windows 10 mobile_winphone

مایکروسافت همیشه بر سر حافظه داخلی و میزان فضای آزاد دچار مشکل بوده. اگر به یاد داشه باشید در آپدیت های مربوط به ویندوز فون 8.1 هم مشکلاتی از این قبیل وجود داشته اند. به هر حال مایکروسافت امروز تایید کرد که ویندوز 10 موبایل، حداقل به 5 گیگابایت حافظه داخلی نیاز دارد و این یعنی گوشی های 4 گیگابایتی نمی توانند ویندوز 10 موبایل را دریافت کنند. اما هنوز هیچ چیز ثابت نشده است!

دیروز در یک مطلب اعلام کردیم که ویندوز 10 موبایل در موج انتشار اولیه خود، برای نصب شدن در گوشی ها حدودا 8 گیگابایت از حافظه داخلی را خواهد بلعید، حتی با این که لیست اپلیکیشن های نصب شده پیش فرض آن کوتاه و کم تعداد است.

image48

امروز یک سند دیگر منتشر شده که همین موضوع را، البته دقیق تر تایید می کند. در این سند گفته شده که فضای مورد نیاز برای نصب کامل ترین و حجیم ترین نسخه ویندوز 10 موبایل، حداکثر و نهایتا 8 گیگابایت است. اما توجه داشته باشید که حافظه مورد نیاز برای گوشی های مختلف متفاوت است و اینگونه نیست که ویندوز 10 در همه گوشی ها یک میزان حجم داشته باشد.

در سند فوق با این که گفته شده 8 گیگابایت حافظه مورد نیاز است، اما چند خط بالاتر به گوشی هایی اشاره شده که اکثرا فقط 8 گیگابایت حافظه داخلی دارند، بنابراین هیچ جای نگرانی در مورد اینکه ویندوز 10 برای گوشی شما منتشر خواهد شد یا نه، وجود ندارد، مگر اینکه گوشیتان کمتر از 5 گیگابایت حافظه داخلی داشته باشد.

البته شاید این خبر شما را ناراحت کند ولی صحبت اینجاست که در واقع ویندوز 10 بهینه تر نیز شده است. طبق سند زیر یک گوشی 8 گیگابایتی، 3 گیگابایت حافظه خالی، پس از دریافت ویندوز 10 موبایل در اختیار مالک خود خواهد گذاشت. همچنین نصب ویندوز 10 موبایل در یک حافظه داخلی 16 گیگابایتی، 10 آن را آزاد خواهد گذاشت در حالی که این رقم برای حافظه های 32 گیگابایتی، 25 گیگابایت فضای آزاد است.

image49

به این معنی که ویندوز 10 موبایل در یک گوشی 8 گیگابایتی، 5 گیگابایت و در یک گوشی 16 گیگابایتی، 6 گیگابایت و در یک گوشی 32 گیگابایتی، 7 گیگابایت از حافظه را اشغال خواهد کرد. یکی از دلایل این تفاوت به دلیل اپلیکیشن های پیش فرضی خواهد بود که در دستگاه نصب می شوند. همچنین مطمئنا گوشی که دارای 32 گیگابایت حافظه داخلی است، یک پرچمدار محسوب می شود و طبیعی است که نسخه کامل تر و حجیم تری از ویندوز 10 موبایل را نسبت به یک گوشی میان رده و پایین رده 8 گیگابایتی دریافت کند.

همچنین گوشی هایی مانند لومیا 530 که 4 گیگابایت حافظه داخلی دارند، یحتمل نتوانند ویندوز 10 موبایل را دریافت کنند، چراکه واقعا بعید است و نمیتوان چنین انتظاری هم داشت. به هرحال هنوز هیچ چیز قطعی نیست. ما هم امیدواریم همه گوشی های کنونی بتوانند ویندوز 10 موبایل را بدون کوچک ترین مشکلی دریافت کنند.

منبع: WMPOWERUSER

منبع :

WMPOWERUSER

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
SJ
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

یکی از دوستان امروز کامنت گذاشته بود که ۵۳۰ داره و وین ۱۰ روش نصبه، خب وقتی آزمایشی میشه نصب کرد، چرا نسخه ی نهایی نیاد براش؟ من مطمئنم مایکروسافت یه فکری به حالش میکنه، مطمئنم
به نظرم اگه تونست این کارو بکنه، شاهکار کرده.

  محسن حیدری
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

  مایکروسافت از پایین رده ها برای تست بیلدای وین ده سو استفاده کرد ،و حالا به راحتی گذاشتشون کنار
  به این شرکت میگن مال مردم خور،چون اگه قرار بود این گوشیا اپدیت نگیرن نباید تند وتند هر ماه دو تا قالب صابون رنگی رنگی بده دست مردم،که مطمئنا بازار پایین رده ها برای قشر کم درامده و علنا پول این قشر توست مایکروسافت بالا کشیده شده

   (جواد رنجبر) sama
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   اون آدم من بودم مطمئنم که میاد وقتی اومد میبینی

   FazelMan
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   محسن جان فعلا که ویندوز ۱۰ موبایل نیومده!
   زود قضاوت نکن، بزار ببینینم مایکروسافت خودش چه برنامه ی داره 😉

   akbar
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   100% تو یه چیزی مصرف میکنی،ساقیتم هرکی هست کارش درسته.این توهماتت رو مثل تو فیلما نوشتی.حتما فیلمای درام و خیانت و… زیاد میبینی.بذار یارو بمیره بعد داسش فاتحه بخون باهوش.

   امیر حافظی
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   اول اینکه به عقیده ی من مایکروسافت حق نداشت این کار رو بکنه. خود این موضوع به اسم همیاری مصرف کننده ها برای تولید و بهینه سازی محصول نهایی ارائه شد، اما به گمونم یجور بازی با احساسات کاربرا بود. یجور وعده ی سر خرمن، برای کاربرهایی که بیشتر از یک سال باید برای استفاده از یه نسخه ی جدید سیستم عامل صبر می کردن. ببینید، نسخه ی 8.1 امروز یک سیستم عامل ناقص و ناکارآمده. چیزیه توی مایه های ویندوز 98! اما چطور مایکروسافت می تونست ثابت کنه که داره روی یک سیستم عامل جدید و فوق العاده کار می کنه؟ با ارئه ی بیلد ها به کاربران. قبول کنید که نسخه نهایی اون چیزی نمیشه که کاربرها می خوان. اون چیزی میشه که مایکروسافت ماه ها پیش طراحی کرده و آماده اش می کنه. باقی کار یجور سرکاری واسه کاربراست.
   فکر می کنم تا 10160 استفاده کردم و بعد رفتم سمت آی او اس. چنین چیزی اینطرف نیست. مثلا اپل یه سیستم عامل فوق العاده بهینه رو آماده میکنه (با حجم کمتر) و بعد همه ی دستگاه های روی زمین در یک روز آپدیت میشن. این احترام واقعی به خریدار یک محصوله. چیزی که در مایکروسافت نیست. یعنی مایکروسافت این وظیفه رو به عهده نمی گیره. وعده های زیادی میده اما عملی نمی کنه. توی ویندوز 10 دیدیم.
   فراموش نکنید که سیستم عامل فقط یک رابط کاربریه. نکته ی اصلی نرم افزارهاست. تعدد اونها و طراحی اونها و کارآیی اونها. چیزی که مایکروسافت باید روش کار کنه فروشگاه ویندوزه نه سیستم عاملش…

   mahdi
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   دوست عزیز از اول هم گفته شد این اپدیت ها فقط برا توسعه دهنده هاست نه مردم عادی.
   کسانی که این اپدیت هارو دریافت می کنند و توسعه دهنده نیستند حق اعتراض ندارند.
   دیر یا زود باید گوشی های قدیمی از رده خارج شه.

    امیر حافظی
    پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

    آه خدا! اینهایی که از روی ناآگاهی نظر میدن چقدر جالب قیافه ی حق به جانب میگیرن!!! دوست عزیز، نسخه ی “پیش نمایش توسعه دهندگان” با “پیش نمایش فنی” فرق می کنه. پیش نمایش فنی رو (در اصطلاح رایج بین دوستان، بیلد) هرکسی می تونه نصب کنه و به مایکروسافت نظر بده.
    دوم اینکه صحبت سر این نیست که چرا ده باگ داره، نه! صحبت سر اینه که مایکروسافت داره با اینکار سر کاربرها شیره می ماله. ببین، ویندوز 10 موبایل اولین نسخه ی کاربردی سیستم عامل موبایل مایکروسافته. قبلی ها از یه دم بدردنخور بودن. حالا این یکی رو داره چطور میده؟ با نظر منو شما که نیست. یه چیزی توی ذهن خودشونه، همونو دارن پیاده می کنن، اما چون نمی خوان کاربرهای ویندوز فون 8.1 رو از دست بدن، بصورت بیلد در اختیارشون می ذارن که بماند همون چقدر گرزه! یه چیز دیگه که باید در مورد پیش نمایش فنی بگم اینه که نسخه ای که از توی دفتر مایکروسافت بیرون میاد، حتا در حد پیش نمایش فنی هم نیست. یعنی نمیتونه یه دموی خوب از چیزی که می خواد در آینده باشه ارائه کنه.
    در عین حال (برای بار صدم در این سایت عرض می کنم) عدم وجود هارمونی در طراحی، نبود رویکرد مشخص برای ارائه و گسترش استور، و از همه بدتر نبود مشتری مداری برای ارائه و عرضه ی گوشی ها، بزرگترین ایرادهای کمپانی مایکروسافته. برای همین به چشم من مایکروسافت یه خائنه. خوشحالم دیگه به گوشی هاش علاقه ای ندارم.

     Mahdi
     پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

     دوست عزیز قبل هرچیزی خواهش می‌کنم یه ذره راجب این دو جمله “پیش نمایش توسعه دهندگان” “پیش نمایش فنی” تحقیق کن بد نیست.
     بله همه می‌تونن نظر بدن تو اون هیچ مشکلی‌ نیست ولی‌ انتقاد نه.
     این نظر شماست منم بهش احترام میزارم ولی‌

     از اول هم معلوم بود یک سری گوشی‌ها قرار از رده خارج بشه.

     حالا شما چه ماکروسافت رو خائنه بدونی یا نه شرکتی به نامه ماکروسافت وجود داره و شما هرروز دارید از محصولاتش و سرورش استفاده میکنی‌.

     متاسفانه خیلی‌ از این حرفا فقط بخاطر جو‌ها و باور‌های اشتباه که از شایعات میاد و باور کردن سرچشمه میگیره. هرچیزی رو باور نکنید.

     واقع بین باشید کسی‌ خیانت نکرده از اول هم معلوم بود.

     و دوست عزیز بله آی‌اواس خیلی‌ خوبه ولی‌ برا کاربران معمولی‌ و کسایی‌ که کارشون گرفیک.
     متاسفانه آی‌اواس خیلی‌ مشکلات داره هم نسخه گوشی و هم نسخه کامپیوترش.

     دوست عزیز شما که الان رفتی‌ سمت آی‌اواس بنده ۳ ساله دارم باهاش سرو کل میزنم.

     و یه چیز دیگه هیچ کس این جا نه آگاه نیست هرکسی عقیدهٔ خودشو داره

   سعید
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   در پاسخ شما همین بس که 200 تا دیس لایگ خوردی ! 😐

  amirdante
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

  برادر اگه هم بیاد کارایی اون نسخه ۵ گیگ رو نداره ولی خوب قبول کنیم هیچ شرکتی له اندازه مایکروساف از گوشی هاش پشتیبانی نمیکنه من هم ۱۵۲۰ دارم هم ۵۲۰ خدایی ۵۲۰ دیگه خیلی پشتیبانی شده تا حدی که حتی هایپر لپس هم اجرا میکنه البته خوب اگه سامسون بود چی رفیقم اس ۶ داره هنوز یه آپدیت درپیتی شرکتی نگرفته همش کاستوم رام میگیره بالا بزار دم کوزه آبشو بخور کاستوم رام شاید یه نفر نخواد جلبریک کنه..اما هست خوبانی در اندروید مثلا ایسوس تو یه روز ۴ بار آپدیت گرفتم ازش دسته آخرم لالی پاپ داد ولی اونم شاید واسه اینبود که یه تبلت پرچمدار گرفتم والا زن فون ندیدم آپ بگیره …مثلا اگه تو ویندوز فون شما با کیبرد مشکل داشته باشی مایکی تو کمتر از یه هفته واسش آپدیت میده اما سامسون میگه به درک برو گوشی جدیدمو بگیر که مشکل نداره خخخخ …والا هنوز که هنوزه سامسونگ تو کیبردش توجه کن حتی تو کیبردش مشکل امنیتی داره ه…هر گوشی اندرویدی که شما میبینی هر شرکت یه مدل یوزر اینترفیس زده ده یعنی چه مسخره نیست که مثلا بایه اندرویدی داری حرف میزنی میگه اندروید چی داره چی داره ولی ویندوز نداره اما اینو نمیگه که همه این قابلیت ها که تو یه گوشی اندرویدی نیست و هر گوشی یه قابلیت داره اما ویندوز اینجوری نیست …من شب سوار تاکسی داشتم میرفتم خونه پدرم و تو تاکسی با کرتانا حرف میزدم یه بنده خدا که گلکسی نوت چهار داشت گفت گوشیت چیه که حرف میزنه .گوشیمو دادم ۵ دقیقه باهاش کار کرد خدایی گفت من فردا گوشی مو با ویندوزی عوض میکنم ازش پرسیدم این نوتی که داری اصلا از قلمش استفاده میکنی اصلا از چند درصد گوشیت استفاده میکنی… 🙂 گفت عکس .فیلم . سایپا،همون زاپیا.و پیامو تماس و دیگر هیچ … د خدا یعنی من کلا برای پز دادن گرفتم اون لحظه اگه فامیلمون این حرفو میزد که گردنشو میشکستم ولی خوب نمیشد دیگه یه خورده درباره ویندوز باهاش حرف زدم و ازم تشکر کرد و گفت دوست داره ویندوزی بگیره چی خوبه بخره منم شمارمو بهش برا مشاوره الانم یه ۹۳۰ داره کف کرده …ببخشید دیگه گفتم بدونین بعضی چیزارو که نگین اندروید کاملترین اوپریشن سیستمه

   امیر
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   میگی رفیقت اس 6 داره و آپدیت واسش نیومده.واسه چی آپدیت بیاد؟ واسه سیستمی که از کاملم کاملتره آپدیت بده؟ حرفات خنده داره. من یه لومیا 1320 و 625 داشتم هیییییچکس نخریدش آخر به یه تعمیر کار به عنوان اوراق فروختمش. روی هم 400 تومن که واسه خریدش یک میلیون چهارصد پول دادم. با توجه به بودجم 100 تومنم گذاشتم روش و یه هواوی 3c خریدم. به جرات میگم وینفون یک دهم گوشی گوشی 500 تومانی هواوی کاربرد نداره. سیستم وینفون ینی آندروید 2.3.حتی کمتر. ینی تقریبا شیش سال پیش. توی این شیش سال آندروید چیکار کرده وینفون چیکار؟ یکم فکر کن منطقی نظر بده. یکبار خواستم یه آهنگ رو با وینفون کات کنم ولی در کمال ناباوری دیدم نمیشه.ینی ابزارش نیست.توی آندروید یه ای دی ام نصب میکنی راحت دانلود میشه و با گوشی به کارات میرسی. اما وینفون حتی یه دانلود منیجر نداره.موقع دانلود دست به گوشی نباید بزنی. یه ماشین حساب مهندسی درست نداره. نمیدونم باید دلمو به چیش خوش میکردم وقتی ساده ترین نیازامو براورده نمیکرد. یکم فکر کن بعد حرف بزن. وینفون سیستمی نیس توانایی رقابت با آندروید و آی او اس داشته باشه. مشتری وقتی میبینه یه آندروید به بهترین شکل میتونه کارشو راه بندازه چرا وینفونی بخره که هیچ کارایی براش نداره؟ دقیقا به چیش دلشو خوش کنه؟

    amirdante
    پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

    برادر امیر قبول اما شما میگی اینترنت دانلود منیجر ..خوب برای این مشکل باید تا عرضه نهایی ویندوز ۱۰ برای موبایل حتی شاید چند ماه بعد اونم صبر کرد تا ببینیم چی میشه ..میگی 3c پسر من خودم عاشق این گوشیم خواهرم همین گوشیو داره اما حالت عادی تنها یک گیگ از دوگیگ رمش خالیه ….ماشین حساب خوب میتونی بری کالکلیتور پلاس ۲ رو نصب کنی ….موقع دانلود من از یو سی استفاده میکنم در کنارشم میتونم کارای دیگه ای هم انجام بدم…راستی خودش هم دانلود منیجر داره که میتونه تا هشت پارت تقسیم سرعت انجام بده اگه میدونی تقسیم سرعت پارت چیه که هیچ اگه نه یه سرچ بکن….این پروژه آستوریا داره میترکونه جدا عالیه اما خب باید برای کامل شدن زمان گذاشت ….برادر من خوشم اومد که راحت جواب دادی بدون هیچ مشکلی نه مثل آرش که تنها مگه اینکه خدا بهش بفهمونه آدمه نه گاو که تا این حد بیشعوره …به هر حال ممنون

     امیر
     پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

     حرفات قبول، ولی به عنوان دلیلی برای برتری وینفون به آندروید چه دلیلی هست؟ چی میتونه ۵۰۰ تومن منو بکشونه به سمت وینفون؟ توی همین رنج ۵۰۰ تومن با همین 3c میتونی هزار برابر وینفون استفاده کنی، اگر میگی روونی که 3c واقعا روونه در کنار صفحه نمایش با کیفیت و تاچ عالی و دوربین خوب، حالا وینفون برتریش چیه؟ من اول خودم طرفدار وینفون بودم، ولی بعد از یک سال با خودم فکر کردم تو این یه سال مایکروسافت چی داده بهم؟ اولش به به و چه چه که چه خوب مایکروسافت چه خوب آپدیت میده،ولی دیدم از آپدیت ۸ اومدم به ۸.۱ دیدم نوتفیکیشن سنتر اضاف شده و چنتا قابلیت ساده که مربوط به گوشیای پنج شیش سال قبلشه، آپدیت اومد از ساین اومد دنیم، فقط فقط فقط گروه بندی کاشیها و اضافه شدن خاموش روشن کردن اینترنت سیمکارت از نوتفیکیشن سنتر بود، با خنده گفتم عجب قابلیتای خفنی، حالا آپدیت ویندوز ده، فقط سه دقیقه فک کن چی اضاف شده بهش؟ جز یه تم و درست کردن منوی بهم ریخته ستینگ؟ مایکروسافت به خودش زحمت نمیده حداقل در حد اندروید چهار سال پیش شه، در همه حالت هشت سال عقبتره، سال ۲۰۱۰ آندروید چی بود الان چس هست وینفون چی بود الان چی هست؟ همین چیزاست که فک کردم و گفتم من چرا به پای مایکروسافت بسوزم که اون لاک پشتی پیشرفت کنه. چند سال دیگه اگر خوب شد میام سراغش اگر نشد هم به جهنم، فعلا سوار بر فراری اندروید به لاک پشت وینفون میخندم

    محمود
    پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

    نظرت جای تامل داره

    یک ماه دیگه معلوم میشه ویندوز فون باقی میمونه یا نه

    با ویندوز 10 اگه رونق نگیره فاتحش خوندس

    ولی به نظر من اصلا مهم نیست به خاطر این چیزها خودت و دوستانت رو ناراحت کنی بیخیال

    pooria
    پاسخ دهید پنجشنبه 6 شهریور 1394

    dadash hame karayi ke migi ro man ba 520 anjam dadam montaha windows hanoz mesle android khaz nist bas tosh begardi ham mishe ahang cut kard balke dj va mix ham anjam dad mashin hesabe mohandesi ham dare download manager ham fekr nakonam lazem bashe chon uc browser dare va khaily karaye dg man hata amar az to exel dorost kardam name edari to office neveshtam va email kardam ba 520 ke 3 sal pish 500 toman kharidam montaha masrafe adam az windows baste be khode adam dare

علی
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

تو نباید اینکارو با من میکردی. 🙁

hmk
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

اقا دیگه گوشی ها زیر16گیگ بدرد نمیخوره .5 گیگ شد حافظه .4تا فیلم بگیری پر شده

  Sss
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

  Hmk
  مشكل فيلم برداري خيلي گوشي ها حافظه است.
  من n8 داشتم حافظه داخلي ٣٢ گيگ بعلاوه ٣٢ گيگ مموري،
  كلي برنامه ممكن نصب كردم و ٣٠٠٠ تا عكس گرفتم حافظه داخلي ٣٢ گيگ هنوزم پر نشده!
  ولي فيلم برداري hd ١٥ دقيقه كل حافظه تموم ميكنه + ٢٠ دقيقه برا حافظه داخلي،ميشه فيلم برداري رو سطح بي كيفيت برد و زمان بيشتري فيلم گرفت اما گوشي براي فيلم برداري مناسب نيست،
  يك دوربين فيلم برداري بخر(اگر خدا روزي شما كنه) ٣ يا ٤ ساعت فيلم برداري عالي بگير.

محمد
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

سلام باید به مایکروسافت بگیم اگه این کارو انجام بده نصف کاربران رو از دست داده.

  امیر حافظی
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

  اپل نسخه ی آی او اس 9 رو به 1.8 گیگ کاهش داده. مایکروسافت یه سیستم عامل زده با 5 گیگ! خنده داره بخدا

   Sajad
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   امیر خداحافظی 5 گیگ منظورش موقعی هست که سیستم عامل نصب شد !!
   فکر کنم منظور شما هم از اینکه اپل آی او اس 9 رو به 1.8 گیگ کاهش داده حجم سیستم عامل نصب نشده است ! یا من دارم اشتباه میکنم

   محمود
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   مایکروسافت رو نمیتونی با اپل مقایسه کنی اپلی که 6 ساله داره روی سیستم عاملش کار میکنه
   مثل قیاس بوئنگ و مگسه البته مگس اینجا مایکروسافته نه اپل

omid
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

خوب قرار بود گوشی های پایین رده امکانات کمتری دریافت کنند که حجم کمتری میخواد
و ۵گیگ به نظرم کمی غیر منطقی میاد برای یه سیستم عامل گوشی که هنوز امکانات آنچنانی هم نداره!

mehtdad
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

به نظر من این خبر،خبر کذبیه
ی جورایی فقط میشه گفت در حد ی شوک یا جلب توجه باشه

persian7
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

حالا تا ببینیم چه میشه .
بقیه سیستم عاملا چقد حافظه میگیرن ؟؟ مثلا اندروید رو یه گوشی 32 گیگی چقد فضاب آزاد باقی میمونه براش ؟؟ یا آیفون ؟؟

ولی 5 گیگ ب نظر زیاد میاد .شایدم ببخار هسته ویندوز 10 باشه که یه هسته هستش برا همه دیوایس ها پس سیستمش متفاوته .

یه آماری هم بدین برا گوشی های با سیستم عامل ویندوز 8.1 رو موبایل ؟ با 32 گیگ مموری چقد فضای آزاد دارین ؟؟ تا مقایسه ای کرده باشیم

پویا آبسالان
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

سیاست ماکروسافت: پایین رده ها گوشی ها رو بندازین دور ویندوز ده نمیاد براش(در حد حرف)، پرچم داران جدید رو بگیرین و لذت ببرین

ali
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

اقا گوشی من لومیا ۵۲۵ جه خدایی هر کاری کنی ۵گیگ خالی نمیشه همه چیز رو پاک کنی میشه ۴گیگ و ۳۰۰ مگر این که همزمان که اپدیت ویندوز ۱۰ نصب میشه اپدیت دنیم و ویندوز ۸.۱ رو پاک کنه تا جا بشه

  Sauron
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

  عزیز آپدیتها بصورت فشرده دریافت میشه.. اینجور نیست که کاربر بشینه 5 گیگ دانلود کنه! اصن با عقل جور در نمیاد

  مثل ویندوز برا PC که شما 3 الی 4 گیگ دانلود میکنی ولی بعد از نصب 10 الی 15 گیگ فضای هارد دیسکت اشغال میشه…

  بنظر من هم این اطلاعات مایکروسافت بیشتر جنبه یه مانور سیاسی داره برای کشوندن کاربرای قدیمی لومیا به سمت گوشیهای جدیدتر و فروش بیشتر…

   Sina
   پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

   چه عجب یه نظر درست درمون دیدیم تو بین این همه کامنت !! لایک داری عزیز کارت درسته

ali
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

اق این کار کار الکیه ماکروسافت برا اون گوشیایی که ۴گیگن با گوشیایه دیگه باید یک کاری کنه هم زمان که اپدیت رو نصب می کنی هم او حجمی که دنیم و اپدیت ۸.۱ و ویندوز ۸ گرفته پاک شه تا جا خیلی خالی شه

رضا شیری
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

سلام
الان دیگه حافظه جانبی معنایی نداره و تو اکثر پرچمدار ها از 16 تا 128 گیگ داخلیشونه و همین فظای آزاد تاثیر مستقیمی بر عملکرد یک گوشی داره
هر گوشی که در دسترستونه رو با فیلم حافظه داخلیش رو کامل پر کنید و اونوقت به چشم میبینید که لگ پیدا میکنه و سرعت خودشو از دست میده گوشی
در کامپیوتر ها هم به همین شکل هست که حتی یک هارد 1 ترابایت پر که میشه سیستم کند و خنگ میشه

اگر مایکروسافت بتونه از یک سری امکانات ویندوزفون بزنه و در غالب 4 گیگ برای گوشی های پایین رده ارائه بده باز هم فایده نداره چون خود شما بعد از دیدن لگ های فراوان و تاخیر و غیره خودتعون با کلافگی هرچه تمام تر گوشی رو به 8 فلش میزنید

من گوشی 1020 دارم و موقعی که گوشی رو روشن کردم بار اول 27 گیگ در دسترس بود و زمانی که دنیم رو گرفتم به 26 رسید

Sajad
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

اینکه گفته بعد از دریافت ویندوز 10 برای حافظه ی هشت گیگ سه گیگ جای خالی خواهد داشت و16 گیگ ، 10 گیگ و 32 گیگ ، 25 گیگ رو اگه یه جور دیگه نگاه کنیم میشه همون ویندوزی که برای همه قراره بیاد !
منظورم اینه که حافظه ی 32 گیگ هر 32 گیگش در دسترس نیست و فقط 30 گیگش در دسترسه یعنی اگه ویندوز ده رو روی حافظه ی 32 گیگ (30 گیگ در دسترس) نصب کنید ویندوز همون 5 گیگابایت رو اشغال میکنه و حافظه ی در دسترس بعد از نصب ویندوز میشه 25 گیگ !!

برای حافظه ی 16 هم همینطور از 16 گیگ 14.8 گیگ معمولا آزاد هست که با دریافت ویندوز 10 حافظه ی خالی میمونه 10 گیگابایت !

alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

آخر برای 8x میدن یا کلا مایکروسافت برند های دیگرو ول کرده فقط لومیارو ساپورت میکنه ؟

ali
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

این خبر با گفته های قبلی مایکروسافت اصلا همخوانی نداره گفته ۶۴۰ ایکس ال زود تر از همه گوشیا وین ۱۰ رو میگیره حافظه داخلی ۶۴۰ ایکس ال هم کمه اگه همچین کاری کنه عملا داره اعلام ورشکستگی میکنه بازار پایین رده رو هدف گرفته بعد بیاد وین ۱۰ رو واسه میان رده خوبی مث ۶۴۰ نده اصلا مگه داریم مگه میشه حتما یه فکری میکنه برا این مشکل

jafar
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

لطفا بعد از ۱۰ گیگابایت را اضافه کنید.”۱۰ آن را آزاد خواهد گذاشت “

Milad
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

والا بیشتر از 5 درصد سهم وینفون رو 530 تشکیل میده. اصلا خبر خوبی نیست.

مسعود
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

سلام اقا قبلا تو همین سایت یک خبر رو داده بودید و اون این بود که مایکروسافت اعلام کرده که از اپدیت دنیم به بعد گوشی های توانایی این را دارند که اپدیتهایی که برای گوشیها عرضه میکنه مثل ویندوز ۱۰ کاربر میتونه اپدیتها رو بجای اینکه در حافظه داخلی بگیره میتونه اون رو در مموری کارت ذخیره کنه و بعد از اتمام نصب بشه

مسعود
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

و اینکه گوشی مثل لومیا ۹۲۰ که حافظه ی ۳۲ دارد حجم اپدیتهاش با ۹۳۰ برابری میکنه ؟ و گوشی هایی مثل ۸۳۰ و ۹۲۵ که حافظه داخلی ۱۶ رو دارند و خیلی بهتر از ۹۲۰ هستند نمیتونند مثل ۹۲۰ نسخه کامل رو بگیرند؟

farzadzz
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

یک لومیا 1520 مشکی که تا حالا نسخه پیش نمایش نداشته
9 ماه کار کرده
و تاچ ال سی دیش عوض شده
گوشی کاملا سالمه
اما من می خوام دوربین بخرم
خریداری تماس بگیر
قیمت هم از 850 شروع میشه
09307344991

محمود
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

خود تیم مایکروسافت میدونه که ویندوز فون راهی به جایی نداره ولی دیگه توش موندن و به خاطر حفظ ابروشون یه سیستم عامل پشمک میدن اسم وسندوز 10 رو هم میذارن روش که بزرگ نشون بده
تمام افرادی که تو آِی تی سری تو سرا دارن میدونن ویندوز فون به جایی نمیرسه

ما ها رو هم سر کار گذاشته همش هم داره روی دوربین گوشی مانور میده اگه دوربین نبود خود من 930 نمیخریدم .. خیلی از دوستانمون هم که اینجا هستند به خاطر دوربین لومیا هستش که ازش استفاده میکنن

ramin
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

واقعا مسخرست…ما ایرانیا همیشه زود قضاوت میکنیم…انقد از مایکروسافت بد نگین لطفا اخه کدوم گوشی اندروید پایین رده حتی میلن رده واسش اپدیت اندروید پنج اومد…شمایی که میگی هواوی خوبه فکرت اندازه نخوده…دوستای من همشون هواوی دارن ولی چششون دنبال گوشی منه هر روژ که اپدیت میدن و سیستم گوشی عوض میشه هنگ میکنن…ما ویندوزفونیا دنبال امکاناتیم و امنیت و ساپورت و … ولی اندرویدیا کلا دنبال نرم افزارن اصلا نمیدونن اپدیت سیستم عامل چیه…بخدا خنده داره حرفاتون من گوشیم ۵۲۰ اگه واسش ویندوز ده هم نیاد ناراحت نمیشم چون تا الان خیلی ساپورتش کردن…شمایی که میگی ای او اس حجم اپدیتش کمه و … اپل چندتا مدل گوشی داره؟!؟ تو ای او اس ۹ چه چیزایی اضافه شده؟!؟ مایکروسافت ویندوز موبایل رو از پایه تغییر…مایکروسافت کارایی کرد که الان اپل و گوگل دارن رو سیستم عاملشون پیاده میکنن…ببخشید سرتون رو درد اوردم ولی فهم و شعور میخواد درک کردن ویندوزفون و کارای مایکروسافت

  (جواد رنجبر) sama
  پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

  ممنون رامین جان بهترین کامنت این موضوع رو تو نوشتی

امین
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

طرف نظر داده وینفون در حد اندروید ۲.۳ هستش. خوب این نشون میده طرف اصلا نمیدونه وین فون چیه اندروید چیه اصلا سیستم عامل چیه چیرو با چی مقایسه میکنه مگه میشه مگه داریم اخهههه

Aysu
پاسخ دهید چهارشنبه 5 شهریور 1394

خوب من لومیا 730 دارم هشت گیگ داره پس خیالم راحته برای ده 😀

MRG
پاسخ دهید پنجشنبه 6 شهریور 1394

احتمالا میاد برا این گوشیا ولی نه کامل.
اخه اوایل توی همین سایت خبری منتشر شد که گفته بود وین ۱۰ موبایل برا گوشیای قدیمی یه سرس از محدودیت ها رو داره

علی
پاسخ دهید چهارشنبه 4 آبان 1395

جالبه که مایکروسافت کلی ادم خبره داره اونوقت ما اینجا نظر کارشناسانه میدیم مایکروسافت بهتر میدونه چیکار کنه من خودم نمیدونم چرا گیتس یه هندی رو انتخاب کرده. تا وقتی خودش بود همه چی خوب وبد

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,