edgewebm

همان طوری که می دانید، مرورگر مایکروسافت اِج هم اکنون در حال توسعه است و در ماه های آینده ویژگی های جدیدی به آن افزوده می شوند و از جمله آن ها می توان به افزونه ها اشاره کرد. اما در واقع یکسری ویژگی های دیگر نیز هستند که کاربران می خواهند آن ها را در این مرورگر تازه نفس مشاهده کنند و از جمله این ویژگی ها می توان به پشتیبانی از استاندارد WebM اشاره کرد.

برای این که با فرمت WebM یک آشنایی نسبی داشته باشید، باید بگوییم که این یک قالب چند رسانه ای است که برای ارائه یک فرمت ویدیویی آزاد جهت استفاده در HTML 5 طراحی و ارائه شده است. این یک پروژه متن باز است که توسط گوگل حمایت می شود. در طول چند ماه اخیر کاربران دائما از مایکروسافت درخواست کرده اند تا این ویژگی را به مرورگر مایکروسافت اِج بیافزاید که بالاخره این درخواست ها جواب داده و مایکروسافت در روز گذشته اعلام کرده که آن ها در تلاش هستند تا این ویژگی را به مرورگر مایکروسافت اِج اضافه کنند.

در صفحه پشتیبانی مایکروسافت، کاربران بسیاری به علت عدم پشتیبانی مرورگر مایکروسافت اِج از این فرمت به مایکروسافت اعتراض کرده اند بنابراین انجام این حرکت از سوی مایکروسافت می تواند آن ها را آرام کند. مایکروسافت همچنین اعلام کرده است که در طول چند ماه آینده استاندارد های به روز بیشتری را به مرورگر مایکروسافت اِج می افزاید. همین چند وقت پیش بود که یک قابلیت به مرورگر اِج جهت رفع مشکل عدم نمایش صحیح تصاویر به صورت ریسپانسیو اضافه شد. تیم توسعه دهنده با انجام این اصلاحات و افزودن ویژگی های بیشتر، مرورگر مایکروسافت اِج را هر چه بیشتر فراگیر می کنند و این نشان می دهد سیاست های شرکت در قبال این مرورگر بسیار متفاوت تر از مرورگر اینترنت اکسپلورر است.

مایکروسافت امیدوار است که به وسیله مرورگر مایکروسافت اِج بتواند مرورگر های مطرحی نظیر گوگل کروم را شکست دهد اما این مرورگر تقریبا یک شروع نا امید کننده را داشته است زیرا تنها توانسته 2.03 درصد از سهم بازار مرورگر های دسکتاپ را در اختیار بگیرد و کاربران همچنان ترجیح می دهند که از سایر مرورگر ها استفاده کنند اما این موضوع را نیز باید در نظر داشت که مرورگر مایکروسافت اِج تنها یک ماه است که به وجود آمده و تازه نفس است و برای این که در مورد آن قضاوت کنیم هنوز زود است.

نظر شما در این خصوص چیست؟

منبع: WINBETA

منبع :

WINBETA

997 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
علی محمدی کرد
پاسخ دهید چهارشنبه 12 شهریور 1394

طنز مایکروسافتی: از پشتیبان شرکت ( بل ) در انگلیس! (صرفا جهت طنز!!)

کاربر: پسر 14 ساله من برای کامپیوتر رمز گذاشته و حالا من نمی توانم وارد آن شوم.
مشاور: رمز آن را فراموش کرده؟
کاربر: نه آن را به من نمی‌گوید چون با من لَج کرده!

  امیر حسین
  پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

  ابرو خنده رو بردی

   علی محمدی کرد
   پاسخ دهید پنجشنبه 13 شهریور 1394

   عمو جون شما خودتو ناراحت نکن،
   تاوقتی مثبت داده بودن می فرستادم ،که غیر این شد!

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,