با معرفی ویندوز 10، مایکروسافت مرورگر اختصاصی جدیدی به نام اج را نیز رونمایی کرد و هدف‌های بزرگی را برای آن دنبال می‌کرد. با این حال به نظر می‌رسد مایکروسافت در این راه زیاد موفق نبوده است. بر اساس آمار ارائه شده توسط NetMarketShare، مایکروسافت اج هنوز به هیچ وجه نتوانسته به گوگل کروم نزدیک شود و مرورگر وب گوگل همچنان رتبه اول در لیست مرورگرهای دسکتاپ در سراسر جهان را در اختیار دارد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

جدیدترین اطلاعات منتشر شده توسط NetMarketShare که متعلق به ماه مارس 2018 است، نشان می‌دهد که مایکروسافت اج توانسته است سهم بازار خود را به مقدار جزئی 0.02 درصد افزایش دهد.

در حالی که مایکروسافت اج مرورگر وب پیش‌فرض ویندوز 10 است، ولی هنوز هم برخی از ویژگی‌های کلیدی را ندارد که در نتیجه مانع از جایگزینی آن با مرورگرهای شخص ثالث معروف می‌شود. یکی از مسائل اساسی این مرورگر، ارائه به‌روزرسانی‌های آن به همراه به‌روزرسانی‌های ویندوز 10 است که در نتیجه کاربران تنها هر شش ماه یک‌بار بک به‌روزرسانی برای اج دریافت می‌کنند.

آمار جدید NetMarketShare همچنین نشان می‌دهد که سهم بازار گوگل کروم باز هم افزایش یافته و در ماه جاری به 61.77 درصد رسیده است. کاملاً واضح است که بسیاری از کاربران ویندوز، گوگل کروم را به دلایل مختلف جایگزین مایکروسافت اج می‌کنند. طبق این آمار، مایکروسافت اج اکنون با 4.46 درصد سهم، چهارمین مرورگر وب جهان است، در حالی که موزیلا فایرفاکس با 10.52 درصد سهم، رتبه دوم را در اختیار دارد.

مرورگر اپل سافاری که به طور انحصاری در کامپیوترهای مجهز به سیستم‌عامل مک موجود است، در حال حاضر پنجمین مرورگر جهان بوده و 4.14 درصد سهم دارد.

مایکروسافت اخیراً تلاش‌های زیادی در جهت بهبود مرورگر اج کرده است و این مرورگر در به‌روزرسانی‌های اخیر ویندوز 10 بسیاری از ویژگی‌های لازم را دریافت کرده است. با این حال انتظار می‌رود در به‌روزرسانی اسپرینگ کریترز که در 10 آوریل منتشر خواهد شد، قابلیت‌های جدیدی به مایکروسافت اج اضافه شوند.

منبع :

WINDOWSLATEST

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
کیان
پاسخ دهید پنجشنبه 16 فروردین 1397

توی جدول نوشتید سهم سافاری 3.94 بعد توی متن اوردید 4.14 ؟؟؟
ربطی به موبایل و دسکتاپ هم نداره
وقتی میگید سافاری همه OS ها شاملش میشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,