_ویندوز پنل جدید

زمان نصب به روز رسانی های ویندوز 10 به طور چشمگیری کاهش می یابد به روز رسانی اسپرینگ کریترز ویندوز 10 را در 30 دقیقه نصب کنید!

مایکروسافت هر 6 ماه یک بار یک به‌روزرسانی بزرگ شامل ویژگی‌های جدید، موسوم به “feature update” را برای کاربران ویندوز 10 عرضه می‌کند. دریافت و نصب به‌روزرسانی‌های جدید ویندوز همیشه وقت گیر بوده‌اند، ولی مایکروسافت در روز گذشته از پیشرفت‌های جدیدی که در مدل به‌روزرسانی ویندوز 10 صورت گرفته است پرده برداشت. بر اساس این بهبودها، زمان لازم برای نصب به‌روزرسانی‌های بزرگ ویندوز 10 نسبت به پارسال همین موقع، یعنی زمان انتشار به‌روزرسانی کریترز، به میزان 63 درصد کاهش یافته که خیره‌کننده است.

پیش از این، زمان از کار افتادن سیستم بین ریبوت تا نصب یک به‌روزرسانی و امکان استفاده مجدد از کامپیوتر، به طور متوسط 82 دقیقه بوده است. اکنون این زمان به طور متوسط 30 دقیقه است.

در پستی در وبلاگ ویندوز اینسایدر، مایکروسافت جزئیات تغییرات صورت گرفته در مدل به‌روزرسانی را توضیح داده است. بر اساس توضیحات مایکروسافت، اکنون تعداد بیشتری از فرایندهای نصب، به جای “آفلاین”، به صورت “آنلاین” عمل می‌کنند. فاز “آنلاین” به بخشی از روند نصب اشاره دارد که در آن کامپیوتر هنوز قابل استفاده است. در گذشته، تنها بخش کوچکی از فرایند نصب در فاز آنلاین انجام شد و اکثر کارها در بخش آفلاین صورت می‌گرفت که در نتیجه کاربر نمی‌توانست از کامپیوتر خود استفاده کند.

چهار فاز در نصب به‌روزرسانی‌های بزرگ وجود دارد. هر فاز به شیوه “آنلاین” یا “آفلاین” انجام می‌شود. فازهای آنلاین در حالی که دستگاه در حال استفاده و سیستم‌عامل در حال اجرا است رخ می‌دهند. این فاز کاربر را تحت تأثیر قرار نمی‌دهد، زیرا وظایف در پس زمینه اتفاق می‌افتند. از سوی دیگر، فازهای آفلاین باعث اختلال در استفاده‌ی کاربر می‌شوند، زیرا به علت عدم اجرای سیستم‌عامل دستگاه قابل استفاده نخواهد بود. برای به‌روزرسانی کریترز که در ماه آوریل 2017 منتشر شد، متوسط زمان آفلاین برای یک کاربر تقریباً 82 دقیقه بود.

اکنون، مایکروسافت در فرایند نصب چندین مرحله را به مرحله آنلاین منتقل کرده است، بدین معنا که دسترسی کاربران به سیستم برای مدت زمان طولانی قطع نخواهند شد، زیرا به‌روزرسانی در حال حاضر بیشتر در هنگام استفاده از کامپیوتر نصب می‌شود. به این ترتیب، زمان فاز آفلاین به طور قابل توجهی کاهش یافته است، به طوری که کاربران می‌توانند بسیار سریع‌تر از قبل، دوباره به استفاده از کامپیوتر خود مشغول شوند. این موضوع یک اتفاق بزرگ در فرایند به‌روزرسانی مایکروسافت است، به خصوص برای کاربرانی که از نصب به‌روزرسانی‌ها متنفر هستند.

برای رسیدن به این هدف، بخش‌هایی از کار انجام شده در فازهای آفلاین را منتقل کردیم و آن را در فاز آنلاین قرار دادیم. به دلیل این تغییرات، متوسط زمان فاز آفلاین برای به‌روزرسانی فال کریترز که در ماه اکتبر گذشته منتشر شد به 51 دقیقه کاهش یافت، یعنی یک بهبود 38 درصدی! ولی ما به این بسنده نکردیم. ما کارهای دیگری را در نسخه بعدی ویندوز انجام داده‌ایم تا باز هم بخشی از عملیات مهاجرت را به فاز آنلاین منتقل کنیم. این تغییرات به طور کلی باعث کاهش زمان آفلاین در هنگام نصب بیلدها در برنامه اینسایدر به حدوداً 30 دقیقه می‌شود. این یک کاهش از 63 درصدی نسبت به به‌روزرسانی کریترز است!

این بدان معنی است که اگر چه بخش آفلاین فرایند نصب سریع‌تر از قبل شده، ولی بخش آنلاین در واقع کمی کندتر است. با این حال چون بخش آنلاین در پس زمینه انجام می‌شود، کاربر می‌تواند به کارهای خود روی کامپیوتر ادامه دهد. بنابراین کاربر تنها زمانی که کامپیوتر آماده راه اندازی مجدد می‌شود، تحت تأثیر فرایند به‌روزرسانی قرار می‌گیرد، در این صورت مایکروسافت باید زمان بین راه اندازی مجدد سیستم و بازگشت آن به حالت آنلاین را به حداقل برساند. به همین دلیل است که مایکروسافت روی سرعت بخشیدن به مرحله آفلاینِ به‌روزرسانی تمرکز کرده است.

انتشار به‌روزرسانی اسپرینگ کریترز ویندوز 10 در ماه آوریل آغاز می‌شود و کاربران قادر خواهند بود تا سرعت نصب بهبود یافته و جدید ویندوز 10 را تجربه کنند. نظر شما در مورد این تغییر صورت گرفته در فرایند به‌روزرسانی ویندوز چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2177 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
  • No items.
  • دیدگاه کاربران
    هنوز دیدگاهی ثبت نشده
    برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
    برچسب ها: , , , , , , ,