مرورگر اج شرکت مایکروسافت بسیار عقب‌تر از مرورگرهای محبوبی است که کاربران ویندوز از آن‌ها استفاده می‌کنند، ولی اگر از مایکروسافت درباره‌ی این موضوع سوال کنید، به شما خواهند گفت که کاربران در اینترنت در حال از دست دادن مرورگری امن، سریع و کم مصرف هستند، چرا که همه‌ی آن‌ها تقریباً به صورت پیش فرض از مرور گوگل کروم استفاده می‌کنند.

این ادعای مایکروسافت نیز بار دیگر مورد توجه قرار گرفته است، به این دلیل که عکسی که در بالا می‌بینید در اولین اجرای مایکروسافت اج پس از به‌روزرسانی سیستم عامل به شما نمایش داده می‌شود.

این سایت مدعی است که مایکروسافت اج سریع‌ترین مرورگر از بین مرورگرهای اصلی ویندوز است، و می‌گوید که از کروم 22 درصد و از فایرفاکس 16 درصد سریع‌تر است.

ولی نظر کاربران ویندوز 10 که از این مرورگر استفاده کرده‌اند درباره‌ی این ادعا یکی نیست، پس سایت Tekrevue.com این مرورگر را مورد آزمایش قرار داد تا از صحت این ادعا مطمئن شود.

این گونه که به نظر می‌رسد، ادعای مایکروسافت در این زمینه از لحاظ فنی درست است، و این فقط وقتی درست است که بنچ مارک JetStream 1.1 در کارهایی که به JavaScript مربوط می‌شوند را در نظر بگیرید، بنچ مارک JetStream نیز مربوط به سال 2015 می‌شود.

وقتی که این مرورگر در بنچ مارک Speedometer 2.0 که مربوط به ژانویه‌ی سال 2018 می‌شود تست شد، همه چیز دیگر متفاوت به نظر می‌رسید. بر اساس ادعای این بنچ مارک،  عملکرد واقعی مرورگرها در آن تست می‌شود.

این سایت این سه مرورگر را هم روی کامپیوترهای قدرتمند و متوسط آزمایش کرد، و در این آزمایش از آخرین نسخه‌ی هم مرورگرها و هم سیستم عامل استفاده شده است.

در آزمایشی که روی کامپیوتر قدرتمند صورت گرفت، عملکرد مایکروسافت اج حدود 35 درصد از کروم و Opera، و حدود 22 درصد نیز از فایرفاکس کندتر بود. در آزمایشی که روی کامپیوتر با قدرت متوسط صورت گرفت، عملکرد مایکروسافت اج قریب به 40 درصد از کروم و Opera کندتر بود و از فایرفاکس همانند آزمایش روی کامپیوتر قدرتمند، 22 درصد کندتر بود.

Telrevue از این آزمایش نتایج زیر را گرفت:

این که مایکروسافت یک بنچ مارک را گلچین کرده تا خودش را در بهترین شکل جلوی رقیبانش نشان دهد تعجب برانگیز نیست. در آزمایش JetStream، تمام کاربران با هر نوع سخت افزاری می‌توانند انتظار عملکرد از مایکروسافت اج داشته باشند وقتی که پای کارهای JavaScript به وسط بیاید که JetStream بر آن‌ها تکیه می‌کند.

ولی در استفاده‌ی اصلی و واقعی از این مرورگر، همه چیز دیگر باب مراد نیست و در آزمایش Speedometer عملکرد ضعیف آن نسبت به سایر مرورگرها را می‌توانید ببینید. Speedometer نیز بنچ مارکی است که در اندازه گیری تجربه‌های پر تعاملش به خودش افتخار می‌کند.

ولی Tekrevue می‌گوید که دلایل دیگری برای استفاده از مایکروسافت اج نیز وجود دارد، مانند یک پارچگی آن با کورتانا، رندر شدن بهتر متون، روان بودن پیمایش در صفحه‌ی وب و عمر طولانی‌تر باتری. ولی در بحث سرعت و عملکرد مایکروسافت اج باید گفت که چیزها پیچیده‌تر آن چیزی است که در ابتدا می‌توان دید.

منبع : وینفون
234 پست
مسعود پاکراه
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
win
پاسخ دهید یکشنبه 10 تیر 1397

کم مصرفتر بودن این مرورگر هنگام استفاده از لپتاپ کاملا مشخص هست. اتفاقا این سایت فقط یک نمونه تست گیر اورده که در اون اج کندتره. برای استفاده های غیر حرفه ای که اکثر کاربران رو تشکیل میده اج بهترین هست و برای استفاده های تخصصی فایرفاکس که نسخه ۶۴ بیت هم نداره و با این وجود هنوز با سایر مرورگرها مقایسه میشود.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,