_ویندوز پنل جدید

مایکروسافت درباره‌‌ی وب اپ های پیشرفته‌اش در ویندوز 10 توضیح می‌دهد برنامه هایی تحت وب، اما آفلاین!

در ماه گذشته، مایکروسافت اعلام کرد که به زودی برنامه‌ های تحت وب پیشرفته‌ای که اصطلاحا به آن ها Progressive Web Apps نامیده می‌شود را در مایکروسافت استور برای دستگاه های ویندوز 10 منتشر خواهد کرد. این شرکت اعلام کرد که Microsoft Teams اولین برنامه‌ پیشرفته‌ی تحت وب خواهد بود که از طریق استور در دسترس قرار می گیرد. همچنین چند هفته‌ی پیش Kirupa Chinnathambi مدیر برنامه‌ی ارشد مایکروسافت تایید کرد که برنامه های پیشرفته‌ی تحت وب همزمان با انتشار به‌روز رسانی جدید ویندوز 10 “رد استون 4” در بهار آتی عرضه خواهند شد.


البته اینسایدر های ویندوز، زودتر از دیگران به این برنامه ها دسترسی خواهند داشت و غیر اینسایدر ها باید تا انتشار رداستون ۴ صبر کنند. Jeff Burtoft و Aaron Gustafson (از کارمندان ماکروسافت) درباره‌‌ی تصمیمات مایکروسافت در خصوص این برنامه‌ های تحت وب توضیحاتی را ارائه داده‌اند. با این احوال به نظر می‌رسد که برنامه‌ های تحت وب ویندوز از برنامه های تحت وب اندروید بهتر باشند.

مایکروسافت حدودا یک و نیم سالی است که برای این نوع اپلیکیشن در حال برنامه ریزی است. این طور که برنامه ریزی های این شرکت نشان می دهد، این برنامه ها بهتر از برنامه های گوگل خواهد بود. Jeff Burtoft در این باره می‌گوید:

گوگل این عرصه را با استفاده از برنامه های تحت وب پیشرفته رهبری کرده است و پس از یک پروسه‌ی طولانی، ما نیز تصمیم گرفتیم که از این تکنولوژی پشتیبانی کنیم. ما در ابتدا حتی مطمئن نبودیم که اگر منطق مان را با استراتژی هماهنگ کنیم، اولویت بندی یکسانی خواهیم داشت یا خیر.

 

وی افزود:

ما حدود یک سال و نیم پیش با گوگل ملاقات کردیم تا ببینیم این دو چیز، یعنی وب اپ های معمولی با  Progressive Web Apps چقدر شباهت دارند. سپس اگر آن ها به اندازه‌ی کافی به هم نزدیک بودند، تصمیم بگیریم که ما هم در این راه به جلو حرکت کنیم و راهی را برای توسعه دهندگان وب برای ایجاد برنامه هایی که در تمامی سیستم عامل ها اجرا می شوند را فراهم کنیم.

برنامه های پیشرفته ی وب (PWAs) درست مثل یک برنامه‌ی UWP بومی رفتار خواهند کرد. کاربران قادر خواهند بود بدون اتصال به اینترنت از این برنامه ها استفاده کنند و همچنین از برنامه اعلان دریافت کند. اگر PWA ها بتوانند به خوبی بر روی تمام دستگاه های فرم فاکتور اجرا شوند، راه حل خوبی برای عدم استفاده از برنامه های استور مایکروسافت است.

منبع :

WL

241 پست
محمد مهدی هوشیار بخش
24mmhb@gmail.com
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
zaryab
پاسخ دهید سه شنبه 16 آبان 1396

اگه منظور همون آفلاین وب اپلیکیشن ها باشه که فوق العاده خواهد بود، برنامه های سبک که حافظه کمتر اشغال میکنن و سریع هستن، از همه مهم تر اینکه نیاز نیست برای هر پلتفرمی کد نوشته شه، با تکنولوژی های وب میتونه رو هر سایز دستگاهی هم اجرا بشه، من به شخصه الان از خیلی برنامه از نسخه وبشون که به تسکبارم پین کردم استفاده میکنم و به اپلیکیشناشون ترجیح میدم

sadegh
پاسخ دهید سه شنبه 16 آبان 1396

Microsoft Teams رو اشتباها ترجمه کردید تیم های مایکروسافت درحالی که منظور اپ تیمز هست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , ,