مایکروسافت به عنوان یکی از بزرگترین شرکت‌های فناوری در جهان، به طور مداوم در جستجوی راه‌های بهینه‌سازی فعالیت‌های خود است؛ به طوری که هر چه بیشتر بتواند به نیاز مشتریان خود پاسخ دهد. برای بررسی بهتر این موضوع در ادامه با وینفون همراه باشید.

اما در چند سال اخیر، مایکروسافت اغلب متهم به آن شده است تا شرکت خود را از یک روند سازنده در کسب و کار برای مصرف کنندگان به شرکتی که صرفاً علاقه‌مند به ساخت محصولات جدید است تغییر رویه داده و فکر می‌کند تا با این رویکرد جدید می‌تواند به سودآوری بیشتری برسد.

در بعضی از سطوح، این امر منطقی است. مایکروسافت اولین و مهمترین شرکتی است که در پایان هر روز سود شرکت نسبت به روز گذشته بیشتر و بیشتر شده است؛ و وقتی این سود تبدیل به پول نقد برای این شرکت می‌شود بسیار روشن است که مایکروسافت باید بیش از پیش نسبت به بهبود ارائه خدمات خود متعهد باشد.

نیازی به گفتن نیست که ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت، بسیار به تصمیم‌های یک شبه مشهور است و این امر جز فشار مضاعف به قسمت‎‌های مختلف شرکت چیزی برای آنها نداشته است. مرگ ویندوزفون به عنوان یک استراتژی خدماتی، کاهش مصرف کنندگان این دسته از محصولات مایکروسافت و نیز تمرکز کمتر این شرکت روی آن را در پی داشت. بسیاری از مردم عامل اصلی این اتفاق را ساتیا نادلا می‌دانند و به نظر آنها علت اصلی مرگ ویندوزفون تصمیمات شخصی وی بوده است.

در حالی که بسیاری معتقدند مایکروسافت از خواست، علاقه و نیاز مصرف کنندگان دور مانده، اما این شرکت بزرگ همچنان هدف اصلی خود را بر روی افزایش درآمد متمرکز کرده است. مایکروسافت هنوز هم به کاربران خانگی فکر می‌کند و با ایجاد کسب و کارهای سالم در تلاش برای ساخت محصولاتی است تا این دسته از مردم بتوانند از آنها استفاده کنند. مایکروسافت هرگز دوست ندارد کاربران خانگی را از خود دور کند.

در چند ماه گذشته، از بسیاری از طرفداران مایکروسافت شنیده‌ایم که از اقدامات جدید مایکروسافت بسیار شگفت زده شده‌اند و از طرفی اعتقاد داشتند که این شرکت نباید مثل اپل باشد. همچنین آنها می‌خواهند تا این شرکت محصولات جدید خود را در حجمی بالا و وسیع تولید کند تا بدین گونه نبض بازار را در اختیار گرفته و به درآمد قابل توجهی برسد. با این حال، ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت اعتقاد دارد که شرکت او و اپل دو شرکت کاملاً مجزا و متفاوت از یکدیگر هستند و بر این نکته تاکید می‌کند که مایکروسافت بیشتر بر روی توسعه راه‌حل‌هایی تمرکز کرده است که باعث افزایش کارایی فرد در شغل و زندگی شخصی‌اش می‌شود.

نادلا سال گذشته در مصاحبه‌ای گفت:

هر زمان که ما از هر چیز به طور طبیعی استفاده کنیم، قطعاً به موفقیت نیز خواهیم رسید؛ حتی اگر آن چیز استفاده مصرفی برای ما نداشته باشد و تنها ابزاری برای رسیدن به موفقیتی دیگر باشد. من به علت آنچه که در دنیای تکنولوژی ایجاد می‌کنم حالا در مایکروسافت هستم.

وی ادامه می‌دهد:

به هر حال من نمی‌خواهم موفقیت‌های اپل و گوگل را نادیده بگیرم. اما آنها شرکت‌هایی بسیار متفاوت‌تر از ما هستند. ما به دنبال برخی از واسطه‌ها در بازار تکنولوژی نیستیم. ما تولیدکننده محصولات لوکس نیستیم، بلکه ما سازنده ابزاری هستیم که همگان بتوانند از آن استفاده کنند. این در حقیقت تعریفی است که ما در مایکروسافت داریم. ما قصد داریم تا فناوری‌هایی را ایجاد کنیم که دیگران بتوانند آن را ادامه دهند.

طبق پیش بینی‌های ما مرگ ویندوزفون (ویندوز 10 موبایل) یکی از لحظاتی بود که بزرگترین موج‌ انتقادی را علیه مایکروسافت ایجاد کرد. شاید شما پیش خود اینگونه فکر کنید که ویندوزفون بخش کوچکی از بازار موبایل را در دنیا به خود اختصاص داده بود، اما همین کاربران اندک بسیار به آن وفادار بوده و از مرگ ویندوزفون بسیار غمگین شدند. حتی پس از آنکه مرگ ویندوزفون به طور رسمی اعلام شد و مایکروسافت گفت که دیگر برنامه‌ای برای توسعه و تکامل آن ندارد و همچنین خبری از گوشی‌های جدید با سیستم عامل ویندوز 10 موبایل نیست، باز هم هستند کسانی که از این تلفن‌های همراه استفاده می‌کنند.

برخی کاربران همچنین مایکروسافت را به دلیل تغییراتی که در بروزرسانی‌های جدید ویندوز 10 دسکتاپ داده است نکوهش می‌کنند. اما مایکروسافت در بیانیه‌ای آنها را به صبر دعوت کرده است و قول داده تا در بروزرسانی‌های بعدی قطعاً رضایت آنها را جلب خواهد کرد. هنگامی که مایکروسافت تمامی کاربران ویندوز 7 و ویندوزهای 8 و 8.1 را مجبور می‌کرد تا به ویندوز 10 مهاجرت کنند، کمپینی تهاجمی علیه این شرکت پدید آمد که از این اقدام مایکروسافت بسیار خشمگین بودند. همچنین آنها به نوع گرافیک ویندوز 10، نحوه قرارگیری پنجره‌ها در دسکتاپ و ظاهر نوار ابزار کاربردی ویندوز 10 دسکتاپ نیز بسیار گله‌مند بودند.

حالا از شما می‌پرسیم؛ به نظر شما چه چیزی برای آینده مایکروسافت مناسب‌تر است؟ مسیر بعدی ‌ای که این شرکت باید آن را انتخاب کند کدام است؟

آیا مایکروسافت باید یک گوشی تلفن همراه جدید را ایجاد کند؟ چه تغییری باید در ویندوز 10 اعمال کند؟ آیا اگر مایکروسافت با همین رویه‌ای که هم اکنون در پیش گرفته است ادامه دهد مناسب است؟ لطفاً دیدگاه‌های خود را در خصوص ارتقاء جایگاه مایکروسافت بیان کنید.

 

منبع :

softpedia

41 پست
سینا هنربخش
متخصص شبکه های مایکروسافتی و رفع و عیب یابی سیستم های مایکروسافت هلپ دسک (ادمین) سرور دارای مدرک MCSE2012R2+ علاقمند تخصصی به مباحث مایکروسافت ، به خصوص در زمینه ی ویندوز دسکتاپ و ویندوز فون دارای گوشی 950XL و اینسایدر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید دوشنبه 25 تیر 1397

تمام اقدامات نادلا تاکنون درست بوده ولی باید اقداماتی برای نفوذ ویندوز به دستگاه های همراه جیبی با قابلیت تلفن همراه و به ثمر رساندن ویندوز ۱۰ آرم انجام بده.

Pofa
پاسخ دهید سه شنبه 26 تیر 1397

من اگه مدیر مایکروسافت بودم کل شرکت رو می کوبیدم از نو می ساختم.
نداشتن تمرکز لازم روی ویندوز و یا عدم توانایی در ایجاد تغییرات خوب و موثر در استفاده های روزمره و یا حتی حرفه ای
عدم ارتباط متقابل مناسب با توسعه دهنده ها
نداشتن شناخت کافی از بازار رایانه ها چه پرتابل چه دسکتاپ
از همه بدتر نداشتن یه فلسفه کاری والا که در همه ی ابعاد شرکت به کار گرفته شه

MosTafa
پاسخ دهید سه شنبه 26 تیر 1397

سلام به همه
ببینید باید این مطلب رو در نظر گرفت که توسعه دهنده های اندروید کامل بر روی این متمرکز شده اند که پای این سیستم را به تمام دستگاه ها (مانند دسکتاپ،اندروید یا…) باز کنند؛مثل همین سیستم عامل Remix OS که یک سیستم عامل اندرویدی برای دسکتاپ است. ولی متأسفانه مایکروسافت برای این مسئله فکری نمیکند.سیستم عامل ویندوزفون ۱۰ سیستم عاملی بود که میتونست رقیب سرسختی برای اندروید و آی او اس باشد.مایکروسافت می تونست ویندوز ۱۰ آرم رو وقتی که دید ویندوزفون ۱۰ با مشکل روبرو شده برای این مدل گوشی ها ارائه بده که همانطور که می دونید
این پروژه موفقیت های زیادی به همراه داشته است

***با تشکر از وینفون***

RBM
پاسخ دهید سه شنبه 26 تیر 1397

به نظرم یکی از جوابای رایجی که بعضیا به زودی بدن اینه. اسپیکر و دوربین و صفحه سرفیس و می کنم به عنوان آپشن جدا میفروشم 😑

Hootan
پاسخ دهید چهارشنبه 27 تیر 1397

من از اولین کارهایی که میکردم این بود که مایکروسافت اج رو به صورت یک اپ در استور می زاشنم که جدا از ویندوز آپدیت بشه،که قابلیت های جدید رو سریع به خودش بگیره،چون مایکروسافت اج توان مقابله با کروم و فایرفاکس رو داره و میتونه پیروز بشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,