مایکروسافت در یک پست وبلاگ، ویژگی جدید Windows Defender ATP محصول امنیتی خود را معرفی کرد. قابلیت Tamper Protection یک تنظیم جدید در نرم‌افزار Windows Security است، که پشتیبانی بیشتری را در برابر تغییرات ویژگی‌های کلیدی امنیتی، از جمله محدودیت‌هایی که به‌طور از طریق نرم‌افزار ایجاد نمی‌شوند را فراهم می‌کند.

این ویژگی هم برای کاربران نسخه‌ی Home و هم نسخه‌ی Enterprise در دسترس می‌باشد (که در آن به صورت متمرکز از طریق Intune اداره می‌شود) و در حال حاضر حدود دو ماه است که توسط اینسایدرهای ویندوز 10 آزمایش می‌شود.

هنگامی که فعال شود، از تغییرات زیر در سایر نرم‌افزارها جلوگیری خواهد شد:

  • Real-time protection، که ویژگی اصلی اسکن ضد ویروس مایکروسافت دیفندر ATP نسل بعدی است و احتمالا به ندرت از کار افتاده بیافتد.
  • Cloud-delivered protection، که از سرویس‌های ردیابی و پیش‌گیری مبتنی بر ابر می‌باشد، که در جهت مسدود کردن بدافزارها در عرض چند ثانیه از آن استفاده می‌شود.
    IOAV، که شناسایی فایل‌های اینترنتی مشکوک را مدیریت می‌کند.
  • Behaviour monitoring، همراه با Real-time protection و تجزیه‌وتحلیل تعیین می‌کند، که آیا فرایندهای فعال در یک روش مشکوک یا مخرب رفتار می‌کنند یا خیر، که در این صورت آن‌ها را مسدود خواهد کرد.
  • همچنین این ویژگی مانع از حذف اطلاعات امنیتی به‌روزرسانی‌ها و غیرفعال‌سازی راه‌حل‌های ضد بدافزاری می‌شود.

این ویژگی به صورت پیش‌فرض فعال می‌باشد و در آینده‌ای نزدیک با به‌روزرسانی آوریل 2019 ویندوز 10 در دسترس تمامی کاربران قرار خواهد گرفت.

منبع :

MSPOWERUSER

163 پست
شاهین باشوکی
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,