یکی از مهم ترین بخش های درآمدی مایکروسافت در سال های اخیر، پردازش ابری بوده است، و این شرکت در طی سال های اخیر همواره سعی داشته تا خدمات ابری خود را در سراسر دنیا گسترش دهد. در جدیدترین اقدام از این دست، این شرکت اعلام کرد که بر بازار آفریقا تمرکز بیش تری خواهد داشت.

مایکروسافت در نظر دارد تا دو مرکز داده جدید را در آفریقای جنوبی در سال آتی بازگشایی کند، و در نتیجه بتواند موقعیت خود را در حوزه خدمات ابری در این قاره مستحکم تر سازد. شایان ذکر است که مایکروسافت اولین شرکت تامین کننده خدمات ابری است که اقدام به ساخت مرکز داده در آفریقا کرده است.

در بازار رقابتی خدمات پردازش ابری مدعیان دیگری نیز در این قاره در حال فعالیت هستند، که از مهم ترین آن ها می توان به آمازون و گوگل اشاره کرد، اما این دو شرکت برای ارایه خدمات ابری در آفریقا از مراکز داده ای که در اروپا واقع شده استفاده می کنند، در نتیجه افتتاح دو مرکز داده مایکروسافت در آفریقا می تواند کیفیت و سرعت خدمات ابری این شرکت در مقابل رقبا را به مراتب بهبود بخشد.

این دو مرکز داده در شهرهای Johannesburg و Cape Town ساخته خواهند شد، و امکان ارایه محلی سرویس هایی نظیر مایکروسافت آژور، آفیس ۳۶۵ و دیگر خدمات ابری این شرکت را فراهم خواهند ساخت.

مایکروسافت در بیانیه خود اعلام داشته که در ابتدای سال ۲۰۱۸ این دو مرز داده افتتاح خواهند شد و جزییات بیش تری را منتشر نکرده است، اما آنچه که بازار آفریقا را در عرصه خدمات ابری مهم می سازد افق پیش روی این بازار است، چرا که تحلیل گران معتقدند در دهه پیش رو جهش و رشد فناوری بزرگی در این قاره به وقوع خواهد پیوست، و طبیعتا نیاز به خدمات ابری در این قاره رشد زیادی پیدا خواهد کرد.

با توجه به شرایط خاص بازار آفریقا و تصمیمی که مایکروسافت اتخاذ کرده، به نظر می رسد دیگر بازیگران این عرصه نیز الگوی مایکروسافت را در پیش بگیرند و اقدام به ساخت مراکز داده در این قاره نمایند.

 

منبع :

GEEK WIRE

1039 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,