آنتونی سالسیتو، سخنگوی مایکروسافت در رویداد آموزشی و تکنولوژی های تحصیلی بریتانیا عنوان کرد که زمان آن رسیده است که مدارس روش آموزشی خود را مطابق با دنیای خارج از مدرسه و به نفع دانش آموزان بهبود بخشند. مایکروسافت در سالها اخیر از حامیان اصلی نوسازی مدارس و جایگزینی شیوه های آموزشی مدرن بوده است. با وینفون همراه باشید.

آنتونی سالسیتو در ادامه گفت:

تعریفی که ما از دانش آموزان داریم، تعریفی که دانش آموزان از خودشان دارند و جایگاه دانش آموزان در دنیای امروزی از پایه با یکدیگر متفاوت است. ما معمولا این دانش آموزان را “فیجیتال” تعریف می‌کنیم. آن‌ها تفاوت بین دنیای فیزیکی و دنیای دیجیتال را نمی‌دانند اما ذهن آن‌ها خلاق و پویاست و دوست دارند چیزهای جدیدی بسازند. آن‌ها این توانایی را دارند که با استفاده از ابزار های دیجیتال چیزهای جدیدی را خلق کنند که تا به حال شبیه آن را ندیده ایم.

روش یادگیری دانش آموزان، روش دسترسی به محتوا و به اشتراک گذاری آن‌ها، تفکر و ایده های آن‌ها و خلافیت های آن‌ها اساساً با بزرگسالان متفاوت است. ابزارها و پیش‌ زمینه‌ای که ما برای آن‌ها آماده خواهیم کرد نیز باید متفاوت باشد. دانش آموزان دیگر مثل سابق نیستند. تغییرات زیادی رخ داده است و ما باید این تغییرات را بشناسیم و از آن‌ها به شیوه‌ای سازنده استفاده کنیم.

مایکروسافت امسال نیز یکی از پشتیبان های اصلی رویداد BETT 2018 بود و تا به اینجا تمرکز قابل توجهی در زمینه آموزش و مدارس به عنوان یک بازار جدید داشته است. از اقدامات مایکروسافت برای به‌دست آوردن این بازار می‌توان به انتشار ابزارها و پلتفرم های اختصاصی برای محیط های آموزشی مانند ویندوز 10 اس، هولولنز، آفیس 365، مایکروسافت Teams و حتی ماینکرفت مخصوص مدارس اشاره کرد. این سرمایه گذاری‌ها البته تا به اینجای کار نتیجه‌بخش بوده و مایکروسافت در این بازار یکه‌تازی می‌کند.

آنتونی سالسیتو معتقد است که تکنولوژی می‌تواند مرزهای یادگیری را فراتر از مدرسه و کلاس درس پیش ببرد و روش کلاسیک آموزش را دستخوش تغییرات بکند. دانش آموزان می‌توانند با همکاری یکدیگر روی پروژه های بیشتری کار کنند و درحالی که در مدرسه هستند، خودشان روند یادگیری‌شان را تحت کنترل داشته باشند.

سالسیتو در ادامه گفت:

تکنولوژی ابزار فوق العاده‌ای است. یکی از فایده‌های تکنولوژی در محیط مدرسه این است که می‌تواند آموزش را فراتر از کلاس درس پیش ببرد. ما باید از این قابلیت‌ها استفاده کنیم. معلم‌ها می‌توانند زمان کمتری صرف آموزش ترتیبی مطالب کنند. تکنولوژی می‌تواند دانش آموزان را بیش از پیش درگیر یادگیری بکند. آن‌ها می‌توانند خارج از مدرسه نیز روی پروژه های خود کار کنند و آن را به سادگی با دیگران به اشتراک بگذارند. با این کار می‌توانیم از قابلیت حل مسائل دانش آموزان استفاده کنیم و کلاس را به محیطی جذاب تبدیل کنیم که توسط خود دانش آموزان اداره می شود.

به گفته سالسیتو، ما به معلمانی نیاز داریم که بتوانند دانش آموزان را تحت تاثیر قرار دهند و آن‌ها را در مسیر علم آموزی همراهی و هدایت کنند. حجم اطلاعات دنیا بسیار بیشتر از آن است که یک معلم به تنهایی بتواند همه چیز را به دانش آموزان انتقال دهد. مایکروسافت قصد دارد دانش آموزانی تربیت کند که در دنیای بیرون نیازی به جست‌وجو برای کار نداشته باشند. دنیایی که به لطف تکنولوژی، کار به دنبال آن‌ها خواهد آمد.

در دنیا کمبود استعداد وجود ندارد. باید این استعدادها را غنیمت شمرد و آن‌ها را کشف کرد. باید موقعیت شناخته شدن را با آوردن تکنولوژی به هر کلاس درسی در اختیار تمام دانش آموزان قرار داد.

منبع :

MSPU

214 پست
احسان وائقی
دانشجوی مهندسی برق. علاقه‌مند به تکنولوژی، موسیقی و سفر
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,