مایکروسافت تا کنون در رابطه با به‌روزرسانی بزرگ بعدی ویندوز 10 نسبتاً کم حرف بوده و اظهار نظر زیادی نکرده است. به واسطه‌ی بیلدهای پیش‌نمایش اینسایدری که تا کنون منتشر شده‌اند، ما اطلاعات نسبتاً زیادی در مورد این به‌روزرسانی داریم، اما این شرکت تا کنون به روشنی در مورد نام و یا زمان انتشار آن صحبتی نکرده است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

شماره نسخه 1803 نشان می‌دهد که این به‌روزرسانی در همین ماه جاری باید نهایی سازی شود، اما این بدان معنا نیست که این نسخه در همین ماه به طور کلی در دسترس قرار خواهد گرفت.

بر اساس یک پست در وبلاگ مایکروسافت که در ماه فوریه منتشر شده و پس از آن، امروز تغییر یافته و اصلاح شده است، به‌روزرسانی بهاره ویندوز 10 در ماه آوریل برای عموم مردم در دسترس قرار خواهد گرفت. مایکروسافت همچنین می‌گوید که پشتیبانی از این به‌روزرسانی در اکتبر 2019 به پایان خواهد رسید که همان دوره‌ی پشتیبانی 18 ماهه استاندارد را نشان می‌دهد. اگر چه همانند نسخه‌های قبلی، مایکروسافت احتمالاً شش ماه دیگر نیز به این دوره اضافه خواهد کرد، شاید تعجب آور باشد که چرا این شرکت از همان ابتدا یک دوره پشتیبانی دو ساله را اعلام نمی‌کند.

این سند همچنین “نسخه اولیه” را به عنوان 17115 فهرست کرده است، به این معنی که بیلد فعلی حلقه‌های Fast و Slow در واقع نسخه RTM یا همان نسخه‌ای که غیر اینسایدرها دریافت خواهند کرد، است. البته این موضوع به نظر درست نمی‌آید. لازم به توضیح است که کنسول ایکس باکس وان نیز از ویندوز 10 استفاده می‌کند و حلقه Preview Alpha در حال حاضر روی بیلد 17118 قرار دارد. با وجود اینکه ویندوز 10 و ایکس باکس دارای شماره نسخه‌های مختلفی برای رد استون 4 هستند (به ترتیب 1803 و 1804)، آنها روی شماره بیلد اصلی یکسانی در دسترس قرار خواهند گرفت.

اکنون ما باید منتظر اعلام یک تاریخ دقیق برای انتشار این به‌روزرسانی از سوی مایکروسافت باشیم. تا کنون تمام نشانه‌ها حکایت از این داشته‌اند که این نسخه با نامبه‌روزرسانی اسپرینگ کریترز” یا “Spring Creators Update” در دسترس کاربران ویندوز 10 قرار خواهد گرفت.

منبع :

NEOWIN

2193 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,