این روز ها به دلیل پنهان کاری های شدید مایکروسافت و عدم هیچ گونه صحبتی در مورد بخش موبایل توسط این شرکت، بسیاری از کاربران آزرده شده و احساس ناامیدی پیدا کرده اند. با این حال آن ها همواره بر تعهد خود به این پلتفرم تاکید کرده اند و گفته اند که با شرکای خود در زمینه ساخت دستگاه های بیشتر برای گسترش این اکوسیستم همکاری دارند. اکنون حرف های جالبی در این زمینه به گوش می رسد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

تا آن جا که به سخت افزار های شخص اول مربوط می شود، این غول نرم افزاری تا کنون عمدتا کم حرف بوده و کاملا محرمانه عمل کرده است، به طوری که برخی از شایعات حتی ادعا کرده اند که این شرکت در حال برنامه ریزی برای کنار گذاشتن سخت افزار لومیا و تمرکز کامل بر روی نرم افزار در بخش موبایل بوده است.

با این حال در مصاحبه اخیر با MarketPlace، مدیر عامل مایکروسافت، ساتیا نادلا اظهار داشته است که این شرکت قطعا گوشی های جدیدی خواهد ساخت، هر چند که آن ها شبیه به هیچ یک از گوشی های موجود در بازار نخواهند بود.

نادلا می گوید مایکروسافت برنامه دارد از یک استراتژی شبیه به چیزی که آن ها برای محصولات سرفس به کار گرفته بودند استقبال کند، بنابراین آن چه که آنها در تلاش برای انجام آن هستند، ابداع دسته ای جدید از محصولات است. به همین دلیل است که گوشی آینده ی مایکروسافت شبیه به گوشی های رایج نخواهد بود.

وی افزود ما امروز گوشی هایی ایجاد می کنیم، ما با شرکت هایی مانند HP و دیگران برای ساخت گوشی همکاری داریم و ما یک حوزه ی بسیار خاص با تمرکز بر روی مدیریت، امنیت و یکی از ویژگی های خاص که کانتینیوم نامگذاری کرده ایم و گوشی می تواند به یک دسکتاپ تبدیل شود را برگزیده ایم.

نادلا در ادامه توضیح داد که در این مرحله، ما قصد داریم مطمئن شویم که تمام نرم افزار های ما بر روی iOS و اندروید در دسترس باشند و آن درجه یک است، و به عنوان تغییر بعدی ما به دنبال تغییر از لحاظ شکل و عملکرد هستیم. آن چه که ما با سرفس انجام دادیم یک مثال خوب برای این موضوع است. هیچ کس قبل از ما تصور دستگاه های ۲ در ۱ را نداشت و ما این دسته را ایجاد کردیم و آن تبدیل به یک دسته بندی موفق شد و به نقطه ای رسید که دستگاه های ۲ در ۱ بیش تری از راه رسیدند. و این چیزی است که ما می خواهیم انجام دهیم.

وی ادامه داد: بنابراین، هنگامی که شما می گویید ما گوشی های بیش تری بسازیم، من مطمئن هستم که ما گوشی های بیش تری خواهیم ساخت، اما آن ها شباهت به گوشی هایی که امروز وجود دارند نخواهند داشت.

اگرچه هنوز هیچ جزئیاتی در این باره وجود ندارد، ولی اظهارات نادلا با شایعات قبلی که اشاره به شکل جدیدی از دستگاه ها برای سرفس فون که اجازه می دهد با استفاده از کانتینیوم از آن به عنوان یک لپ تاپ نیز استفاده کرد، مطابقت دارند. متاسفانه، هنوز حرفی از زمان از راه رسیدن این گوشی های جدید ساخته شده توسط مایکروسافت به میان نیامده است، اما گزارش هایی در گذشته ادعا داشتند که مایکروسافت برنامه ریزی دارد این کار را در پاییز ۲۰۱۷ یا اوایل ۲۰۱۸ انجام دهد.

بر اساس گفته های مدیر عامل مایکروسافت، به نظر می رسد این شرکت در حال انجام کار های بزرگی در زمینه ی گوشی های موبایل و قصد دارد مفهوم موبایل در جهان را تغییر دهد. بر اساس اظهارات، این شرکت به دنبال دستگاه هایی برای انجام تمام کار ها و بی نیاز کردن کاربران از کامپیوتر می باشد و در این راه در حال تلاش است.

نظر شما در مورد اظهارات نادلا و آینده ی بخش موبایل این شرکت چیست؟

منبع :

NEOWIN

1512 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sajadoo
💔 5 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

ببینیم و تعریف کنیم

hamid
💔 45 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

همچنان ۱۲ سال و اندیست که روی سیستم عامل موبایل کار میشه و همچنان وعده ها پشت سر هم داده میشن.

ZAQ-22
💔 72 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

هر چند با اندرویید مخالفم اما عمرآ بتونند بازار اندرویید را خدشه دار کنند . حقیقت تلخ است اما باید بپذیریم که ویندوز بازار گوشی را از دست داده و سالها طول خواهد کشید تا مایکی بتوانند جلب نظر کند .

  عابد
  💔 4 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  به یک جرقه شگفت انگیز نیازمنده که ممکن در آینده بوجود بیاد

محمد
💔 15 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

نادلا مرد عمل و کارهای خوبی تا الان انجام داده بدون شک محصول جدی رو هم رونمایی خواهد کرد تا سریع این خلا موجود بین ویندوز موبایل با بقیه سیستم عامل هارو پر کنه 👍👍

alireza
💔 27 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

این شد یک جواب دندان شکن به معترضان و شکاکان

11_hummel
💔 5 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

بی صبرانه منتظرم که دوباره عضو کسانی باشم که گوشی های خاصی دارن

soroosh930
💔 17 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

حتی با دیدن انقلابی که به پا کرده با دیوایس های جدیدش. بعضی ها نمیخوان قبول کنن که میشه همین کار رو هم تو مبایل کرد
از این آدم ها متعجبم

  کیارش
  💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

  دوست عزیز ، انقلاب کردن در جایی می تونه ثمره داشته باشه که زیرساخت های مناسبی مهیا باشه. فرض رو بر این می گیریم که مایکی در سال آینده سرفیس فون تخیلی رو معرفی کنه ، دو گزینه در پیش رو داره :
  ۱- ادامه کار ویندوز موبایل رو در پیش بگیره. خدایی دیگه همه قبول داریم که استور ما نسبت به استور اونها خیلی داغونه. مثل مقایسه پراید با یه ماشین سوپر اسپرت می مونه. اگرچه هر دو کار آدمو راه می اندازه و جابجات می کنه ، اما این کجا و آن کجا. (فقط و فقط ظاهر برنامه هامون رو با هم مقایسه کنید. چیزی که هر روز با اون سرکار داریم.) در نتیجه ویندوز موبایلی که هنوز فاصله ی عجیبی با رقبا داره ، امکانات روزمره و کاربردی اون ها مثل نور مناسب شب ، بررسی رفتار اپ ها برای بهینه کردن باتری ، پشتیبانی از ویدیوهایی با فریم بالا ، صفحه نمایش هایی با فناوری های HDR و ۴K ، فرمت های ویدیویی و صوتی متعدد و … رو هنوز نداره ، مسلما شکستی دیگر رو به مایکی تحمیل خواهد کرد.
  ۲- ویندوز دهی که روی سرفیس ها هست رو روی موبایل هم پیاده سازی کنه. واقعا همگی خوب می دونیم که هیچ کدوم از اپ های بزرگ و کاربردی ویندوز ، مناسب صفحه ی نمایش لمسی ، خصوصا صفحه ای چهار پنج اینچی نیستن. و با کمی استدلال دیگه متوجه می شیم که این حالت نیز منجر به شکست خواهد شد.
  البته یه حالت وسط این دو هم هست که از ویندوز های جدیدی که چند روز پیش معرفی شد استفاده کنه که اون هم اشتراکی میشه از دو شکست.

   کیارش
   💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

   اما چی شد که سرفیس ها انقلاب به پا کردن ؟
   ویندوز ده پادشاه بلامنازع دسکتاپ بود اما از فقدان دستگاهی شیک ، هماهنگ و کاربردی رنج می برد. این ها باعث شد که سرفیس موفق بشه و الان تعداد زیادی نمونه ی کپی از اون را داشته باشیم. در حالی که اصلا دیدید کسی به فکر کپی از نمونه های موبایل مایکی باشه ؟

محمود
💔 45 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

دیدید گفتم عمرا نمیخاد موبایلو ول کنه تا زمانی که سیستم عاملی به اسم ویندوز هست گوشی ویندوزی هم خواهد بود حرف ساتیا نادلا در مصاحبه با رادیو رسانه دیجیتال همه میخواهند بگویند ما سیستم عامل خود را رها کردیم حتی لیست امار هزینه های اینده شرکت رو معیار شکست ویندوزموبایل قرار دادند درر صورتی که ما ویندوزفون را رها کردیم و تمرکز خود را بر ویندوز ده موبایل و نرم افزاریونیورسال متمرکز کردیممن میدانم که بخش موبایل ما اصلا وضعیت خوبی ندارد اما هنوز هم شرکتهایی هستند که از همین یک درصد و اینده ان میترسند همیشه به دنبال تخریب ما بوده و هستند ولی ما هدف بزرگی در سر داریم گوشی ما گوشی بی نقص ما سیستم موبایل و دنیای ان را برای همیشه عوض خواهد کرد زمان کمی باقیست لطفا بنشینید و تماشای اینده و قدرت موبایل در مواجهه با پی سی را ببینید زمان اندکی باقیست شک نکنید سیستم عامل ویندوز هرگز ترد نشده و نمیشود تا چند وقت دیگر همه متوجه پیشرفت عظیم ما خواهند شد،این حرف خود نادلا در مصاحبه جدیدش هست قابل توجه سایت هایی مثل زومیت که اراجیف به خورد بقیه میدن

  sadegh
  💔 19 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

  جالبه. نمی دونستم ادبیات ساتیا نادلا مثل ادبیات یه فن مایکروسافتی تو یه سایت ایرانیه!!

   محمود
   💔 7 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

   دوست عزیز من خلاصه مطلب رو بهتون گفتم این از زبان من بیان شده خلاصه صحبت ساتیا نادلاس وگرنه این مدلی نگفته من قصدی داشتم که به این مدل نوشتم اونایی که باید میفهمیدن فهمیدن صحبتش این بوده دقیق با لحن خودش همه تو رسانه ها خبرایی رو منتسر کردن که من و همکارانم دست کشیدیم از سیستم عامل موبایلمون این طور که مشخصه همین یک درصد کم ما از سهم بازار به این بزرگی هنوز هم برای بقیه ترس اوره چون همه میدونن ویندوز چهقدر میتونه قدرتمند باشه همونطور که در پی سی حرف اول رو میزنه هرگز موبایل رو رها نکردیم و قصد انجام این کار رو هم نداریم پلتفرم یک پارچه با ویندوز موبایل یک پارچه هست اگر ویندوزموبایل نباشه دیگه معنی این کلمه ازببن میره ثلتفرم یک پارچه اگر یکی از پایه هاش نباشه که دیگه یک پارچه نیست تلاش ما برای موبایل ادامه داره هدف و کار بزگی رو دنبال میکنیم هدف رویارویی با ویندوز پی سی و قابلیت کوانتینیوم راهی هست که اینده خوبی رو داره ما بازم گوشی میسازیم اما اینبار گوشی رو میسازیم که نمونه ای در بازار نداره و کاملا متفاوت از چیزی هست که رقبا در حال حاظر ارایه میدنبا شرکای وفا دارمون کار بزرگی رو داریم انجام میدیم که به زودی همه خواهند دید دسته جدید گوشیهای ما که الهام گرفته از سرفیس در تبلتهای ماست کوانتینیوم هم نقش اصلی در این موبایل رو بازی میکنه منتظر باشید فعلا در حال کار کردن هستیم این امید رو به طرفداران ویندوز و عاشقان پلتفرم پیندوز میدم که گوشی های جدیدی رو خواهیم ساخت و اینده بسیار بزرگتر از چیزی که خیلی ها فکر اون رو میکنن در انتظار دنبای موبایل هست،این صحبتش بود حالا باز نرید بگید میخاد ویندوز کامل بیاره رو موبایل نخیر فقط در حالت کوانتینیوم جرای کامل ویندوز دکستاپ محیا شده البته دیگه کابلی در میون نیست فقط از طریق وایفای یعنی کامپیوترت همراهته کیس کامپیوتر در جیبتونه که گوشی هم هست این همون کار مهمه

  حمید
  💔 0 پاسخ دهید جمعه ۱۵ اردیبهشت ۱۳۹۶

  یه زمانی هم میگفت همه به ویندوز ده ارتقا پیدا میکنند که بعد کلی امتحان کردن مشخص شد دروغه الان هم شاهکار جدیدش اپدیت ندادن به گوشی های محبوب ۸۳۰ و ۹۳۰ بود حرف تا عمل خیلی فرق داره

Morteza
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

فقط خدا کنه که وقتی سرفیس فون بیاد روش به طور پیش فرض رد استون ۳ موبایل نصب باشه که مایکروسافت مجبور بشه برای پیشرفت سرفیس فون سیستم عامل ویندوز موبایل رو هم واسه گوشی هامون پیشرفت بده.ولی اگه واسه سرفیس شاخه دیگه ای از ویندوز رو راه بندازه ما ها که کلی پول دادیم گوشی مایکی گرفتیم سر یک سال نشده ببریم صاف بندازیمش تو شوتینگ

javad
💔 7 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

چشم حسود کور!!!

danialkn
💔 2 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

سلام دوستان من یه سوالی دارم.من یه هفتس گوشی لومیا ۵۵۰ خریدم وقتی توی تنظیمات قسمت اطلاعات پیشرفته رفتم نوشته بود که نسخه نرم افزار برای ۱۲/۲۰۱۵ بعد که آپدیتش کردم نوشت ۹/۲۰۱۶ ولی وقتی آخرین ورژن ویندوز ۱۰ که برای آپریل۲۰۱۷ هستش رو دانلود کردم بازم توی اطلاعات پیشرفته نوشته ۹/۲۰۱۶.ریسیت هم کردم اما درست نشد.اگه کسی میدونه مشکل از چیه لطفا راهنمایی بکنه؟؟؟؟؟

Amir
💔 19 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

کجان اون ادمایی که میگفتن ویندوز موبایل مرده کجان اون ادمایی که پشت سر مایکی و نادلا بدو بیرا میگفتن راسته که میگن بعضی حرفارو میشه فهمید ولی نمیشه فهموند

siamak
💔 17 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

میخوام ۱۰۰سال سیاه نیاد ۲تومن پولم رو سر ۱۵۲۰ به باد دادم سر همین وعده ها .

  edris jj
  💔 3 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

  آی گفتی رفیق منم ۱۸۰۰ پولمو به باد دادم به امید همین وعده ها حالا نه اپدیتی دیگه واسش میاد و بسیار کند و کراش میکند و خاموش میشود موبایل و سر اپدیت مزخرفی که داده بود عمر باطری رو تا یک ساعت کرده بود من ۸۰۰ تومن ضرر کردم واسه تعویض باطری و یک بار تقلبی بود و بار دوم از گوشی ۱۵۲۰ باز باطری رو انداختیم روی خود گوشی و تعویض دوربین که افتضاحه بعد از یک مدت کیفیت بشدت پایین میاد گویی که لنز گوشیتون ۵ مگاپیکسله
  افتضاحه افتضاح ، تو بگو پیشرفته ترین گوشی جهان بده من دیگه نمی گیرم چون نرم افزار تکمیل نیست ساپورت سخت افزاری و نرم افزاری بسیار ضعیفه و خدمات جانبی در ایران و خاور میانه در حد صفر درصده الان هم میخوام برم گالکسی اس ۸ پلاس اندرویدی بخرم گرچه اندروید اشغاله ولی همه جوره ساپورت نرم افزاری هست و قطعات سامسونگ و خدمات جانبی همه جا در دست رسه

H@med
💔 10 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۳ اردیبهشت ۱۳۹۶

بزک نمیر بهار میاد … بله میاد ولی کی ؟ به چه قیمتی ؟ به خاطر علاقه به این سیستم عامل پاش موندیم ولی شاید شرایط جوری بشه که دیگه به صرفه نباشه و مجبور بشیم بریم سراغ سیستم عامل چرت اندرویید

shayan
💔 1 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

کلا هر سال میگن سرفس فون در اواخر امسال یا اوایل سال دیگه میاد :))

h.k.r
💔 2 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

ما هم طفدار ویندوزیم و گوشی ویندوزی داریم،اما تعصب بیجا خوب نیست،خوشحالی بیهوده متعصبان دیدنیه،اخه دادا تو مگه میتونی همچین چیزی(اگرم نهایتا بیاد)رو بخری😂

amin
💔 0 پاسخ دهید پنج شنبه ۱۴ اردیبهشت ۱۳۹۶

فعلا که گوشی همرو منسوخ کردی و دیگه اپدیت واسش نمیدی من که دیگه تا یه محصول درست درمون و امتحان پس داده ندی نمیخرم گوشی از مایکی

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام