weiner-img_0950-1-630x473

مایکروسافت با خرید لینکدین بزرگترین خرید تاریخ خود را انجام داد تا از آلام خرید شرکتی مثل نوکیا کم کند و به خریدهای ناموفق خود پایان دهد. این شرکت تحت هدایت ساتیا نادلا به خوبی توانسته تمرکز خود را به دست بیاورد و به نظر می رسد مدیران لینکدین هم از نحوه ی هدایت ساتیا نادلا راضی هستند. Jeff Weiner در گفتگوی اخیر خود، در این باره صحبت کرده است. با وینفون همراه باشید.

قبل از انجام معامله ی بین آن ها، ساتیا نادلا به خوبی توانسته بوده است تا مدیرعامل لینکدین جل وینر را متقاعد کند که مایکروسافت به دنبال پیچیده سازی قضایا نیست و در نهایت نادلا به او از دو کلید اصلی کمپانی ها برای همسو بودن گفته است: حس هدفمندی و ساختار.

Jeff Weinerدرمصاحبه با انجمن EY Strategi Growth از جسارت به وجود آمده در خودش به خاطر امکانات فوق العاده ی امروز و آینده ی این دوشرکت گفته است.

رئیس لینکدین، از حس بسیار ساده ی هدفمندی برای مایکروسافت و لینکدین گفته و اینکه مایکروسافت ماموریت خود را در توانمندکردن هر فرد و سازمانی برای دستاورهای بیشتر قرار داده است و این دقیقا همان چیزیست که لینکدین برای آن تلاش می کند و این باعث همسویی این دو شرکت می شود.

وینر درباره چگونگی همکاری با مایکروسافت اینگونه گفته است:

” طبق تاریخچه ی مایکروسافت، آن ها از طریق توسعه و ارائه ی نرم افزار ارتقا پیدا کرده اند و اکنون در زمینه ی ابر به دنبال افزایش جایگاه خود هستند. و ما نیز به دنبال توسعه ی شبکه ی حرفه ای خود هستیم تا نمودار اقتصادی خود را بالاتر ببریم. ترکیب ما، یک موقعیت منحصر به فرد را ایجاد کرده است که ایجاد ارزشی خاص می کند و قفل ها را برای تمام اعضا و مشتریان باز می کند.”

او درباره صحبت های نادلا و چگونگی متقاعد شدنش نیز گفته است:

او درباره راه بسیار متفاوتش نسبت به خریدهای قبلی مایکروسافت گفت و اینکه لینکدین می تواند بر رشد خود تمرکز کند. او واقعا جملات صادقانه ای در اولین دیدارمان به زبان آورد و نشان داد چیزی به جز صداقت و اعتبار با خود ندارد. هر چیزی که او در این گفتگو به من گفت، به طور گسترده تری بین افراد تیممان بار ها و بارها تکرار شده بود”

وینر تصاحب لینکدین توسط مایکروسافت را لحظه ی تاسیس دوباره لینکدین خوانده بود و اکنون نشان داده که واقعا مسیر ترسیم شده توسط تیم او همسو با ردموندی ها بوده است.

او روند قرارداد فی مابین دو شرکت را فوق العاده خوانده است و اظهار کرده به تاثیرپذیری اش از چشم انداز و شور و شوق ساتیا ادامه می دهد:

” همکاری با مایکروسافت در چند ماه اخیر فوق العاده بوده است، اگر چه هنوز به یکدیگر خیلی نزدیک نشده ایم، اما آستین های خود را برای آنچه در ذهنمان می گذرد بالا زده ایم و نسبت به آینده بسیار هیجان زده ایم.”

موسس لینکدین همچنین از نگرانی های خود درباره آینده ی مردم با پیشرفت های تکنولوژی و جایگزینی ربات ها نیز گفته است و اینکه هر روز در این باره صحبت می کنند که چگونه این افراد که از کار فعلیشان محروم می شوند بازآموزشی می شوند و آیا شغل های دیگری برای مردم در دسترس قرار خواهد گرفت؟

منبع :

GEEKWIRE

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
mramir
پاسخ دهید شنبه 28 آبان 1395

البته تو شرکتهای بزرگ دنیا فرق نمیکنه تقریبا همه خرید ناموفق یا هزینه نادرست معنی نداره! شاید ته یه پریود زمانی سود دهی نداشته باشه اون هزینه ولی اونا چشم اندازه بلندد مدت دارن ( البته این چشم اندازه ما از اونا فقط صحبشو بلدیم) و مدیریت میکنن تا با همون هزینه و یا حتی هزینه های دیگه در راستای همون خریداول به سود میرسون.
مثال خرید نوکیا. درسته هنوز به سود نرسونده شرکت مایکروسافت ولی با این خرید از خیلی چیزا جلو افتاد! ( سخت افزار گوشی دانش گوشی پنتها قراردادهای مابین اون شرکتها مثلا زایس تجربیات اون شرکت و…….) و خط تولید.
چیزی که من متوجه میشم نیاز به دانش نداره همچی کنار هم میذارم مخصوصا یکپارچگی پلتفرمهای مایکی و یوینروسال آینده نزدیک فون هم موفق خواهد شد.

alireza
پاسخ دهید شنبه 28 آبان 1395

آقای اکبری زاده در مورد جمعه سیاه مطلب بزارید ببینیم چه موقعه و چه چیز هایی تخفیف میخوره

    RedDeath
    پاسخ دهید شنبه 28 آبان 1395

    اخ نگو ، پارسال کلی برنام و بازی خریدم !!! شده بود نود و نه سنت !

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,