convergence_MS-5-Event-2015-03-Convergence-Atlanta_Print.0.0مایکروسافت صورت مالی سه ماهه چهارم سال مالی ۲۰۱۶ خود را که در روز سه شنبه و درست پس از پایان یافتن ساعت کاری بازار سهام بسته شده بود، منتشر کرد. این گزارش حاکی از رشد بیش از دو برابری درآمد اژور، کاهش اندک درآمد از رایانه‌های شخصی و ادامه سقوط بازار موبایل است.شما می‌توانید صورت‌های کامل مالی مایکروسافت، که به‌تازگی برای عموم منتشرشده است را ازاینجا مشاهده کنید. برای این سه ماهه مایکروسافت گزارش داده است:

  • سود حاصل از هر سهم برابر ۰.۶۹ دلار بوده است. این میزان در مقایسه با مدت مشابه پارسال که ۰.۶۰ دلار بوده رشد خوبی را نشان می‌دهد. تحلیل گران در سال گذشته پیش‌بینی کاهش سود (۰.۵۸ دلار) به ازای هر سهم را داشته‌اند.
  • درآمد این سه ماهه نیز بیش‌تر از پیش‌بینی‌ها بوده و رقم ۲۲.۶ میلیارد دلار را ثبت کرده است. درآمد در مدت مشابه سال گذشته برابر ۲۲.۱۸ و پیش‌بینی‌ها برای امسال ۲۲.۱۴ میلیارد دلار بوده است.
  • سود خالص این دوره مالی برابر با ۵.۴۸ میلیارد دلار بوده است.

 امروز صبح بازارهای سهام در حالی آغاز به‌کار کردند که ارزش هر سهم مایکروسافت بعد از ارائه گزارش مالی رشد ۳ درصدی را تجربه کرده است. حتی باوجود رشد درآمد و سود خالص مایکروسافت، بازار سرمایه بیش‌تر توجه خود را به کسب‌وکار ابری مایکروسافت معطوف کرده است. صنعت خدمات ابری ازآن‌جهت حیاتی است که با پتانسیل بی‌نظیر خودش می‌تواند زمینه رهبری مایکروسافت را بر بازارهای آینده حتی باوجود سقوط بازار رایانه‌های شخصی تضمین نماید. مایکروسافت اعلام کرده که مبلغ ۱۲.۱ میلیارد دلار در این خدمات ابری تجاری سرمایه‌گذاری نموده است. این در حالی است که آنها در سال گذشته مبلغ ۱۰ میلیارد دلار از این صنعت درآمد کسب کرده‌اند و برنامه دارند تا سال ۲۰۱۸ به درآمد ۲۰ میلیارد دلاری دست پیدا نمایند.ساتیا نادلا مدیرعامل مایکروسافت در این زمینه گفت:

سالی که گذشت هم برای ما در جهت تغییراتی که اعمال کردیم و هم برای مشتریان و شرکای ما که قصد تغییر رویه نگهداری از محتوای دیجیتالی خود را داشتند، بسیار محوری بود. خدمات ابری مایکروسافت از پشتوانه درخشانی درزمینهٔ مشتریان برخوردار شده است و ما می‌توانیم فرصت‌های بی‌شماری را برای سال پیش رو به وجود آوریم.

cloud-run-rate-chart

در این گزارش اشاره شده است که خدمات ابری مایکروسافت نسبت به سه ماهه گذشته رشد ۷ درصدی و نسبت به مدت مشابه پارسال رشد درآمد چشم‌گیر ۱۰۲ درصدی را تجربه کرده است که می‌تواند نشانه بسیار مثبتی برای سرمایه‌گذاران و سهام‌داران باشد. همچنین درآمد مایکروسافت درزمینه رایانش شخصی با کاهش ۴ درصدی موجه شده است و درآمد بخش تلفن‌های همراه سقوط ۷۰ درصدی را تجربه کرده است.
درحالی‌که بخش تلفن‌های همراه حال‌وروز خوشی ندارد، درآمد حاصل از فروش سرفس نسبت به مدت مشابه پارسال ۹ درصد افزایش داشته است و درآمد حاصل از خدمات اکس باکس لایو نیز رشد بسیار عالی ۳۳ درصدی را نشان می‌دهد. درآمدهای حاصل از فروش مجموع سخت‌افزار (رایانه، تبلت، اکس باکس، موبایل و..) ۳۵ درصد کاهش پیدا کرده است که عمده این سقوط مربوط به تلفن‌های همراه می‌باشد.
درنهایت بخش بهره‌وری که مربوط به خدمات نرم‌افزاری می‌شود، با افزایش درآمد ۵ درصدی که بیشتر آن به خدمات آفیس ۳۶۵ اختصاص دارد، مواجه گشته است. در شرایطی که آفیس ۳۶۵ درآمدزایی بسیار خوبی برای مایکروسافت به ارمغان آورده، فروش بسته‌های آفیس سوئیت، کاهش داشته است، زیرا مشتریان در حال مهاجرت به سرویس ابریِ این محصول هستند و افراد کمتری حاضر به تهیه نسخه سنتی آن می‌شوند.

منبع :

BUSINESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
MojtabaHere
پاسخ دهید چهارشنبه 29 تیر 1395

الان یه سری دوستان میان شروع میکنند به نوشتن غم نامه
که از اول معلوم بود مایکروسافت تو موبایل هیچی نمیشه و….
ما رفتیم اندروید بخریمو….
نوکیا رو خرید نابود کرد و….
😂😂😂😂😂😜

َArshaMi!
پاسخ دهید چهارشنبه 29 تیر 1395

مایکروسافت تمرکزش رو روی هر کاری بزاره می تونه موفق باشه امیدوارم الان که تقریبا تموم سرویس هاش سود ده بودن تمرکز بیشتری روی موبایل بزاره
مایکروسافت این پتانسیل و قدرت رو داره که گوشی های منحصر به فرد در طراحی و سخت افزار عرضه کنی ( کاری که با سرفیس ها قبلا انجام داده)
و بزرگترین غول نرم افزاری دنیا این قدرت رو داره سیستم عاملی شایسته از هر نظر ایجاد کنه

Famora
پاسخ دهید پنجشنبه 30 تیر 1395

چجوری گزارش سه ماهه چهارم سال ۲۰۱۶ رو اعلام کردن!!!؟
Quarter یعنی یک چهارم یعنی همون سه ماهه نه سه ماهه چهارم
گزارش مربوط به سه ماهه اول ۲۰۱۶ هست

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,