_مایکروسافت پنل جدید

استاندارد FIDO2 به اکتیو دایرکتوری اژور اضافه شد مایکروسافت هرچه بیشتر از پسووردهای عددی و حروفی فاصله می‌گیرد

مایکروسافت و بسیاری شرکت‌های بزرگ دیگر می‌خواهند هرچه زودتر رمزهای عددی و حرفی که سابقا استفاده می‌شدند به دلایل مختلف از جمله امنیتی با رمز‌های فیزیکی مانند اثر انگشت و عنبیه چشم جایگزین شوند. اخیرا سرویس‌های بزرگ صنعتی در این پروسه قرار گرفته‌اند و سرویس اکتیو دایرکتوری با توجه به محبوبیت و قابلیت تعامل جهانی یک هدف بسیار عالی است.

مایکروسافت برای کنار گذاشتن گذرواژه‌ها بیش از یک بار در گذشته اقدام کرده است و برای مدت زمان بسیار زیادی تلاش‌هایی کرده است. امروزه شرکت با اعلان حمایت از کلید‌های امنیتی FIDO2 در Azure Active Directory یک گام بیشتر در این زمینه برداشته است. کلیدهای امنیتی FIDO2 به سایر روش‌های احراز هویت با رمزعبور پشتیبانی شده توسط Azure AD، از جمله Windows Hello و برنامه Authenticator مایکروسافت پیوستند.

مایکروسافت علاوه بر پشتیبانی از کلیدهای امنیتی فیزیکی، راه‌های جدیدی را معرفی کرده است که سازمان‌ها می‌توانند از طریق آنها وارد دستگاه‌های خود شوند.

اول، یک ابزار جدید در پورتال مدیریت Azure AD وجود دارد که به شما امکان می‌دهد کلید‌های امنیتی یا ورودی به سیستم مایکروسافت Authenticator را به کاربران و گروه‌ها اختصاص دهید. دوم، پورتال ثبت نام همگرا امکان ایجاد و مدیریت کلید‌های امنیتی FIDO2 را فراهم می‌کند. در نهایت نیز اکنون می‌توانید از این کلید‌ها برای ورود به دستگاه‌های ویندوز 10 در Azure AD با استفاده از مرورگرهای Edge و Firefox استفاده کنید.

اگر شما علاقه‌مند به بازداری سازمان خود از استفاده از کلمات عبور سنتی هستید، می‌توانید راهنمای مایکروسافت را در مورد چگونگی شروع به انتقال به احراز هویت رمز عبور و کلید‌های FIDO2 به طور خاص بررسی کنید.

اگر در این مورد جست و جو کرده باشید سرویس اکتیو دایرکتوری مایکروسافت که در سرورهای ویندوزی بسیار محبوب است، در واقع فقط برای ویندوز سرور موجود نیست. این سرویس و سرویس‌های دیگر مایکروسافتی روی سایر پلتفرم‌ها به علت امنیت و قابلیت‌های فراوان آنها استفاده می‌شوند. مثلا اکتیو دایرکتوری به طور کامل با سرویس‌های کمپانی VMware هماهنگ و در هم تنیده است. نتیجتا این ساختار دور شدن از گذرواژه‌ها در سایر پلتفرم‌ها هم دیده خواهد شد.

منبع :

NEOWIN

140 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,