Satya-Nadella-Dreamforce1

ساتیا نادلا اخیرا مصاحبه ای با وب سایت بیزنس اینسایدر داشته که در آن در خصوص مسائل مختلفی از جمله ویندوز ۱۰ موبایل صحبت می کند. اما همانطور که خیلی از کاربران ویندوز ۱۰ موبایل انتظار دارند، از نادلا پرسیده می شود که چرا در کنفرانس بیلد ۲۰۱۶ که هفته ی گذشته برگزار شد، خیلی در مورد ویندوز ۱۰ موبایل صحبت نشد؟ ساتیا جواب خوب و دلگرم کننده ای برای این سوال دارد. با وینفون همراه باشید.

در قسمتی از این مصاحبه، از نادلا پرسیده می شود که چرا در کنفرانس بیلد ۲۰۱۶، خیلی در مورد ویندوز ۱۰ موبایل صحبت نشد؟ ساتیا در پاسخ به این سوال می گوید که آن ها به ویندوز برای موبایل، متفاوت از ویندوز برای هالولنز یا ویندوز برای اکس باکس فکر نمی کنند. مایکروسافت تنها یک ویندوز دارد، نه چندین ویندوز.

آن ها {ویندوز} بر روی چندین فرم و شکل مختلف اجرا می شوند، اما این یک پلتفرم برای توسعه دهندگان، یک استور و یک ابزار زنجیره ای برای توسعه دهندگان است. و شما {برنامه ها را} برای صفحات نمایش مختلف و ورودی ها و خروجی های مختلف سازگار می کنید.

زمانی که مت، از ساتیا می پرسد مایکروسافت از داشتن و ادامه ی توسعه ی یک پلتفرم برای موبایل چه چیزی به دست می آورد، او اینگونه پاسخ می دهد:

من سعی ندارم یک فرد موبایلی دیگر با قوانین فرد دیگری باشم. چیزی که در خصوص گوشی های ما منحصر به فرد است، قابلیت کانتینیوم است. اگر قرار باشد که ساختن چیزی را ادامه دهیم، آن چیز همین قابلیت و کامل کردن آن است.

درست مانند سرفس که با استفاده از آن توانستیم یک دسته بندی جدید را ایجاد کنیم. سه سال پیش بیش تر افراد می گفتند: “یک دستگاه هیبریدی دیگه چیه؟” و اکنون حتی اپل هم یک دستگاه هیبریدی دارد. بنابراین تا سه سال دیگر نیز مردم خواهند گفت: “اوه وای، درسته، این موبایلیه که می تونه یه کامپیوتر هم باشه.”

نادلا در ادامه یک مثال از یک بازار هدف مایکروسافت، یعنی هند می آورد و در آن اشاره می کند که هند اکنون یک بازار موبایل خواه است و گوشی های محاسباتی (کامپیوتری) خواهان کم تری دارد، اما با گذشت زمان و با افزایش تولید ناخالص داخلی، احتیاج به محاسبات بیش تر می شود چراکه همزمان با رشد، آن ها رایانه هایی را نیاز خواهند داشت که از گوشی های خود نشات می گیرند. بنابراین چه دستگاهی ایده آل خواهد بود؟ نادلا می گوید آن یک گوشی با قابلیت کانتینیوم خواهد بود.

شاید در حال حاضر کانتینوم نتواند کاربران عادی را برای مهارجت از اندروید و iOS به ویندوز متقاعد کند، اما همانطور که مدیر عامل مایکروسافت نیز اشاره کرد، آن ها سعی دارند دسته بندی جدیدی را در گوشی های هوشمند ایجاد کنند و تا آن زمان کاربران عادی نیز به این قابلیت روی خوش تری نشان خواهند داد. نظر شما چیست؟ آیا کانتینیوم برای گوشی، همچون دستگاه های هیبریدی سرفس منجر به وجود آمدن دسته ای جدید در دنیای گجت ها خواهند شد؟

منبع :

MSPOWERUSER

982 پست
علی گلشن
دانشجوی مدیریت بازرگانی، در پشت صحنه فعالیت می کنم.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
امیرمحمد
💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

اوه وای 😐

سروش
💔 23 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

آنها مایکرو سافت اند- بدون شک برنامه ای دقیق و عالی برای آینده دارند

  persian7
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  قبول دارم . ولی پدرمون در میاد تا اون موقع 😐 😀

SJ
💔 5 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

دوستان لومیا ۱۵۲۰ دارم بیلد رداستون آخر، نمیدونم داستان چیه اما فقط یه دونه برنامه میتونه توی تسک منیجر قرار بگیره و اگه دکمه ویندوز بزنم یا گوشی رو لاک کنم همشون بسته میشن، کسی این مشکل رو داره؟

  quf
  💔 3 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  منم رو۸۳۰ توبیلدآخر رد استون این مشکل رو داشتم سافت ریست کردم درست شد

masih
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

حرفاش از یه نظر خوبه از یه نظرم بد … بدیش اینه که قابلیت کانتینیوم فعلا برا چند گوشیا … اینجور که پیش میره احتمالا بقیه گوشیای ماکروسافت که معرفی میشه ازین قابلیت برخوردار باشن در کل با حرفاش تا حدودی موافقم

win10-10
💔 3 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

امروز در حین کار با گوشی بطور ناگهانی ریستارت شد و مدام تکرار می شود وقتی زنگ می خورد بازگوشی ریستارت می شود. بعد از یک دقیقه صفحه نمایش خاموش می شود. در ضمن حتی اجازه نمی دهد وارد تنظیمات بشوم تا گوشی را بروزرسانی کنم.
روی گوشی ام بیلد ۱۰.۵۸۶.۱۰۷ رلیز پرویو ویندوز ۱۰ موبایل نصب است.
برای رفع این مشکل چکار باید کرد؟

  حسین
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  اولا شما هنوز باید بیلد ۱۶۴رو بگیری دومااین مشکل ریستارت خودکار تخیلی از مشکلات دیگه با هارد ریست به طور کاملرفع میشه

محمد
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

سلام آقای گلشن
من یک لومیا ۶۴۰ دارم تا حالا درست کار میکرد تا اینکه الان هرچی منطقه را به آمریکا تغییر میدم باز ایران میشه
ویندوز ۱۰ هستش
بعد در قسمت سیستم /تلفن/نام تلفن من/شماره ام را زدم با کد ایران اگه از اینه چطوری پاکش کنم این اسم رو ممنون میشم کمک کنید

  علی گلشن
  💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  محمد جان متاسفانه نمی تونم در این زمینه کمکی بکنم، پیشنهاد می کنم در بخش پرسش و پاسخ بپرسید.

  M.N
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  سیم کارت رو در بیار و بدون سیم کارت هارد ریست کن

  آراز
  💔 1 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  سلام دوست عزیزی که لومیا ۶۴۰ داری این مشکل عوض شدن رو من هم توی اولین بار وقتی به ویندوز ۱۰ موبایل بروز رسانی کردم داشتم یه بار هارد ریسیت یا همون ریسیت فکتوری بنداز درست میشه نگرانم نباش مشکل خاصی نیست

علیرضا
💔 6 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

آخه کانتینوم که مال گوشی های شاخه همه که شاخ نمیخرن؟؟

  kian
  💔 4 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  اگه یه گوشی شایسته باشه چرا که نه؟

Hesam77
💔 2 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

الان تو فکر آینده ویندوزموبایل بودم که خود ساتیا نادلا اومد دمش گرم دم شماهم گرم به موقع پست گذاشتین.همه ی حرفاش منطقیه اما فقط قابلیت کانتینیوم کافی نیست البته اینا آیندرو میبینن و حتماً حق با اونهاست.من از مایکروسافت هیچی نمیخوام جز یک استور پر از برنامه و بازی یونیورسال.امروز به یک توسعه دهنده ایمیل زدم گفتم بازیهاتونو به صورت یونیورسال بیارید ویندوز۱۰،اونم گفت فعلا برنامه ای واسه ویندوزموبایل ندارن و شاید بعداً کارایی بکنن.خیلی ناراحت شدم.الان که این پست خوندم خیالم راحت تر شد.دمت گرم ساتیا

  sadegh
  💔 17 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

  کسی که ۳۰۰ – ۴۰۰ میلیون نفر رو آدم حساب نکنه و درک درستی از تکنولوژی نداشته باشه، همون بهتر که هیچ وقت برنامه ای برای ویندوز نداشته باشه!!

a-h-s-m
💔 12 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

با سلام خدمت دوستان
من که دیگه به این حرف ها اطمینان نمیکنم چون قبلا گفته بود تمام گوشی های lumia به ویندوز موبایل ۱۰ آپدیت میشن و ویندوز موبای ۱۰ از ۸.۱ هم سبک تر هست ولی اینجوری نشد . حالا بیایم چند سالم منتظر بمونیم . بعد از چند سالم دوباره مایکروسافت میگه گوشی های شما دیگه قابل ارتقا نیست و دوباره باید بریم گوشی رو عوض کنیم . مایکروسافت بهتره بجای این حرف ها بیاد ویندوز موبایل ۱۰ رو پایدار کنه و باگ ها رو از بین ببره بعد این همه وقت و انتظار هنوز سیستم عاملش باگ داره و یا بیاد استورش رو درست کنه که بعد از چند سال هنوز داغون هست

میلاد صحرایی
💔 15 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

اوه وای من موبایلمو فروختم دیگه پیشرفت روزافزون و شگفت انگیز ویندوز فون رو نمیبینم 😒😐 داده دستمون والا 😆

farhad delavar
💔 17 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

نادلا رو باید جانشین استیو جابز(ع) دونست،
ماشالا نابغه ی قرن ۲۱هست،

مهدی اخلاقی
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

اقای گلشن لطفا ایمیلتون رو چک کنید

π
💔 0 پاسخ دهید دوشنبه ۱۶ فروردین ۱۳۹۵

یکی بیاد به من بگه گوشیه من چرا آپدیت نیومده براش
لومیا ۵۳۲
STR-AU

حسام
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

سلام..یه سوال دارم…. ایا میشه به ورژن های قبل بیادها دانگرید کرد؟ از وقتی نسخه اخر ویندوز ده اومده گوشی من و امثال من که ۵۳۵ داریم کلا به هم ریخته… هنگ و بد کار کردن تا باگهای عجیب دوربین و اج…. ممنون میشم جوابمو بدید.مرسی

javad2016
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

سلام میدونم اینجا جای این صحبت نیست ولی طور خدا جواب بدید
من الان یه ماهی میشه مشکل فیس بوک دارم وارد اکانتم میشم ولی عکس دوستان منو نشون میده میگه نام شو بگو من نمیدونم چه کنم دوستان طور خدا جواب بدید

ایمان
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

یعنی میشه روزی برسه بیام سایت وینفون و توی هر خبری کامنت مربوط به همون خبر باشه!

  حسین
  💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

  آرزو بر جوانان عیب نیست

امیر
💔 0 پاسخ دهید سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

مهارجت 😀

AmirParsa
💔 2 پاسخ دهید سه شنبه ۱۷ فروردین ۱۳۹۵

شما که ۳۰ میلیون از کل ۶۰ میلیون وینفونی فعال رو ادم حساب نکردی!

سالهاست عادت داریم به وعده های پوچ مایکی درباره موبایل
بزک نمیر بهار میاد اما کمبزه مایکی و خیارش هیچ وقت نیمده!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام