یکی از مدیران بخش اکس باکس مایکروسافت اعلام کرده که این شرکت در حال مذاکره با سونی است تا امکان بازی بین پلتفرمی ایکس‌باکس وان و پلی‌استیشن ۴ فراهم شود. اگر اخبار دنیای گیم دنبال کرده باشید، می دانید این قابلیت بین اکس باکس و pc فراهم شده و به زودی کنسول nintendo switch به آنها هم اضافه خواهد شد. ولی یکی بزرگ ترین غایبان این قابلیت سونی است و تا حالا در برابر این قابلیت مقاومت کرده است. ولی مایکروسافت امید خود را از دست نداده و دوباره درباره این قابلیت با سونی مذاکره می کنند. 

قطعا اگر روزی کاربران پلی استیشن ۴ و ایکس باکس وان بتوانند بازی‌ها را در کنار یکدیگر و همراه با هم تجربه کنند، اتفاق بزرگی در صنعت بازی‌های ویدیویی رخ خواهد داد. چرا که این مساله به بزرگ‌تر شدن جامعه کاربری بازی‌ها منجر خواهد شد و علاوه بر آن، افراد فارغ از اینکه با چه پلتفرمی مشغول به بازی باشند، قادر خواهند بود با یکدیگر بازی‌ها را تجربه کنند. با این معلوم نیست آیا سونی این ویژگی به بازی های کنسول خود اضافه خواهد کرد یا نه ولی مایکروسافت سعی می کند با سونی در مورد این ویژگی مذاکره کند که شاید سرانجام این ویژگی به کنسول پلی استیشن ۴ هم اضافه شود.

آرون گرینبرگ، مدیر بازاریابی مایکروسافت، اخیرا در این مورد توضیحاتی ارائه کرده و گفته که مایکروسافت مذاکراتی با سونی برای فراهم شدن امکان بازی بین پلتفرمی داشته ولی فعلا شرکت ژاپنی با این قضیه مخالف است:

ما در حال مذاکره با سونی هستیم. هدف ما این است که با کمک سونی بتوانیم یک جامعه کاربری واحد برای گیمر‌ها به وجود بیاوریم. به همین دلیل هم در حال مذاکره هستیم و امیدواریم که آن‌ها هم از این ویژگی حمایت کنند. واقعیت این است که ما خیلی این ویژگی را دوست داریم و تلاش می کنیم سونی از این ویژگی حمایت کند ولی در حال حاضر آن‌ها  علاقه‌ای به این موضوع نشان نداده‌اند. ولی ما هنوز هم امیدواریم که در نهایت این ایده عملی شود.

این ایده زمانی مطرح شد که مایکروسافت در E3 امکان بازی بین پلتفرمی بین دو کنسول اکس باکس وان و Nintendo Switch برای بازی Minecraft معرفی کرد. دیو مک کارتی، تایید کرد مایکروسافت با سونی درباره این ویژگی گفت و گویی انجام داده است ولی سونی آن زمان آماده نبوده است و گفت و گوی بین آنها به خوبی پیش نرفته است. و در ادامه گفت ما دوست داریم سونی هم از این ویژگی پشتیبانی بکند. و ما در این مورد با آنها بحث کردیم و درحالی می خندید گفت آنها هنوز آماده نیستند ولی امید من این است که آنها به جامعه ملحق شوند، زیرا فکر می کنم این یک چیز عالی برای بازیکنان است.

چندی پیش جیمی رایان، از مدیران سونی، اعلام کرد که یکی از موانع موجود در این راه، این است که سونی نگران به خطر افتادن امنیت کاربرانش است! چرا که فراهم شدن قابلیت بازی بین پلتفرمی، بدین معنی است که آن‌ها باید شبکه پلی استیشن را به شبکه‌های دیگر از جمله ایکس‌باکس لایو متصل کنند و در نتیجه دیگر قادر نخواهند بود کنترل کامل و صد در صدی روی این شبکه داشته باشند.

البته این صحبت‌های جیم رایان واکنش فیل اسپنسر را در پی داشت که اعلام کرد :

من واقعا این ایده را که همه بازیکنان بتوانند به یکدیگر متصل شده و در کنار هم بازی کنند، دوست دارم. اینکه گفته می‌شود چنین ارتباطی باعث به خطر افتادن امنیت کاربران می‌شود، بهانه خوبی برای جلوگیری از این ویژگی نیست و برایم قابل درک نیست که چرا باید چنین حرفی زده شود. چرا که ما تا به حال از نظر امنیت مشکلی نداشتیم و نخواهیم داشت. شبکه ایکس‌باکس لایو ویژگی‌های مختلفی مثل قابلیت کنترل فرزندان توسط والدین دارد و قطعا اگر همکاری هم صورت بگیرد، مشکلی از بابت امنیت نخواهیم داشت.

همان طور که معلوم است سونی فعلا به بهانه های مختلف سعی می کند از ورود این ویژگی به بازی های کنسول خود جلوگیری کند. نظر شما در این مورد چیست ؟ آیا با سونی موافق هستید؟ نظر خود را با ما به اشتراک بگذارید.

منبع :

GAMESPOT

15 پست
پوریا حسن زاده
او دانشجوی رشته‌ی برق دانشگاه سراسری تبریز است. او عاشق دنیای سرگرمی است و همیشه به دنبال تجربه بازی های جدید و تماشای فیلم های روز دنیا است. پوریا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,