزاری هیچ کوتاهی نمی کند و نکسس هایش را همواره به روز نگه می دارد و تا جایی که بتواند به روز رسانی ها را برای آن ها عرضه می کند و به تازگی اخباری منتشر شده که به انتشار اندروید N برای گوشی محبوب نکسس ۵ اشاره می کنند. این یک پشتیبانی نرم افزاری بسیار خوب است اما متاسفانه سایر سازندگان گوشی های اندرویدی همانند گوگل عمل نمی کنند. مایکروسافت شاید در دنیای موبایل سهم اندکی داشته باشد و در مقابل سایر تولید کنندگان گوشی های اندرویدی (به جز گوگل و نکسس های این شرکت) حرفی برای گفتن نداشته باشد اما وقتی صحبت از پشتیبانی نرم افزاری می شود مایکروسافت از تمامی آن ها عملکردی بسیار بهتر دارد.

البته لومیا هایی که تحت قرار داد اپراتور ها عرضه می شوند به خوبی لومیا های آنلاک به روز رسانی ها را دریافت نمی کنند (به عنوان مثال لومیا ۹۵۰ تحت قرارداد اپراتور At&t حدوداً ۷ روز دیرتر از سایر لومیا های آنلاک به روز رسانی ها را دریافت می کند) این موضوع بر عهده اپراتور ها بوده و مایکروسافت نقشی را در این میان ندارد. شاید تمام گوشی های لومیا (مانند لومیا ۵۲۰ بسیار محبوب) به ویندوز ۱۰ موبایل به روز رسانی نشوند اما هنوز هم این امکان وجود دارد که مایکروسافت بر روی انتشار به روز رسانی برای گوشی های پایین رده کار کند (اگر چه غیر مستقیم این موضوع را تکذیب کرده است). به روز رسانی های نرم افزاری و ارائه پشتیبانی برای چندین مدل بسیار سخت است اما همین که می بینیم شرکتی مانند مایکروسافت که سهم چندانی در دنیای اسمارت فون ها ندارد اما پا به پای اپل و گوگل پشتیبانی ها را ارائه می کند بسیار عالی است. دیگر سازندگان گوشی های اندرویدی گوشی های پایین رده خود را پس از عرضه بلافاصله فراموش می کنند و پشتیبانی های لازم را ارائه نمی دهند. این شرکت ها لازم است که کمی به سیاست های مایکروسافت نگاه انداخته و از آن ها استفاده کنند.

Microsoft_Lumia_435_5

وقتی که بحث پشتیبانی به میان می آید نباید صحبتی از اعداد به میان آورد، ممکن است بعضی از همین شرکت ها یا طرفدارانشان بگویند: “مایکروسافت تنها باید چند مدل محدود را به روز رسانی کند که تعداد کاربران آن ها نیز بسیار اندک است”. این نکته را در نظر داشته باشید که آن ها (مایکروسافت) قرار نیست که بروند و تک به تک درب خانه ی مشتریان را بزنند و به روز رسانی ها را برای آنان ارائه کنند! شرکت به روز رسانی را ارائه می دهد و فرقی نمی کند که ۱۰۰ دستگاه و یا ۱میلیارد دستگاه آن را دریافت کنند، به روز رسانی ارائه می شود و هر کس بخواهد آن را دریافت می کند. در واقع اگر بحث اعداد نیز به میان بیاید باز هم حق با مایکروسافت است که توانسته با وجود این که سهم اندکی در دنیای اسمارت فون ها داشته و گوشی هایی که ویندوزی هستند نیز بسیار کم تعداد هستند، یک پشتیبانی عالی را برای آنان به ارمغان بیاورد. مایکروسافت می توانست بگوید چون تعداد کم است پشتیبانی ارائه نمی شود اما این گونه نیست. آن ها مدت زمان بسیار زیادی است که بر روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ موبایل کار کرده اند تا کاربران را پشتیبانی کرده و تجربه های نو را برای آنان به ارمغان بیاورند، این همان کاری است که گوگل برای اندروید انجام می دهد که خوشبختانه نتیجه ای مشابه مایکروسافت دارد.

ویندوز بر روی تمامی گوشی های ویندوزی یک شکل بوده و مایکروسافت نیازی نیست که مانند سازندگان گوشی های اندرویدی رابط کاربری اختصاصی هر گوشی را با آن نسخه از اندروید بهینه کند و همین موضوع باعث شده تا ارائه به روز رسانی ها برای مایکروسافت بسیار آسان باشد اما توجه داشته باشید که مایکروسافت راه طولانی را طی کرده تا بتواند گوشی های قدیمی را نیز پشتیبانی کند حتی گوشی هایی که سخت افزار بسیار ضعیفی دارند (مانند لومیا ۴۳۵) از پشتیبانی کامل مایکروسافت برخوردارند و این درست همان چیزی است که سازندگان گوشی های اندرویدی از انجام آن سر باز می زنند.

اگر شما در این موضوع که آینده محاسبات ما را موبایل ها و راه پیش روی آن ها شکل می دهند شک و تردیدی دارید، کاملاً در اشتباه هستید. مایکروسافت برای ماندن و پیش رفتن در این راه هر آنچه را که نیاز بوده انجام داده است تا کاربرانش بتوانند آخرین ویژگی هایی که این شرکت برایشان در دسترس قرار داده را تجربه کنند. این چیزی است که دارندگان گوشی های پایین رده اندرویدی نمی توانند تجربه کنند و اگر بخواهیم بحث امکانات و پشتیبانی را در نظر بگیریم، امروز یک روز بزرگ و یک پیروزی برای کاربران ویندوز فون است.

این مطلب از وب سایت Android Central برگرفته شده و در بخش ابتدایی آن نیز توضیحاتی اضافه از سوی وینفون ارائه شده است.

با تشکر از مجید جعفری عزیز بابت تلنگر این خبر به ما

شما در این خصوص چه نظری دارید؟

منبع :

ANDROID CENTRAL | وینفون

1008 پست
عرفان مرادی
دبیر بخش آموزش وینفون، علاقه‌مند به سرویس‌های شرکت مایکروسافت.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
hamid
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام
عیدتون مبارک
سال خوبو پر برکتی در کتار خانواده داشته باشید انشاالله
یه سوال؟ با برند لومیا گوشی تولید میشه ؟یا ۶۵۰ اخریش بود؟مرسی

  EX
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  فقط یک چیز میشه از مایکروسافت یادگرفت: به مایکروسافت اعتماد نکنید!

  دوستان وینفونی نظرشون اینه که این شرکت قصد داره برند نوکیا رو محو کنه. ثمن میگم کاملاً برعکس:

  مایکروسافت فقط گور خودشو گند.

  من اگه وینفون خریدم صرفاً بخاطر نوکیا بود. همونطور که قبل از ۱۳۲۰ ده رقم نوکیای دیگه با سیستم عاملهای جور واجور رو داشتم، ولی فقط یه چیز رو میدونم: اینکه دیگه تحت هیچ شرایطی گوشی بعدیم سیستم املی که سازندش مایکروسافت باشه نخواهد بود. حتی اگه برندش نوکیا باشه.

  نوکیا با ویندوز ده پروسه بیکفایتی خودشو در ساخت سیستم عامل برای دستگاه های هندهلد تموم کرد و اگه واقعاً پشتیبانیشو با همچین خیانت بزرگی برداره مطمئن باشید با وینفون ۱۰ به کار خودش واسه همیشه خاتمه داده.

  نظر من اینه که مایکروسافت شکست رو در زمینه موبایل پذیرفته و نمیخواد بیش از این هزینه کنه، اینو من زمانی فهمیدم که ۱۲۰۰۰ نفر رو از نوکیا اخراج کرد و مهندسین طراحی گوشی رو از دست داد، اون زمان خیلیا به حرفم واکنش منفی نشون دادن، اما امروز همه چیز ثابت شد. مایکروسافت در ابتدا ادعا کرده بود ویندوز بعدی برای همه دستگاهها میاد، مدتی بعد دیدیم که گفتن احتمالا یه نسخه ی بهینه شده و سبک تر از نسخه اصلی برای دستگاههای ۵۱۲ میسازن… اما امروز فاجعه ی بزرگتری اتفاق افتاد: مایکروسافت حتی پرچمدار ها رو هم نادیده گرفت… در واقع نادیده نگرفت… بهتره بگیم شکست و بی کفایتی رو پذیرفت و همین سیستم عامل ناقص رو به اسم نسخه عمومی بیرون داد… اونم بعد از سه ماه گذشتن از تاریخی که وعده داده بودن.

  چیزی که اینجا خسارت اصلی حساب میشه خود سیتم عامل جدید نیست. گور بابای ویندوز ده، همون ۸.۱ به مراتب بهتر و سریع تره، چیزی که ما داریم از دست میدیم عدم پشتیبانی نرم افزاری در اینده ی نه چندان دوره، دیر یا زود دیگه هیچ برنامه ی واسه ۸.۱ انتشار و اپدید داده نمیشه… اگه لااقل مایکروسافتدر قبال دروغ های بزرگش میپذیرفت که ساپورت نرم افزاری ویندوز ۸.۱ رو ادامه بده باز هم میشد باهاش کنار اومد… ولی…

  خلاصه ی کلام: مایکروسافت باخت و درسی شد حداقل واسه امثال ما که وقتمونو با دروغ هاش تلف نکنیم.

   محمد صالح
   پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

   با این اوصاف ویندوزرفون دیگه اینده ای نداره برم سراغ همون اندروید مایکی اصلا چکارش به گوشی شهرت نوکیا رو برد زیر سوال اقای کسی لومیا ۶۴۰ xl نمیخواد اخی به چه جاهایی کشیده شدیم اگه مستند بیل گیتس و استیو جابز رو دیده باشین میفهمین که مایکی از کجا و چه جوری شروع کرده و اینم اخرش اندروید روز به روز داره میره بالا ما هم باید وایسیم بیلد جدید بیاد اخی یاد نوکیا خخخخ

mahmob88
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام. امروز صبح آپدیت دوم ویندوز ۱۰ مدبایل رو گرفتم. اما دیگه نمیتونم تاریخچه تماس و پنل شماره گیری رو اجرا کنم. تا میاد بالا کرش میکنه. کمک لطفاً.

  mojtaba KA
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  من گوشیم لومیا ۵۳۵ و آپدیت ۱۰۷ و مادرم لومیا ۶۲۵ و آپدیت ۱۶۲
  جفتمون گوشیامون از امروز صب بخش فون کار نمیکنه!!!!
  جالبه دو گوشی مختلف با دو آپدیت مختلف، الانم شما میگین!

  نویسندگان محترم لطفن رسیدگی کنین که این قضیش چیه؟ عمومیه یا نه؟ راه حلش چیه؟
  نمیتونیم یه اعتبار چک کنیم!

   erfan.226
   پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

   درود.بخاطر تغییر تاریخ و این چیزاس.زمان گوشی رو یک ساعت جلو ببرید تا درست شه!
   البته یا تا فردا درست میشه یا آپدیت میاد بزودی براش.

   mahmob88
   پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

   من خودم شماره هارو میزنم تو دفتذ تلفن بعد تماس میگیرم.

    saeed
    پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

    به خاطر تاریخ و ساعت گوشیه!!!! تاریخ و ساعته گوشی رو رو usa&can قرار بدید و از تهران خارج کنید یا تاریخ گوشی رو یه روز جلو ببرید درست میشه منم همن کارو کردم

   mhr63
   پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

   منم دیشب ویندوز ۱۰ رو نصب کردم و فقط مشکل اجرای ویدیو رو داشتم . یعنی کلا گوشم ویدیو پخش نمیکنه و صفحه سیاه میشه ولی امروز که آپدیت جدید رو نصب کردم صفحه شماره گیری از کار افتاد. لومیا ۶۲۵
   راستی الان چطور شماره میگیرید؟
   من سعی کردم با کورتانا بگیرم که کار نکرد

   دامون
   پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

   من ۹۲۵ دارم
   ابدیت ۱۰۷ حلقه اسلو
   دقیقا همین مشکلو دارم
   رفیقمم ۸۳۰ و ۵۴۰ داره(ابدیت رسمی) و اوناهم همین مشکلو دارن
   😐

  saeed
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  تاریخ وساعت گوشی رو از حالت اتوماتیک خارج کن درست میشه

   سعید 730
   پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

   درست نشد

   سعید 730
   پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

   آقا منطقه زمانی رو تغییر بدید و ساعت و دستی تنظیم کنید درست میشه بعد یه تماس الکی بگیرید و برگردید دوباره منطقه رو درست کنید و ساعتو همچنین درست میشه همین الان تست کردم و شد

  سعید 730
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  کسی چیزی ازش یاد نگیره بهتره
  ۲.۵ گیگ شارژم پرید که نتونم برنامه تماس که اصلیترین قسمت یه گوشی به حساب میاد رو باز کنم؟
  کسی با من تماس بگیره و گوشی دستم باشه میتونم جواب بدم اگه دستم نباشه و نتونم جواب بدم کلا نمیدونم کی بود که زنگ زد
  حالا میخایین که بقیه ازش چیزی یاد بگیرن؟
  لومیا ۷۳۰ دارم دیشب آپدیت رسمی خیر سرش رو گرفتم و همه کارای لازم رو کردم هارد ریست آپدیت phone از تو استور ولی کلا کرش میکنه

  mhassani
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  دوستان فکر کنم دیالر بعد از اینکه آپدیت براش اومد اینطوری شده
  تازه بعد دو روز سر و کله زدن با گوشی به این نتیجه رسیدم بیخیال وین ۱۰ بشم برم روهمون۸.۱ این سیستم عامل به درد ۸۲۰ نمیخوره ظاهرش قشنگه با تموم لگ هایی که داره میشه تحملش کرد ولی به قول این سیاسی ها دوربین خط قرمز منه خدایی از مایکرو بعیده دوربین فوقالعاده لومیا رو نابود کرده
  نویسنده محترم و عزیز وینفون عزیزم اندرویید یه چیزی داره به اسم کاستوم رام اگه گوشی آپ نشه میشه استفاده کرد با خودت میگی ویندوز هم شبیه همین حرکت رو برا گوشی های نسل قدیم زده ولی رام های سیانوژن کجا این آشغال کجا در ثانی الان بیشتر برنامه های اندرویید برا ورژن ۴ به بالا هست یعنی اگه ریسک رام غیر رسمی رو به جون نخری خیالت راحته برنامه برا گوشیت نوشته میشه میتونی بگی این آسودگی برا ۸.۱ هست یا برا ما قدیمی های وین فون همون داستان وین ۷ تکرار میشه قبول کنید خراب کرد بازی که امکان بردش میرفت .
  الان من نکسوس ۴ دارم هم زمان با ۸۲۰ تولید شده البته دوربینش در حد نوکیا نیست ولی همین چند وقت پیش اندرویید لالی پاپ رو گرفت اندرویید ۶ هم براش هست حالا هر چند غیر رسمی (با توجه به تاریخ تولید گوشی ساپورت گوگل توسعه دهندگان زیاد عدم نگرانی برا برنامه حتی تا چند سال بعد )
  میذونستی سی پی یو نکسوس ۴ همون اسنپ اس ۴ هست حالا میدونی سی پی یو ۸۲۰ چی هست چقدر شباهت دارن نکسوس اندرویید ۵ با امکانات عالی عوضش ۸۲۰ پیش نمایش ۱۰ با کلی باگ عدم ارایه نسخه رسمی برو یه پیام به مایکرو بده بگو از گوگل یاد بگیر پشتیبانی یعنی این تازه کار ندارم میتونم رو نکسوس ۴ اوبونتو و سالی فیش نصب کنم ببخشید زیاد شد میدونم با چه سختی پول در میارید حرومش باشه خودتون رو معطل این شرکت پول پرست نکنید

  mojtaba KA
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  دوستان توی یکی از سایتای همسایه راه حل داده که واسه من و مادرم اوکی شد:
  در این روش شما باید ساعت را به یک ساعت جلوتر منتقل کنید و همزمان روز را به یک روز جلوتر منتقل کنید حال برگردید به برنامه phone و خواهید دید که مشکل برطرف شده است. مثال (۲۰۱۶/۰۳/۲۰–۰۱:۳۰) باید بشه (۲۰۱۶/۰۳/۲۱–۰۲:۳۰)

  این مشکل بخاطر روز اول فروردین و جلو عقب شدن ساعته

امیر عباس
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

عاشقتم مایکروسافت ، ویندوز ۹۸ اولین قدمم بود تو دنیای IT ، الان هم خدا رو شکر کارشناس شبکه شدم و همیشه از محصولات مایکروسافت استفاده میکنم و خواهم کرد سال نو رو هم به همه ایرانی های عزیز به ویژه بر و بچه های سایت وینفون و همه کاربران عزیز سایت تبریک میگم امیدوارم سال خوبی داشته باشید .

تورکاز
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سامسونگ یاد بگیر برا فروش بیشتر دوسال دست کاربراتو توی حنا نگه دار
وقت مقرر که رسید بگو وای نشد ! یه موقع همون اول نگی ها
چون کاربرات اگه بفهمن دیگه اون مدل مد دظر رو نمیخرن
هم جنسای ته انبارت رو میفروشی هم اینکه در کاربرانت شور خاصی رو ایجاد میکنی
شوری که کاربر احساس میکنه دو سال گوش دار فرضش کردی !

  مسعود طهمورثی
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  با سلام
  من با دوستانی که ساز مخالفت میزنند و میگن که کار خوبی نکرده آپدیت داده موافقم
  اینهمه مدت خودم و اطرافیانی که لومیا داشتیم رو هی میگفتم وین ۱۰ میاد وین ۱۰ میاد. اونوقت ببینید گوشیتون چی میشه.
  حالا هم که زد نابود کرد
  لومیا ۹۲۰ رفیقم، لومیا ۹۲۵ خودم، لومیا ۷۲۰ پدرم و …..
  این یعنی انسان فرض نکردن کاربرها
  من که گوشی جدید A5 2016 خریدم و از خریدم راضیم.
  از لومیا هم راضیم ولی از اینکه قول و حرف های تو خالی داد و به وعده هاش عمل نکرد، ناراضیم از مایکروسافت
  همین دیشب پیشنمایش وین ۱۰ اخرین بیلد رو داشتم و میتونم بگم زیبایی خاصی به لومیا ۹۲۵ که گوشی زیبایی هستش میده ولی دیشب فلش زدم به ۸.۱
  همون لومیا ساین بهتر از این وین ۱۰ وعده دروغین و پر از باگ و مشکلات هست.
  دلمون برای نوکیا تنگ شده
  امیدوارم با لومیاهای اندرویدی برگرده!

ali sharifi
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

Ilove you Microsoft

omid
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

ماکروسافت باید یاد بگیره از شرکت های دیگه که وقتی میگن آپدیت میشود حتما آپدیت میدن ولی ماکروسافت گفت آپدیت میدم برای پایین رده ها دوستان هم پیشنمایش دریافت کردند و ریسک خرابی گوشی رو قبول کردن تا هم تجربه جدید داشته باشن هم به ماکرو کمک کنن اما تهش بعد از این همه مدت ماکروسافت همشونو گذاشت کنار!!!!

بهنام
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

اگه قراره برا ۶۳۰ من اپدیت ارائه نده پس هیچ چیزی یاد هیچ کمپانی نداده و لازمم نیست یاد بده

pedram
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

انصافا با چه امیدی بازم از این کمپانی که هیچ احترامی به مشتریاش نمیذاره پشتیبانی میکنید؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
بعد از این همه مدت یه آپدیت پر از باگ
بعدشم باید درسم بگیرن ازش؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟

ali
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

اخرین پیشنمایش چطوریه خوبه ؟من میخوام رو لومیا ۵۲۵ نصب کنم کسی نصب کرده؟؟

  saeed
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  آره خوبه نصب کن منم ۵۲۵ دارم

saeed
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

من نمیدونم شما با چه انگیزهای از مایکی حمایت میکنی اون که تمام گوشی های قدیمی رواز دور خارج کرد کاری که اندروید انجام میده
پس با هم فرقی ندارن
چند وقت دیگه توی استور دیگه برنامه ای برای وینفون ۸/۱ نمیمونه اونجاس که دیگه باید گوشی ها رو بندازی سطل اشغال اگه غیر اینه یکی منو توجیه کنه
ممنون از سایت خوبتون

quf
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام یه هفته پیش سامسونگ اس ۶گرفتم.همون قد که به لومیا۸۳۰پول داده بودم به اونم دادم.من ویندوزفون رو دوست دارم ولی انصافا اس ۶ازهرنظر که فکر کنید ازش سره.الان هردو رو دارم.

  ali
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  اس ۶ پرچمدار هست ولی ۸۳۰ میان ردست مقایسه این ها از پایه ایراد داره اس ۶ رو باید با ۹۵۰ مقایسه کنی نه با یه میان رده ۲سال پیش

~پریسا
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

توی وین ۱۰ نمیتوتم ایمیل بدم، دیالر هم باز نمیشه که شماره بگیرم 😑
بیلد ۱۰۷بهتر بود 😑😑

  reza
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  دیالر تماس مال تاریخ هست یا از تو مخاطبین تماس بگیر یا تاریخت رو یه روز ببر جلو یا تا اخر شب صبر کن.ایمیل هم مشکلی نداره اینستا سوال داشتین در خدمتم.reza061ok

حسین دیانتی
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

من روی ۵۳۵ امروز مشکل کرش کردن برنامه ی تلفن رو پیدا کردم، توی بازخورد ها گزارش دادم و سیمکارت رو روی اسلات دوم انداختم درست شد. بقیه قسمتی گوشی بدون هیچ مشکلی کار میکنه، دابل تپ رو هم برای روشن هم برای خاموش کردن صفحه دارم. دوستان این کیبورد شناور حذف شده؟ یا برای گوشی های خاصیه؟

امیرمحمد
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

چیو یاد بگیرن؟؟اینکه من مثلاً لومیا۸۳۰ رو به وین ۱۰ رسمی آپ کردم ولی ماشالا باگ کم نداره!!برنامه فون همش کرش داره!!نمیتونم با جایی تماس بگیرم!اینو ازش یاد بگیرن؟؟

hamidreza
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

این بخش تماس هم عجب باگی شد
موقعی که ساعت منطقه ای یک ساعت جابه جا میشه برنامه فون کرش میکنه . و این مشکل تنها برای یک روزه .
یعنی دوازده ساعت . و از فرداش درست میشه
اقا این باگ و فید بک بدید دوباره اخر تابستون میشه و این مشکلو داریم 😩

ritardando
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

چند دقه راجب عنوان این مطلب فکر کردم ولی از هر زاویه بهش نگاه کردم به نظرم مضحک اومد.
اینو بگم که من کاملا نسب به دیوایس ها و سیستم عامل ها بی طرف هستم. بی طرف مطلق!
از اندروید ۲.۳ گوشی اندرویدی داشتم و تجربه م با اندروید از همون ابتدا کاملا خوشایند و مطلوب بود و به هیچ وجه مشکل بزرگی با اندروید نداشتم. حتی با اینکه اندروید ۴ برای گوشیم اومده بود اصلا نیازی نمیدیدم آپدیت کنم و تا مدتها با همون نسخه قدیمی بودم.
ولی ویندوزفون….. ویندوزفون بسیار جذاب، زیبا، روان و پر از حرفای جدیده. ولی متاسفانه در این یک سالی که ویندوزفون دارم هیچوقت تجربه ی بی نقصی رو باهاش نداشتم‌. لودینگ و ریزامینگهای طولانی ویندوز فون، ناپایداری نرم افزارها که به وفور پیش میاد باز نمیشن و مجبوری گوشی رو چندبار ری استار کنی و کاستی های متعددی که ویندوزفون حتی نسبت به اندروید ۲.۳ داره. تجربه ویندوز مبایل هم به همین اندازه غم انگیزه. باگهای متعدد و لگ و مشکلات متعدد فراوون و ناپایداری. شاهکارش هم شب عیدی بود که برنامهی «فون» باز نمیشد زنگ بزنیم به عزیزانمون عرض ادب کنیم.
خب با توجه به شرایط دو سیستم عامل٬ گوشیهای اندرویدی واقعا ضرورتی برای اپدیت ندارن. اندرویدهای۴ به بالا بسیار خوب کار میکنن و با نگاه به نظرهای کاربرهاش هم به رضایتشون پی میبریم. ولی ویندوزفون واقعا نیاز به آپدیت و بیلد جدید داره. حتی متعصبین طرفدار ویندوز هم تشنه بیلد هستن! منتظرن ایرادات عزیز محبوبشون برطرف بشه و امکانات اضافه بشه. کمتر کسی از وضعیت امروز ویندوزموبایل رضایت داره. دلیل اینکه روز چند بار این سایت رو چک میکینم و منتظر خبر جدیدیم همینه.

با این شرایط واقعا سازندگان گوشی اندرویدی ضرورتی میبینن طبق آرزوی نویسنده از ماکروسافت پشتیبانی کردن رو یاد بگیرن؟

Static-X
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

تیتر خیلی جالبی بود.باور کنید نیم ساعت بهش میخندیدم.
برادر من نویسنده محترم شما که نویسنده این سایتی و در جریان کامل اتفاقات ویندوز ۱۰ موبایل هستی چرا اینکارو میکنی؟شرکتها بیاند از مایکروسافت اپدیت دادن رو یاد بگیرند؟اخه این حرفه شما میزنی؟
مثلا سامسونگ میاد میگه اندروید N برای همه گلگسیا منتشر میشه ولی امکانات این نسخه رو هر گوشی فرق میکنه؟اگه نگفته که هیچ.اگه گفته و اینکارو کرده که از مایکروسافت بهتر عمل کرده و شکی درش نیست.اگه گفته و نکرده(دقیقا کاری که مایکروسافت کرده و پست فطرتی و بیوجدانیشو میرسونه و اینکه یه عده رو قربانی سیاستهای کثیفش کرده و اونا تبدیل کرده به موش ازمایشگاهی)که دقیقا با مایکروسافت یکیه و هیچ فرقی بینشون نیست.
حالا چرا شما این حرفو میزنی منکه متوجه نمیشم؟حداقل بیا به من بگو کدوم شرکت میاد قول میده به مشتریاش که فلان کارو بهمان کارو میکنم شما فقط کمکم کن پای خطرات و هزینه هاشم وایسا ولی بعدش بدون دلیل یا بهتر بگم با دلایلی که به موجودات تک سلولی تو کف اقیانوس ارام بگی از خنده به ۲ قسمت مساوی تقسیم میشند از انجامشون سر باز میزنه و فقط از مشتریاش سوءاستفاده میکنه؟شما فقط اینو با دلیل قانع کننده (نه دلایلی از جنس مایکروسافت)واسه من توضیح بده من کل متنتو تو تمام سایتا انتشار میدم یه کمپینم راه میندازم به همین عنوان تو کل دنیا.

SJ
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام جناب عرفان مرادی، ۱۳۲۰م موقع اپدیت رو چرخ دنده ها گیر کرده، از دیشب تا حالا، حالا میخوام هارد ریست سخت افزاری کنم، اما بعد از اون ویبره توی مرحله ی اول (گرفتن پاور و ولوم پایین)، باید ولوم پایین بگیرم تا علامت تعجب بیاد اما فقط اسم نوکیا میاد و میره پشت سر هم، چیکار کنم؟

Omid
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

اقا شما راس میگی اندروید از پایین رده پشتیبانی نمیکنه
اما مثل ویندوز تو هر اپدیت نمیاد هسته رو عوض کنه
استور رو عوض کنه
همون برنامه هایی که رو اندروید ۶ نصب میشه رو اندروید ۲ هم نصب میشه
ولی منی ک الان لومیا ۵۲۰ دارم مجبورم از استور ۸/۱ دان کنم
و از استور ویندوز ده و برنامهویونیورسال نمیتونم استفاده کنم
و تعداد برنامه هامون کم بود و همونوقد میمونه
و برنامه های استور دیگه از سمت برنامه نویس پشتیبانی نمشه
چون همشون یونیورسال مینویسن
ولی الان رو اندروید دو تلگرام نصب میکنی مثل اندروید ۶

alireza
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

اقااا لطفا راهنمایی کنین
۱۵۲۰ دارم ولی هنوز براش اپدیت نیومده!
update advisor اوکی داده میگه برو اپدیت کن ولی هیچ اپدیتی نیومد

  وارطان
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  حتما اینم یکی دیگه از درس های آپدیت دادن مایکروسافت به گوگل هست دیگه؟این بنده خدا ۱۵۲۰ داره هنوز آپدیت نگرفته!!!واقعا از سایت شما انتظار یک همچین مطلب مضحک و جانبدارانه ای نداشتم…

   وارطان
   پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

   هرچند دوستانی هم که آپدیت گرفتند هزار نوع مشکل پیدا کردن…حتی اساسی ترین و ابتدایی ترین امکان تلفن همراهشون رو هم که تماس تلفنی هست به لطف باگ نمی تونند استفاده کنند…

ali
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

من از ماکرو فقط بی شرفی یاد گرفتم کذاب دروغگو

ali
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

یعنی ماکروسافت انقدر نابوده که نمیتونه برنامه لومیا کمرا برو بیار به ویندوز ۱۰
برو خودت و سیاه کن ماکروسافت

farhad delavar
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

والا من هم از دیشب ساعت ۱۲به بعد هر چی خواستم وارد برنامه ی تماس ها بشم نشد،،
تا الان تقویم رو یه روز می برم جلو درست میشه،ولی وقتی گوشی رو قفل میکنم دوباره تاریخ برمیگرده سر جای خودش،،دلیلش چیه،،
انگار تقویم خرابه

hamidreza
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

دوست عزیزی ک میگی همه برنامه هایی ک رو اندروید شیش اجرا میشه رو دو هم میشه
باید بگم کامل در اشتبی
من اس ۶ اج دارم . چهار ماهه منتظر اپدیت اندروید شیش هستم . و نکته دیگه تلگرام اندروید زیر نسخه چهار و یک دیگه نصب نمیشه . جالبه بدونید بیست درصد موبایل های اندرویدی قدیمی کاملا بی استفاده شده .
ویندوز موبایل تنها این مشکلات رو نداره و بقی شرکت ها هم این مشکل رو دارن 😏

  omid
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  داداش ینی الان گلکسی ایس داداشم رو ک روش تلگرام داره رو چجوری نصب کرده
  با اندروید ۲/۲
  تلگرام داره اینستا داره و همون نسخه رو گلکسی اس۵ نصب کرده پسرخالم
  شما چجوری میگید تلگرام نصب نمیشه؟

mohsen 930
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

در وهله اول سال نو همه همراهان مبارک باشه
یه مسئله خیلی آزار دهنده شکل کامنتهای برخی دوستان بود،عزیز انتقاد کن اما چرا فحش و ناسزا میدی تو یه سایت.اونم سایت آی تی که طبیعتاً سطح سواد مخاطبینش بالا باید باشه.
تو این سایت سن های مختلف ،زن و مرد میان،جداً زشته،اینجام شده استادیوم آزادی،
ادب مرد به ز دولت اوست.

mahdi
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

آقا من قصدم توهین به شعور کسی ندارم بیشتر قصد توهین به خودمو دارم. اخه این شد گوشی از اولش برنامه هاش کم بود تا حتی واتس اپش هم با هزار کمبود نسبت به اندروید هستش و هزار تا برنامه دیگه که نسبت به اندروید کم داره یا نسبت به اندروید اصلا کامل نیستش چرا ما داریم سنگشو به سینه می زنیم .به خدا یک درصد درست کار نکرده مایکروسافت .این شرکت با این تیم بزرگ چند صد هزار نفری یک سال بیشتر طول کشید تا یه اپدیت بده که حتی دارای تغییرات خیلی کمی بوده تازه این تغییرات کپی برداری از شرکت های دیگه هستش.انسان باید عاشق تغییر و تمایز وباشه ولی این شرکت به خدا تغییر نه میده نه تمایز.یک سال تبلیغ که می خوایم گوشی با عنبیه چشم باز بشه تازه یه سال بیشتر طول کشید تا عملی بشه ولی شرکت سامسونگ نه تبلیغی نه حرفی یه روز صبح گوشی از سامسونگ اومد که با عنبیه چشم باز می شد. اقا نه من نه هیچ کس دیگه ای از ویندوز که این همه هزینش کردیم چیز خاصی به جز خرابی و کرش و اپدیت های مزخرف به درد نخور که این اخریهاش واقعا افتضاح بودش چیزی ندیدیم ما با این همه هزینه شدیم موش ازمایشگاهیش آقا من خریدم ولی دیگه نمی خرم به کسی هم پیشنهادشو نمی دم شما هم نخرید و پیشنهادشو ندید.دلم پره دیگه حوصله تایپ ندارم اقای مدیر مطلبمو حتما بزار

میلان
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

مثل اینکه بعضیا بد سوختن پماد لازم شدن اشکال نداره خخخخخخخخخخخخخخخخخخ

محمود
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام دوستان.
نمیدونم کسی اشاره کرده یا نه.
تو قسمت personalize در قسمت lockscreen گزینه ای در پایین صفحه برای گوشی هایی که navigation bar رو روی صفحه دارن دراختیار قرار میده که با دوبار ضربه زدن روی اون صفحه قفل میشه،یعنی خاموش میشه مثل کوشی هایی همچون ال جی و اچ تی سی.
شما هم چک کنید خیلی خوب بود به نظر من.

marmoolak90
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

عجب. قشنگ معلومه نویسنده اصلی مطلب طرفدار تیر مایکروسافت بوده.
اخه داداش من تنها برگ برنده مایکروسافت همون پشتیبانیشه. سیستم عاملش که از همون اول تا امروز نسبت به رقبا دارای کم و کاستیای چشم گیر بوده. با این سهمی هم که از بازار داره بایدم پشتیبانی کنه.
هممون هم میدونیم که پشتیبانی مایروسافت دوستی خاله خرسس.اینو تو تمام بیلد ها میشه دید:-)
الانم یه سال و خورده ایه که به جای هزینه کردن واسه تست سیستم عامل، از طریق پروژه به ظاهر به نفع کاربر Windows insider کاربرا و گوشیاشونو موش ازمازیشگاهی کرده. الانم واسه یه سری مدلا که رسما گفته بود میاد، اپدیت نمیده.
دروغ کثیفی بود. موقعی که مایکرو گفت همه ویندوز ۸.۱ها به۱۰ اپدیت میشن یادمه لومیا ۵۲۰ حدود ۲۶ درصد بازار ویندوزو داشت. الان یعنی عملن از افرادی که با ۵۲۰ عضو اینسایدر شدن سو استفاده شد،. از جمله من. بماند یه سری دوستان ۱۰۲۰ و ….. داشتن و الان هیچی دسشونو نمیگیره.
مایکروسافت باید بره از گولگل یاد بگیره. اول بیاد یه سیستم عامل بده که امکانات و نرم افزاراش کامل باشن ، بعد بره تا دپست داره بیلد بده واسه اهل بیلدش. خدا شاهد اگه ویندوز ۸.۱ vpn pptp داشت اصلن و ابدا به این ویندوز ۱۰ فکز نمیکردم.
الان دیگه یه دیوایس اندروید گرفتم و از تماس گرفتن و اس ام اس دادن با ویندوزم دارم لذت میبرم.
خلاااااااص:-)

ممد
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

برای حل مشکل باز نشدن تماس ها زمان گوشیو عوض کنید بعد برید تماس رو باز کنید دوباره برگردید به زمان تهران مشکل حل میشه…
===
اگه سازندگان اندرویدی(ع) بیان مایکروسافت(لعنت الله) بیان درس بگیرن که دیگه بدبخت میشیم…

Amater@su
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام دوستان. من خودم بودم که متن این خبر رو اطلاع رسانی کردم به سایت خوب وینفون. دلیلشم اینه که به نظرم جالب بود در حالی که ما فک می‌کنیم از لحاظ آپدیت نرم افزاری اندروید بهتر از ویندوز کار می‌کنه نظر نویسنده یکی از برجسته ترین سایت‌های اخبار اندرویدی (Android Central) دقیقاً برعکس این قضیه است. شما که فک نمی‌کنین طرف پول گرفته از مایکروسافت تعریف کنه، هان؟ من که بعید می‌دونم. خواستم بگم همیشه به قول معروف “مرغ همسایه غازه”. در حالی که ما میگیم مایکروسافت خیلی بدقولی کرده و خیلی نامرده اون طرف یه نویسنده تو سایت خبری معروف پلتفرم رقیب میاد و ازش تعریف می‌کنه. من نمی‌گم مایکروسافت بدقولی نکرده، اما اگه مقاله رو بدون احساسات بخونین، می‌بینین اینم درسته!

نمی‌دونم میشه اسمش رو گذاشت عجز یا هر چیز دیگه‌ای اما حقیقت اینه که معماری پردازنده‌های سری S کؤالکام، رم ۵۱۲ مگابایت، و حافظه زیر ۸ گیگابایت، رو نمی‌شه با قابلیت‌های ویندوز ۱۰ علی‌الخصوص Redstone من جمله Floating Cortana هماهنگ کرد. بله درسته واقعا اگه اسمش عجز و ناتوانی باشه مایکروسافت ناتوان ظاهر شده در حل این مشکل، حداقل تا الان این طوری بوده ولی واقعا نمی‌تونسته کاریش بکننه یا اگرم می‌شده به لحاظ بیزینسی امکانش نبوده (ضرری که ممکنه به خاطر تعویق انداختن بیشتر آپدیت بزرگ متحمل بشه.) دلیل این قضیه هم تقریبا معلومه: ۱) iOS 9.3 2) Android N7 خودتون تو همین سایت دیدین که اندروید داره ویندوز رو میاره به پلتفرمش (البته احتمالا اسمش رو چیز دیگه ای میذاره مثلا برگه!) خودتون می‌بینین که پلتفرم‌های رقیب چه فشاری دارن با پیشرفتشون میارن رو مایکروسافت تا دنیای مردم عادی رو لااقل بیشتر و بیشتر از ویندوز مستقل کنن.

من نخواستم به اصطلاح یه Editorial بنویسم اما واقعاً دلم می‌خواست این حرفا رو بزنم. و از همه شما دوستان می‌خوام که بیشتر در مورد این قضیه فک کنین از همه ابعاد. البته ما در نهایت مشتری هستیم و می‌خوایم همه‌چیز به نفع ما تموم بشه و ما آخرش راضی باشیم که البته تا حد زیادیش توقع زیادی نیست اما اون طرف مایکروسافت باید از کلی جهات به قضیه نگاه کنه و شاید مهتمرینش این باشه که رقباش تو اون سال‌هایی که خفته بود، قوی شدن و دارن بدجوری براش جلون میدن.

در مورد قضیه آپگرید از ۷ به ۸ هم باز همچین چیزی صادق بوده، برای این که الان بشه همه چیز رو یکپارچه کرد مجبور بودن کرنل ویندوز موبایل رو از CE به NT تغییر بدن و مسلماً این قضیه باعث شد که اونایی که ۷.۵ داشتن نتونن ۸ رو بگیرن.

در ضمن من خودم لومیا ۸۲۰ دارم بیلد آخر رو گرفتم و مشکل کرش Phone رو داشتم اما تونستم از طریق People Hub با عزیزانم تماس بگیرم و عید رو بهشون تبریک بگم.
ببخشید اگه زیاد شد. عید همگی مبارک 🙂

  marmoolak90
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  @amater
  مرغ همسایه غازه
  بله که غازه ولی از یه طرف بیشتر غازه. اگه نظر من ویندوزفونی رو بخوای میگم غاز همسایه غاز!
  اندروید درسته لگش بیستره ولی از طرفی دنیایی از امکانات رو با نرم افزارای خوبش داره.
  وقتی که نشد یه فایل pdf رو با بلوتوث دریافت کنم و بهش دسترسی داشته باشم
  وقتی یه مرور گر پرسرعت و بی کرش واسه گوشیم نبود
  وقتی فیلتر شکن نبود
  وقتی wifi direct و زاپیا رو همه داشتن و ما نه
  وقتی یه دیکشنری معتبر و خوب در دسترس نبود
  وقتی بعد ۲۰ تا اپدیت هنوز نرم افزار موزیک پلیر خوب نبود
  وو
  و
  وو
  فهمیدم غاز همسایه غازه.

  بیاید تعصب رو بزاریم کنار. من خودم پشیمونم که چه مدت طولانی رو واسه حمایت از ویندوز پیش دوستای اندرویدیم گذاشتم.

  تازه الان یادم افتاد. این سیستم شماره گیری ویندوز ده که سریع پیدا میکنه کانتکت هارو من رو ۵۸۰۰ قبلیم داشتم و مثل اب کار میکرد. واسه ویندوز بعد این همه بیلد هنوز لگ داره:-)
  در مورد انتشار اپدیت هم بگم که اگه مایکرو بخواد میتونه قابلیت هایی که سخت افزار میخوان رو حذف کنه و واسه بقیه گوشیای جا مونده بده. همون طور که equalizer و glance رو بعضی گوشیا نداشتن.پس بیاید واقع بین باشیم.
  یا مایکروسافت تو قسمت موبایل پرسنل ضعیفی داره که نمیتونن از عهده وعده هاشون بر بیان ، یا اینکه این سیاستش بوده که هم برای خودش وقت بخره و هم مشتریایه خودشو یه جوری سرگرم کنه که تا تکامل سیستم عامل پاش بمونن.
  اول از هنه به خودم میگم: بیایم واقع بین باشیم

   Amater@su
   پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

   دوست عزیز من ازت تشکر می‌کنم که با حوصله متنی رو که من نوشتم خوندی و نظرت رو بیان کردی. اگه دوست داشتی اینم نظر من در مورد صحبت شماست دوست عزیز:
   درسته باید واقع‌بین بود. باید واقعیت‌ها رو دید وقتی می‌خوایم یه چیزی رو نقد کنیم هم باید نکات مثبتش رو در نظر بگیریم و هم نکات منفیش رو. صبحت در مورد آپدیت به ویندوز ۱۰ هست، آپدیتی که همه ما منتظر بودیم گوشی هامون پشتیانی بشن اما برای همه ما این اتفاق نیفتاد مثل خودم.دلیلش رو گفتم، دلیلش رو هم خودتون می‌دونین. اما به قول خودتون منطقی باشیم، الان گوشی‌هایی که جا موندن می‌تونن بیلد ۱۰۵۸۶.۱۶۴ رو بگیرن (از طریق اینسایدر) اما نمی‌تونن بیلد رداستون رو بگیرن یعنی از لحاظ سخت افزاری توان پردازشیش رو ندارن، در مورد این قضیه مایکروسافت یا هر شرکت دیگه‌ای هم که باشه کاری نمی‌تونه بکنه.

   اما می‌خوام مثل خودتون که فرمودین واقع‌بین باشم: مایکروسافت فک می‌کرد می‌تونه همه توانایی که مد نظرشه و شاید که نه حتما تو طول پروژه featureهای بیشتر دیگه رو برای همه گوشی‌های ویندوزی مبتنی بر ویندوزفون ۸ به ارمغان بیاره، اما دید نشد. خب این کارش اشتباه بود (شاید از بی‌تجربگی تیم جدید موبایل بود یا هر چیز دیگه) که اومد و انتظارات رو برد بالا و به قولی الکی کاربرا رو امیدوار کرد، اما از طرفی شما وقتی می‌بینی که بابا مثلا همین لومیا ۸۳۰ همه می‌دونن که درسته پردازندش جدیدتره ولی فرکانس کمتری نسبت به پردازنده لومیا ۸۲۰ داره ولی با این حال ۸۳۰ می‌تونه آپدیت بگیره اما ۸۲۰ نه! چرا؟ مگه جفتشون برند نوکیا نیستن؟ مگه جفتشون یه ویژگی رو نداشتن تو ۸.۱؟ پس چرا این طوری شد، در حالی که فرکانس پردازنده ۸۲۰ از نسل بعدش بالاتر بود؟ این چیزیه که تیم توسعه‌دهنده فقط بهش می‌رسه، چون اونا رأس کارن. به هر دلیلی که بوده سخت افزار ۸۲۰ توانایی اجرای ویژگی‌های رداستون رو نداشته (من الان بیلد ۱۰۵۸۶.۱۶۴ اینسایدر رو گوشیم نصبه و واقعاً مشکل اساسی ندارم، نمی‌دونم شایدم کاربرد من با گوشی این بیلد رو به چالش جدی نکشونده البته غیر از برنامه دوربین).

   این مثالی که زدم به نظرم تنها بخشی از واقع بینی می‌تونست باشه. به خدا منم خوشحال نیستم که نمی‌تونم رداستون بگیرم. مایکروسافتم خیلی ببخشید مال بابام نیس که هم بیام وقت خودمو بگیرم و هم وقت شما رو و می‌دونم که احساس می‌کنین یه خنجر بزرگ رفته تو پشتتون، اما از نگاه واقع‌یینانه به نظرم مایکروسافت همه تلاشش رو کرده و احتمالم میدم که بازم تلاشش رو بکنه. مطمئناً اونم دوس نداره که نزدیک ۵۰ درصد کاربراش نتونن به ۱۰ آپگرید کنن اونم در حالی که هدفش اینه که تا آخر ۲۰۱۷ ویندوز ۱۰ رو روی یک میلیارد دستگاه نصب شده داشته باشه.

   ببخشید بازم زیاد شد.

    marmoolak90
    پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

    @amater
    عزیزم من واقع بینم. اگه نکته مثبتی هست بگو مام بدونیم. هی میگن امنیت امنیت. رییس جمهور نیستم که. امنیت نخواستم. لگ نداره چون قابلیت نداره!
    در مورد اپدیت درسته که همه میتونن پیش نمایش رو نصب کنن ولی ۵۲۰ من با این نسخه از اجر به دمپایی توالت تبدیل میشه.
    در مورد ۸۲۰ و ۸۳۰که میفرمایید باید بگم تو دنیای پردازنده ها فرکانس هسته اصلن ملاک مقایسه نیست. وقتی مایکرو اومد گفت همه اپدیت میشن یعنی دیده پردازنده های رو گوشیاش زیر ساخت های لازم برای اپدیت رو دارن. حالا که بعد دو سال اسگل کردن مردم دیده نمیشه باید یه عذر خواهی بکنه، به اپدیت تجمعی واسه گوشیای جامونده بده و قابلیت هایی مثل vpn,otg, wifi direct و ..، که از نون شب واجبتر هستش رو به همون ۸.۱ اضافه کنه.
    البته به نظر خود من مایکرو میتونه اپدیت رو بده و نمیده. این پروژه اینسایدر کاملن کلاهبرداریه. هر قابلیتی که خودش خواست رو اضافه کرد. الانم فکر کرده منی که با ۵۲۰ فیدبک دادم برای این که زحماتم بلا استفاده نمونه میرم گوشی جدید ترشو میخرم ولی کور خونده. همین ۵۲۰ رو تا عمر دارم نکه میدارم و با تبلت اندرویدیم زندگی میکنم.
    بازم بگم من خودم طرفدار تیر بودم و با کلی اندرویدی جر و بحث کردم قبلن:-)

  miladv
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  برادر اونی که اندرویدیه اصلا درک درستی از ویندوزفون نداره.
  باید زیر و بم هر دو سیستم عامل رو بدونی تا مطلب بنویسی. الان ایشون تو این مقاله مشخصه که اشنایی چندانی با ویندوزفون ندارن.
  همونطور که کسی که تو یه کشور پیشرفته زندگی میکنه نمیتونه حال اونی که تو خاورمیانه زیر بمباران نشسته رو درک کنه.

hassan6789
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام،من از اینسایدرلفت دادم بعد دان کردم،بعد از نصب آخرین آپدیت ۸.۱ برنامه upgrade advisor رو نصب کردم و آپدیت رسمی رو گرفتم،بیلد ۱۰۷ نصب شد و تو آپدیت بعد بلافاصله ۱۶۴ نصب کردم
میخواستم بدونم آپدیت بقیه دوستان هم همینطور بوده؟و اینکه از کجا بفهمیم که این نسخه رسمی است و بیلد اینسایدر نیست؟یعنی چه مشخصه ای داره؟
با تشکر

  vahidsadri7
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  آره برا من هم همین طور آپدیت شد ولی بعد از آپدیت دوم گلنس اسکرین و تنظیمات تاچ (نویگیشن بار )حذف شده دیگه نصبم نمی شه

محمد محسن
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

اگر یه نظرسنجی روی وینفون بود برای خنده دار ترین و چرت ترین پست من به این یکی رای میدادم

MojtabaHere
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

گوشی اصلیم لومیا ۹۲۵ هست و به طور رسمی ویندوز ۱۰ رو نگرفتم….اینو گفتم که بدونید حرفمو از رو دلخوشی نمیگم
.
.
.
ولی کاملا با متن موافق هستم و ویندوز از این نظر مثل خیلی از جنبه های دیگه از اندروید سر تره 👍🏼

Mohammad
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سال جدید مایکروسافت گند زد به حالمون

من موندم و یه گوشی HTC 8X که هیچ فرقی با پاره آجر نداره

خدایا ….. خیلی خستم ، خیلی …..

هی روزگار ……

  رضا شیری
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  درکت میکنم داداش منم مثل خودت اما فایده نداره دیگه تقصیر خودمون بود زیادی خوش بین بودیم

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

با سلام خدمت دوستان،کسانی که مشکل ورود به بخش تلفن دارن منطقه ساعت خودشون رو به ساعت جهانی تغیرر بدن

  farhad delavar
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  دلخوشیم به کدام راه نجات،،،مایی که زیر بیلد مدفون شدیم،

vahidsadri7
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

لطفا یکی کمک کنه بعد از آپدیت رسمی ویندوز۱۰ گوشیم ۶۴۰xl تنظیمات گلنس اسکرین و تاچ رو نداره.

hosein1370
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

بله اندروید هم از ماکروسافت یاد بگیره ……..اول بیاد بگه برا همه آپدیت میدم بعد برا نصفم نده ……….

  رضا شیری
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  نصف رو ولش کن نداده برا چه گوشی هایی نداده؟ برا مهمترین گوشی ها که روزی بازار مهم گوشی های ویندوزی بودن و تو زمان خودشون با بهترین کانفیگ به بازار اومدن که تا امروز حرفی برا گفتن دارن اما آپدیت؟ ندارن

hosein1370
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

آخه میاد تبلیغ چیو میکنه ؟؟؟ برا دو تا گوشی داده میگه عالیهههههههههه
۹۲۰ کو ؟؟؟
۱۳۲۰ کو ؟؟؟
۸۲۰کو ؟؟
۷۲۰کو؟؟
۵۲۰کو؟؟؟

نوکیا رو که گرفتی بدبخت شدیم رفت ……

  رضا شیری
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  مایکروسافت رو نمیشه سرزنش کرد چون شما و یا خودم باید بهتر تحقیق میکردیم و میرفتیم سمت این سیستم عامل ” مثلا یکی بهتون بگه این راهه برو توش شما که نباید سرتو بندازی پایین بری و بیوفتی تو چاه بعد چاه رو سرزنش کنی البته ببخشید ها ” خودمم گفتم مخاطب حرفم فقط شما نیستید

   marmoolak90
   پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

   رضا جان ما تقیق کردیم خریدیم مثلن. ۵۲۰ تازه اومده بود که ۴۷۰پاش پول دادم:-(
   اینقدر وعده دروغ در مورد اپدیت دادن گولمون زدن نامردا. گول اپدیتارو خوردم. از amber به این ور اپدیتارو گرفتم ولی تو هیچکدوم قابلیت چشمگیری نبود. مسخره ترین اپدیت denim بود که بعد یک سال دو سه تا قابلیت مسخره و مزخرف نسبت به cyan قبلی بهش اضافه شد که همه در جریانشیم.

saman1378
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

یارو ۴/۵سال پیش رفته ۱میلیون پول گوشی داده بعد میخواد موبایلش اپدیت بگیره خوب حتمن موبایل نمیکشه و سنگین میشه که بروزرسانی رو براش منتشر نکردن اگرم بکنن چه فایده داره میشه مثل گوشی اندرویدی یا مثل ایفون ۴ که iOS جدید رو دریافت کرده یه کار میخوای بکنی ۵دقیقه بعد انجام میده ولی از حق نگذریم Lumia 1020 باید میگرفت

  saeid
  پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

  ۴ ۵ سال پیش دیگه چیه؟؟ من خودم ۲ سال پیش ۹۲۵ رو ۱۳۰۰ پولشو دادم و گوشی ماله می سال ۲۰۱۳ است که هنوز ۲ ماه مونده که تازه بشه ۳ سال.
  تازه همین ۱۰۲۰ اون موقه یه ۲۰۰ هم از گوشی من گرون تر بود و یه ۲ ماهی هم جدیدتره. واقعا نامردی که برای همچین گوشی هایی آپدیت رو نداد.
  بعد برای ۴۳۵ داغونش آپدیت رو داده

Kiarash
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

اخه اندروید چهار مثلا چی کم داره ک حالا پنج رو نگیری ناراحت بشی همون اندروید سه هم امکاناتش از ویندوزفون ۱۰ بیشتر بود این چ پست مسخره ایه مایکروسافت ی مشت گوشی رو با سیستم عامل داغون انداخته به مردم حالا این مردم بیچاره چند ساله تو فقر ی otg یا چیزای خیلی پیش و پا افتاده تر با این سیستم ساختن حالا ک نوبت به مایکروسافت رسیده میگه سه ساله پشتیبانی کردم اخه تو این سه سال چ گوهی خورده مثلا تنظیماتو مرتب کرده یا ی عکس تمام صفحه گذاشته شاهکار کرده بعدش اقای عرفان من نمیدونم از ی طرف میفرماین گوشیای ضعیف رو اپدیت کرده از اون طرف میگید مثلا۹۲۰ تجربه کاری خوبی نداره با ویندوز ده مایکروسافت یه کلاهبردار به تمام عیاره من چند سال با همه محدودیتاش ساختم حالام میگه سه سال تموم شده بهتره تیتر پستتونوعوض کنید و بنویسید درسهای ک باید مایکروسافت از اپل یاد بگیره که بعد پنج سال ۴ اس رو اپدیت میکنه ب نظر بنده که چند سال با این سیستم ساختم و سوختم ضربه سختی میخوره هیچکس دیگه به ی شرکت دروغگو اعتماد نداره

miladv
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

شما اول از همه بگید ببینیم تعریفتون از پشتیبانی چی هست؟ توی متن کاملا مشخصه صرفا ارائه یک اپدیت برای گوشی پشتیبانی معنا شده. این کاملا غلطه.
شما باید ببینید این اپدیت کیفیتش در چه حدیه. یا مثلا ببینید نرم افزارهای خود مایکروسافت توی ویندوزفون و اندروید چطورن؟ به این میگن پشتیبانی.
وقتی شرکت قول میده که برای همه گوشیها ویندوز ۱۰ ارائه میده بعد نصف گوشیها رو میندازه. این کجاش پشتیبانیه؟ این اسمش دروغ گویی و توهین به کاربرهاست.
تازه امکانات و کارایی ویندوز ۱۰ موبایل هم جای بحث داره و در حد نسخه های قدیمی تر اندروید هم نیست.
در کل متن بچگانه ای بود.

علی محمدی کرد
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سال نو رو به همه تبریک میگم.
اقا چه عیدی ؟چه کشکی ؟ چه دوغی؟ ۴۰۰تومان پول بی زبان رو دادم ۵۲۵ که چی؟….
در اولین فرصت دانگرید کنم به ۸.۱انگاری تلفن خونه دستمه یکسره به پریز برق وصلم.
این ۵۲۵م تف سربالا شده، یکی دو سال دستم باشه برم سراغ لینوکس!!
از اینکه بازیچه دست مهندسین احمق مایکروسافت شدم خیلی ناراحتم!!
با این وجود هنوزم ویندوزو دوست دارم. خواستم ویندوز ۱۰رو روی pc و موبایلم داشته باشم اما نشد. در ضمن ۵۲۵ تولید ۲۰۱۴ هست!!!

masoud93
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

واقعا چه دلیلی داره که از مایکروسافت حمایت میکنید …..؟البته حق هم دارید این مطالب رو منتشر کنید تاکمی اعتبار به مایکی بدید چون در این صورت بازار شما هم میخوابه

محمد
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام
دوستان من ۶۴۰ ایکس ال دارم، بعد از آپدیت به ۱۰،هیچکدوم از مخاطبین و کنتکت ها نمیاد،آپدیت دوم رو هم انجام دادم باز فرقی نکرد،کسی راه حلی داره واسه این قضیه؟

Destica
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

منم هنوز به ویندوز علاغه دارم برای همینم امروز یه Galaxy A3 سفارش دادم و می خوام روش لانچر wp نصب کنم حالشو ببرم 😁

Mostafa
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

اقا برین
برین دم عیدی مایکی حالتونو گرفته دارین چرت و پرت میگین
اگه اندرپید منشر نمیشه یا دیر میاد(که من با همونشم مخالفم) حداقل کامل و بدون باگ و استیبل میاد
نه مثل این نسخه مثلا عمومی
خودتون برید کامتای این سایت و سایت همسایه رو بخونید ببینید چقد نسخه منتشر شده مشکل داره
ویمفون راحت چارسال عقب تر از اندرویده
الانم تا تعطیلی بخش موبایل چیزی نمونده

behnam
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

شوخی می کنی؟
قبل از اینا مایکی باید توسعه یک سیستم عاملو از گوگل و اپل یاد بگیره
من دوسال تمام یه آپدیت دریافت نکردم بعد دو سال هم که…
اصلا دریافت ویندوز ۱۰ به کنار اینهمه باگ چیه تو ویندوز ۱۰؟
واقعا آبرو حیثیت نموند برای مایکی با رسمی اعلام کردن این بیلد ویندوز ۱۰…
اینهمه به اندروید میگید هنگروید ولی بخدا یکی ازاین باگ هایی که ویندوز ده رو نداره…

samrand
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

سلام من ۱۵۲۰ دارم. با اینسایدر بیلد ۱۰۵۸۶.۱۶۴ رو دارم ولی هرکار می کنم آپدیت رسمی ۱۴۱۲۹ رو نمی گیرم. کسی می تونه کمک کنه؟

MAHDY
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

من لومیا ۸۳۰ دارم به ویندوز ۱۰ آپدیت کردم و هیچ مشکلی الان نداره ولی کیفیت دوربینش حدودا یکم پایین اومده مال شما هم همینطور؟

samrand
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

آقای مرادی شما می دونی چکار باید بکنم؟

arvin
پاسخ دهید یکشنبه 29 اسفند 1394

ببخشیدا واقعا نقدتون به درد نمیخوره باید قبول کرد هنوز خیلی زوده بخوایم با اندروید مقایسش کنیم واقعا ضعف نرم افزاری و آپدیت بیداد میکنه اونوقت داریم با یه سری دلیل به اصطلاح سیاست مایکرو خودمونو گول میزنیم. خجالت داره بعد اینهمه سال یه اینستاگرام بتا اونم نه مخصوص ویندوزفون بلکه پورت شده از آی او اس بهمون انداختن. مایکرو اگه به خرید ما احترام میذاشت هر طوری بود توسعه دهنده ها رو مجبور میکرد بیشتر در خدمت ویندوزفون باشن.

a.k
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

چرا چرت میگین؟خوشم میاد حزب بادین،دیگه از حد گزروندین،گوشی آدم آپدیت نشه اما پایدار باشه خیلی بهتره از وعده های سرخرمن و این وضع،شما برین ۲ تا گوشی هواوی و سامسونگ بیارین،تبلیغات هم نمیخواد،اصلاهم لازم نیست عین آفتاب پرست هر روز رنگ عوض کنید کارتون بیشتر میگیره،ملتو چی فرض کردین لعنت به ویندوزفون و موبایل

farhad delavar
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

یه بدبختی دیگه،از سوی ماکروسافت،،
گلنس اسکرین گوشیمم از کار افتاده،،
توتنضیمات روشنه،ولی عمل نمیکنه،
آخه چراااااا،،
دِ لامصب ماکه همه جوره هواتو داشتیم،،
این رسمش نیست،

  vahidsadri7
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  اگه گوشی شما هم مدلش ۶۴۰xl ازبعد از آپدیت بیلد ۱۶۴ (چون گوشی من دو بار آپدیت شد اول بیلد ۱۰۷ بعد ۱۶۴ که گلنس تو بیلد ۱۰۷ هم فعال بود هم نرم افزارش موجود بود) قابلیت گلنس پشتیبانی نمی کنه من حتی نرم افزار شو تو استور پیدا کردم نوشته بود گوشی شما از این نرم افزار پشتیبانی نمیکنه. هیچ دلیل قانع کننده ای برای این کارشون وجود نداره 😑 یه سیستم عامل دست و پا شکسته رو راهی بازار کردن . باگ تو قسمت فون و موزیک پلیرش و مرور گر اج و… 😔

یلدا
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

یه قابلیت خوب داشت ویندوزفون ۸.۱ به اسم DLNA به لطف برنامه ی lumia play to که اون هم نیست توی استور ویندوز ۱۰ موبایل

alirezabarari
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

خیلی بد شد نظرم به ویندوز ۱۰ موبایل ۳۶۰ درجه برگشت حالا چی کنم

  behnam
  پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

  هجرت برادر من هجرت

hadi
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

من دیگه هرگز به مایکرو اعتماد نمیکنم کنسول شکست خورد و حالا هم نوبت وینفون همیشه سیاستش غلط بود

میلاد صحرایی
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

عذر میخوام . ولی مضخرف ترین و خنده دار تربن مقاله ای که برای دفاع از مایکروسافت نوشته شده بود رو خوندم

ali2500
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

با عرض سلام و شادباش به مناسبت فرارسیدن سال نو
من الان دقیقا نفهمیدم نویسنده این متن داشت شرکت مایکروسافت رو بخاطر بی مسئولیتی در قبال آپدیت ویندوز ده برای ۹۲۵ و غیره و همچنین
تاخیر در ارائه اونها بی کفایت معرفی میکرد و یا صرفا بخاطر پشتیبانی از چند گوشی رده داشت مایکروسافت رو باوفا و مسئولیت پذیر قلمداد میکرد
در ضمن خدمت نویسنده محترم باید عرض شود کی گفته که اگه تعداد آپدیت ها زیاد باشه مشکلی نداره همین سایتهای خودمون که مربوط به ثبت نام در زمینه های گوناگونه وقتی ترافیک بالا بره دردسر میشه حالا چه برسه به دانلود نرم افزار

alireza
پاسخ دهید دوشنبه 1 فروردین 1395

من مایکروسافت ۶۴۰ دارم یه مدت اینسایدر بودم و الان به نسخه رسمی ویندوز ۱۰ مهاجرت کردم. لطفا کسانی که به مایکروسافت انتقاد دارند و فحش می دهند اگر واقعا گوشی مایکروسافت دارند سریعا بفروشند و یک گوشی هنگرویدی با میلون های برنامه موجود خریداری کنند و حالشو ببرند و لطف کنند ما رو در این سایت از نظرات ارزشمندشون بی بهره بگذارند. سیستم عامل مایکروسافت به درد هر کسی نمیخوره و افرادی که سطح دانش بالاتری نسبت به آی تی دارند و اولویت شون میلیون ها برنامه آشغال و یک مشت بازی نیست استفاده می کنند. کسانی هم که به خاطر این که آپدیت نیومده فحش می دهند هم لطف کنند سریعا اندرویدی شوند ما خوشحال می شویم که سطح فکری و لفظی مایکی ها مثل قبل بالا باشد و از حضور این افراد بی بهره باشیم و سهم کمتری در بازار داشته باشیم خوشحال هم می شویم. ویندوز ۱۰ یک سیستم عامل کاملا حرفه ای و با دید نسبت به آینده است که هرجه جلو می رویم ایده های مایکروسافت را بهتر درک می کنیم. سیاست هایی که در سرفیس بوک ها به خوبی موفقیت خود را نشان داد و در سیستم عامل موبایل هم در آینده نزدیک موفقیت کسب خواهد کرد. برنامه های یونیورسال بسیار کاربردی است. برنامه های آفیس ویندوز ۱۰ فوق العاده کاربردی هستند. ایمیل اوت لوک بسیار قدرتمند در این نسخه ظاهر شده است. این باگ هایی که دوستان مرتب مایکی رو سرزنش می کنند من به شخصه بسیار کم باهاشون برخورد کردم. بر خلاف گوشی های اندرویدی با گوشی که خریداری کردم بسیار احساس رضایت دارم به این دلیل که فکر میکنم مدت زمان زیادی بتوانم ازش استفاده کنم تا از رده خارج شود و البته اگر بعد از ۴ سال یک آپدیت داد که به گوشیم نخورد فحش و ناسزا نمیگم و یک گوشی جدید خریداری می کنم از مایکی. من از نویسنده این مقاله تشکر می کنم و مطمئن باشید کسانی که با فکر گوشی شون رو خریداری کردن هیچ وقت مایکی رو سرزنش نمی کنند بلکه تحسین می کنند.

علیرضا
پاسخ دهید سه شنبه 2 فروردین 1395

سلام
چندتا نکته بگم:
*اول اینکه فرض رو بر بد بودن و آشغال بودن ویندوز بذاریم باز هم چیزی از آشغال بودن اندروید کم نمی کنه
من دوسال گوشی اندروید داشتم (درحالی که هیچ گوشی ویندوز فونی ندیدم توی این مدت) ، ولی از همون هفته ی اول متوجه شدم چه افتضاحی هست این سیستم عامل. به هرکسی که قصد خرید گوشی هوشمند داشت پیشنهاد می کردم یا پول درست و حسابی خرج کنه و آیفون بگیره یا هیچ
*دوما که وقتی ویندوز ۸ دسکتاپ هم اومده بود دقیقا همین بازخورد رو از مردم ایران دیدم. بعد ۸.۱ اومد و باز همین شد و بعد بیلدهای اولیه ی ۱۰ اومد و باز همین وضعیت . ولی نسخه ی فعلی ویندوز ده باعث شده خیلی ها دیگه تعصب رو کنار بذارند و از ویندوز ۷ و حتی در بعضی مواقع از لینوکس هم به ویندوز ده مهاجرت کنن
*سوما طرفدارای آیفون حدود دو نیم میلیون پول می دن و با کلی اپدیت و باگ و چیزهای مشابه کنار میان و علاوه بر اینکه نق نمی زنن به انتخابشون افتخار هم می کنن. اندروید هم که حرفشو نزنم بهتره.
*چهارما من خودم هم معتقد هستم که مایکروسافت کار اشتباهی کرده که برخلاف اعلام رسمی برای بعضی گوشی ها اپدیت نداده. ولی برا اونا که داده هم که فقط دارن نق می زنن
*پنجما تقریبا تمامی دوستایی که کامنت گذاشتن منظورشون از باگ همون از کار افتادن چند ساعته ی برنامه ی فون بود که اگه سرچ می کردند به جای نق زدن توی چند ثانیه حل می شد. الان هم که کاملا حل شده. وقتی مشکی می بینن میان کامنت فحش می ذارن. خب یکم جست و جو کنید اگه حل نشد بعد بیاین فحش بدین

پرهام
پاسخ دهید چهارشنبه 3 فروردین 1395

مقایستون بسیار مسخره بود

پشتیبانی سازنده سیستم عامل رو کجا میان با OEM مقایسه میکنن؟ خود وینفونم کلی OEM داره که پشتیبانی خوبی ندارن. دقیقا مثل OEM های اندرویدی هستند. وقتی قراره مقایسه پشتیبانی باشه سازنده سیستم عامل باید با سازنده سیستم عامل مقایسه بشه که تو این مقایسه گوگل بسیار بهتر از مایکروسافت عمل کرده. OEMها رو هم بخوایم مقایسه کنیم فرق خاصی بین اندرویدی ها و ویندوزی ها وجود نداره. جفتشون افتضاحن. مقایسه سازنده سیستم عامل با OEM توی پشتیبانی واقعا نوبره و فقط از سایت وینفون بر میاد!

سعید
پاسخ دهید دوشنبه 22 فروردین 1395

یعنی دیگه نمیادددددددددد.چیکار کنیم پس؟من با htc viva اومدم تا این بالا مایکروسافت خدا لعنتت کنه.بیل گیتس استخرتو تو سرت خراب میکنماینهمه تعصب جوابش این بوددددددددددد!!!

حسن کریمی
پاسخ دهید جمعه 21 مرداد 1395

یعنی واسه نوکیا ۹۲۰ ابدیت نمیاد خدا لعنتت کنه با این شرکتشون …

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,