microsoft-edgemarketshare

چند ماه پیش، در کنفرانس بیلد 2015 مایکروسافت رسما مرورگر ویندوز 10 که با نام مایکروسافت اِج آن را می شناسیم، معرفی کرد. این مرورگر جدید آمده تا تمامی کم کاری هایی که در اینترنت اکسپلورر شد را جبران کرده و به عنوان مرورگر آخرین نسخه از ویندوز، یک عملکرد عالی را در اختیار کاربران بگذارد. این مرورگر هنوز در دست توسعه است اما توانسته نظر کاربران را جلب کند و 2.03 درصد از بازار مرورگر ها را در اختیار بگیرد.

ویندوز 10 اکنون بر روی بیش از 75 میلیون رایانه نصب شده است و این یعنی یک بازار بزرگ برای مرورگر مایکروسافت اِج. اما می بینیم که برای کاربران خیلی سخت است که به سمت این مرورگر رفته و مرورگر های دیگر را رها کنند. یکی از دلایل عدم محبوبیت مایکروسافت اِج در حال حاضر وجود محدودیت ها و نواقصی است که کاربران را اذیت می کنند که البته با توجه به در حال توسعه بودن این مرورگر یک امر طبیعیست. همچنین این مرورگر در حال حاضر از افزونه ها پشتیبانی نمی کند و می دانیم که افزونه ها یکی از فاکتور های مهم کاربران جهت انتخاب یک مرورگر هستند و از طرفی دیگر وجود باگ های مختلف در مایکروسافت اِج کاربران را مجبور می کند که در حال حاضر به سمت مرورگر های دیگر بروند و تا زمانی که مایکروسافت اِج بالغ نشده از آن چندان استفاده ای نداشته باشند.

با توجه به آمار هایی که NET Market share منتشر کرده، اینترنت اکسپلورر 11 با در دست داشتن 26.90 درصد از سهم بازار مرورگر ها همچنان در صدر لیست پر استفاده ترین مرورگر ها قرار دارد. پس از اینترنت اکسپلورر 11، نسخه 44 مرورگر گوگل کروم قرار دارد و توانسته با در اختیار گرفتن 17.63 درصد از سهم بازار مرورگر ها در جایگاه دوم این لیست قرار گیرد و در آخر نیز مرورگر اینترنت اکسپلورر 8 با در اختیار داشتن 10.92 درصد در جایگاه سوم قرار گرفته است. این آمار نشان می دهند که مایکروسافت اِج برای رسیدن به این مرورگر ها باید سخت تلاش کند و تیم توسعه دهنده نیز باید مشکلات سطحی آن را خیلی سریع برطرف کنند.

البته باید این نکته را هم در نظر داشت که مرورگر مایکروسافت اِج به صورت اختصاصی در اختیار کاربران ویندوز 10 قرار گرفته و این در حالی است که سایر مرورگر ها نظیر اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و… می توانند بر روی سیستم عامل های مختلف نصب شده و مورد استفاده قرار گیرند و این خود یکی از دلایل رشد چشمگیر آن هاست. مایکروسافت، اینترنت اکسپلورر را در ویندوز 10 نیز قرار داده تا کاربرانی که به آن عادت کرده اند بتوانند همچنان از آن استفاده کنند. همچنین وجود اینترنت اکسپلورر برای باز کردن برخی سایت های خاص الزامی است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع: WINDOWS CENTRAL

منبع :

WINDOWS CENTRAL

990 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
ممد
💔 1 پاسخ دهید سه شنبه ۱۰ شهریور ۱۳۹۴

منکه به اج ایمان راسخ دارم
مطمئنم تا چند وقت دیگه تو مرورگر ها اول میشه

amir masoud
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

برنامه مکان یاب sygic برای ویندوز ویندوزفون اومده …… معرفیش کنید
https://www.microsoft.com/en-gb/store/apps/sygic-gps-navigation-maps-poi-route-directions/9nblggh16nlv

  مهدی اخلاقی
  💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

  عزیزم حدود شش ماهی میشه که اومده

Abolfazl-Sadat
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

این در حالی است که سایر مرورگر ها نظیر اینترنت اکسپلورر، گوگل کروم، موزیلا فایرفاکس و… می توانند بر روی سیستم عامل های مختلف نصب شده و مورد استفاده قرار گیرند
اینترنت اکسپلورر مگه مرورگر اختصاصی ویندوز نیست؟؟

Miladv
💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

من هنوزم با فایرفاکس هستم و فکر نکنم ولش کنم. کلا پایداریش و امکاناتش بالاتره.

سید صادق
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

یعنی اینترنت اکسپلورر هنو اوله؟؟؟؟؟؟😳😳😳

  miladv
  💔 1 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

  اینجور امارو باید تحلیل کرد.
  مثلا اونایی که ie دارن کمتر به نت سر میزنن.
  در واقع فقط رو پیسیشون نصبه.

پویا
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه ۱۱ شهریور ۱۳۹۴

مرورگر خوبیه ولی هنوز خیلی کار داره تا بتونه به کروم برسه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,