۲۰۱۶۰۹۲۶_msft_ignite_2165-1240x826

حقوق مدیرعامل مایکروسافت، همانند دوره های گذشته، برای رسانه ها شفاف سازی شد تا دقیقا مشخص شود که هیئت مدیره این شرکت، از ساتیا چه می خواهند و در چه صورتی او قادر به دریافت تمام مزایای پست فعلی خود خواهد بود، با وینفون همراه باشید.

ساتیا نادلا در آخرین گزارش مالی این شرکت، با ۳.۳٪ درصد افت ۱۷.۷ میلیون دلار -نسبت به سال گذشته با ۱۸.۳ میلیون دلار- دریافتی داشته است تا قسمتی از کاهش پرداختی برای جبران خسارت های مالی این شرکت صرف شود. طبق آن چیزی که منتشر شده است، میزان دریافتی سالانه او ۵.۶۶ میلیون دلار است و در کنار این درآمد ثابت، ۱۲ میلیون دلار پاداش و سهام برای او در نظر گرفته شده است. این درحالیست که حدود ۴.۵ میلیون دلار دریافتی او به خاطر عملکرد مناسب و پاداش او بوده است.  اما نصف این پاداش زمانی به او پرداخت خواهد شد که او بتواند در زمینه ی کسب درآمد و سودآوری و افزایش مشترکان تجاری خدمات ابر، در سال ۲۰۱۸ موفق عمل کند. زمانی کل این پاداش به او تعلق خواهد گرفت که او در سال ۲۰۱۹ در سمت خود باقی بماند.

البته به نظر می رسد هیئت مدیره از عملکرد کلی او راضی هستند بجز عملکرد او در ویندوز موبایل، آن ها معتقد هستند که ساتیا تاثیرگذاری مناسبی در تلفن های ویندوزی از خود بجا نداشته است.

مایکروسافت در دوازده ماهه قبلی منتهی به ۳۰ ژوئن، ۱۵٪ رشد قیمت سهام داشته است و یک درصد در اندکس S&P رشد کرده است. حال ساتیا طبق دستور هیئت مدیره بایستی بازدهی سهام شرکت تحت رهبری خود را تا سال ۲۰۱۸،  ۶۰% به نسبت دیگر شرکت ها بالاتر قرار دهد تا بتواند همچنان نظرمساعد هیئت مدیره را داشته باشد.

دومین نفری که در ردموند بالاترین درامد را داشته، کوین ترنر مدیر عملیاتی مایکروسافت بود که در ماه جولای ردموند را ترک کرد، او درامد حدود ۱۳ میلیون یورو را در ۲۰۱۶ به نام خودت ثبت کرده است.

منبع :

BLOOMBERG

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مهرداد
پاسخ دهید چهارشنبه 13 مهر 1395

حرومش باشه که ویندوز موبایل و لومیا رو به این روز انداخت.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,