جستجوی بصری مایکروسافت دیگر از نسخه بتا خارج شده و اکنون به طور کامل در اختیار کاربران سیستم عامل آی او اس قرار گرفته است. برای اطلاعات بیشتر با وینفون همراه باشید.

پس از مدت کوتاهی که مایکروسافت امکان جستجوی بصری خود را به طور آزمایشی و در نسخه بتا منتشر کرده بود، حالا این امکان را به عنوان یک قابلیت جدید در مایکروسافت اج اضافه کرده و برای اولین بار آن را در اختیار کاربران سیستم عامل آی او اس قرار داده است. مایکروسافت همچنین اضافه کرده است که این امکان در ماه آگوست به مایکروسافت اج نسخه اندروید نیز  اضافه خواهد شد. فراتر از مواردی که گفته شد، در آپدیت جدید مایکروسافت اج چند ویژگی جدید از جمله امکان کپی کردن، جستجو، انتخاب چند قسمت از یک متن در صفحه مایکروسافت اج و انتخاب چند گزینه برای جستجوی بیشتر توسط موتور جستجوی پیش فرض (بینگ) به آن اضافه شده است.

با توجه به ویژگی‌های برجسته این بروزرسانی و اضافه شدن امکان جستجوی بصری به مایکروسافت اج، حالا کابران می‌توانند از طریق این مرورگر به سرعت عکس بگیرند یا یکی از رول‌های دوربین خود را انتخاب کنند؛ سپس بر اساس آنچه که در عکس و در حقیقت در ذهن کاربران می‌گذرد، توسط مایکروسافت اج اینترنت را جستجو کنند. مایکروسافت امکان جستجوی بصری را به عنوان مثال هنگام خرید پوشاک از طریق اینترنت بسیار مفید می‌داند و اعلام می‌کند که زین پس کاربر در هنگام استفاده از مایکروسافت اج برای جستجو و خرید پوشاک، زودتر می‌تواند به آنچه که مورد دلخواه اوست برسد. در امکان جستجوی بصری یک بارکد داخلی تعبیه شده است که می‌تواند در معاملات اینترنتی کاربر بسیار مورد استفاده قرار گیرد. این بارکد داخلی همچنین می‌تواند نشانه‌های مختلفی را از هر آنچه که در اطراف شماست در حافظه خود ذخیره کرده و بعدها در هنگام جستجو در اینترنت به شما بیش از پیش کمک کند.

در زیر تمامی آنچه را که در این بروزرسانی اخیر مایکروسافت اج برای سیستم عامل آی او اس شاهد هستیم را اعلام می‌کنیم:

  • جستجوی بصری هوشمند، به شما یک راه حل جدید و جالب برای پیدا کردن اطلاعات تماس، شناسایی نشانه‌ها یا پیدا کردن تصاویری مشابه با عکسی که شما گرفته‌اید می‌دهد.
  • پشتیبانی از امکان کپی/پیست در نوار جستجو و آدرس بار
  • امکان انتخاب از گزینه‌های موتور جستجوی پیش‌فرض (بینگ) برای شما فراهم شده است
  • بهبود عملکرد

و اگر شما با یک حساب کاری یا حساب آموزشی وارد مایکروسافت اج سیستم عامل آی او اس شوید، چند امکان دیگر را نیز به طور ویژه به شما خواهد که داد که در زیر به آنها اشاره می‌شود:

  • در صفحه اصلی (home page) همیشه صفحه مربوط به سازمان کاری یا مدرسه خود را می‌توانید ببینید
  • دسترسی به سایت‌های ایمن و کنترل دانش‌آموزان از طریق فرایند از راه دور و کنترل از خانه
  • فعالیت مرورگر موبایل‌تان را در جدول زمانی کامپیوتر خود نیز می‌توانید مشاهده کنید

اگر مایکروسافت اج را بر روی آیپد یا آیفون خود در اختیار دارید، همینک با آپدیت کردن آن که در اپل استور موجود است می‌توانید از این ویژگی‌ها و افزونه‌های جدید آن بهره‌مند شوید.

منبع :

Windows Central

41 پست
سینا هنربخش
متخصص شبکه های مایکروسافتی و رفع و عیب یابی سیستم های مایکروسافت هلپ دسک (ادمین) سرور دارای مدرک MCSE2012R2+ علاقمند تخصصی به مباحث مایکروسافت ، به خصوص در زمینه ی ویندوز دسکتاپ و ویندوز فون دارای گوشی 950XL و اینسایدر
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , ,