microsoft-edge-logo-wincentral

بر اساس گزارش جدید مربوط به امنیت مرورگر ها، مایکروسافت اج بسیار موثر تر از هر دو مرورگر کروم و فایرفاکس در زمینه ی حفاظت از کاربران در برابر تهدیدات مخرب، شناخته شده است. این گزارش توسط آزمایشگاه NSS منتشر شده است، و آن ها تلاش کرده اند که سه مرورگر بزرگ و اصلی را در حوزه ی اثر بخشی آن ها در مقابله با بدافزار های مهندسی اجتماعی (SEM) و حملات فیشینگ مقایسه نمایند. در ادامه با وینفون همراه باشید.

با توجه به نتایج ارائه شده در گزارش، مایکروسافت اج در میان این مرورگر های مورد آزمایش، موفق ترین بوده و توانسته ۹۱.۴ درصد از URL های فیشینگ را شکار کند و ۹۹ درصد از الگو های SEM را مسدود سازد. گوگل کروم نیز به ترتیب با ۸۲.۴ درصد و ۸۵.۸ درصد، مرورگر مایکروسافت اج را دنبال می کند. در همین حال، موزیلا فایرفاکس موفق به شکار ۸۱.۴ درصد از URL های فیشینگ و ۷۸.۳ درصد از الگو های SEM شده است. با توجه به این که این اولین باری است که مرورگر اج به عنوان بخشی از این آزمون ماهیانه شرکت داده شده است، نتایج به دست آمده بسیار قابل توجه و شگفت آور می باشد.

برای کسانی که کنجکاو هستند، لازم است توضیح دهیم که این آزمون در بازه ی زمانی ماه های سپتامبر و اکتبر صورت گرفته است، و شامل نسخه ی ۳۸.۱۴۳۹۳.۰.۰ مایکروسافت اج بوده است. به همین ترتیب در مورد مرورگر های دیگر، نسخه ی کروم مورد استفاده ۵۳.۰.۲۷۸۵ و نسخه ی فایرفاکس آزمایش شده ۴۸.۰.۲ بوده است.

به نظر می رسد مایکروسافت در مرورگر نسبتا جدید و نوپای خود، در زمینه ی امنیت کاربران بسیار عالی عمل کرده و رقبا را پشت سر گذاشته است، که بسیار جالب توجه می باشد.

نظر شما در مورد نتایج به دست آمده در این آزمایش چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

2036 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
alireza
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

از فایرفاکس انتظار بیشتری داشتم
ولی به هر حال ایول اج

Alibaba
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

ایج یه سری مشکلات داره که اگه حل بشه واقعا عالی میشه

mahdi12345
پاسخ دهید چهارشنبه 11 آبان 1395

منم با اینکه عاشفگق مایکروسافت هستم ولی اجبارا از کروم استفاده میکنم چرا که اج گیج کننده و کم امکانات هست.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,