۳d-remix-720x480

مایکروسافت در رویداد ۵ آبان در زمینه های مختلفی درخشید که یکی از آن ۳D بود، آن ها از ورود خود به عرصه ی سه بعدی و دور شدن از دنیای دو بعدی گفتند و حالا به دنبال گسترش زیست بوم سه بعدی خود هستند. با وینفون همراه باشید.

ردموندی ها به دنبال کشف قابلیت های خود در زمینه ی جدیدی به نام سه بعدی هستند و به همین علت بایستی همراهان بیشتری کنار خود داشته باشند تا بتوانند این عرصه را جذاب تر نمایند. آن ها در بلاگ خود از فراهم شدن دسترسی به استانداردهای باز این پلتفرم برای تمام افراد خبر داده اند:

” این هفته در رویداد ویندوز ۱۰،  از چشم انداز خود در مورد دسترسی تمام افراد ه سه بعدی گفتیم. برای دستیابی به قسمتی از این چشم انداز، با خوشحالی به شما اعلام می کنیم که مایکروسافت به گروه فعال در زمینه فرمت های سه بعدی در khornos پیوسته  تا در زمینه فرمت glTF همکاری کند”.

آن ها همچنین از تعهد خود گفته اند:

” مایکروسافت به  محتوای باز و سازگار اکوسیستم قابل توسعه سه بعدی خود متعهد است و در راه فراگیرتر شدن آن نیازمند زبان باز، سازگار و عمومی است تا قابلیت قرارگیری در نرم افزارهای مختلف را داشته باشد.  gITF  نیازمند استانداردهای باز و قابل دسترس است. ما به دنبال همکاری با انجمن ها و همکاران خود برای کمک به ورود سه بعدی به نرم افزارها و دستگاه ها هستیم”.

صحبت های مایکروسافت در زمینه سه بعدی نشان از عزم جدی این شرکت برای گسترش اکوسیستم جدیدشان دارد و باید منتظر حضور شرکت ها و توسعه دهنده های مختلف در این عرصه باشیم.

منبع :

MICROSOFT

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,