microsoft-satya-nadella-talks-to-troops-1040x580یک مطالعه جدید نشان داده است که کارمندان مایکروسافت، خلاق ترین کارمندان در بخش فناوری هستند. Samar Birwadker مدیر عامل و بنیانگذار شرکت Good&CO که این تحقیق را در حوزه اطلاعات روانشناسی را انجام داده است، اعلام کرد که آزمون مربوطه از ۴۳۶۴ نفر از کارمندان شرکت های فناوری اخذ گردیده است. پرسشنامه توضیعی بر روی میزان ادراک و هوش کارمندان ۵ شرکت بزرگ فناوری در شمال آمریکا شامل اپل، گوگل، مایکروسافت، ای بی ام و فیسبوک انجام شده است.

Birwadker معتقد است که پرورش یک محیط سالم کاری که فشار بار صنایع بر روی آن سنگینی نکند، راه رسیدن به خلاقیت در میان کارمندان است و پرسشنامه نیز بر روی همین مسئله تمرکز کرده است. این تحقیق نشان داده است که موفقیت سریع و زود هنگام فیسبوک، آن ها را در دسته شرکت های پایدار و محافظه کار دسته بندی کرده است تا شرکتی خلاق و نوآور.

آن ها (فیسبوک) شبکه های اجتماعی را دوباره اختراع کردند و این نوآوری را همیشه در کارنامه خود خواهند داشت. اما با فشار بیشتر برای درآمد زایی و مخصوصا حضور در تلفن های همراه و تبلیغات، من فکر می کنم ما بیشتر شاهد اعمالی کم ریسک از آن ها خواهیم بود، تا ماجراجویی و خلاقیت.

گوگل دیگر شرکتی است که در این تحقیق زیر نظر گرفته شده است. نتایج نشان می دهد که کارمندان آن ها نیز به صورت وسیعی از حقوق خود محروم شده اند. با این که جریان ها رسانه ای ادعا می کنند گوگل همیشه اقدام به جذب افراد خلاق می کند و از محیط جذاب کار در این شرکت می گویند، اما حقیقت این است که فضای درونی گوگل اجازه کمی به بروز استعداد واقعی کارمندان می دهد.

شما نمی توانید، ۱۰ نفر را در هیئت مدیره داشته باشید که برای فرهنگ سازمانتان تصمیم بگیرند، این فرهنگ از داخل شرکت و توسط کارمندان سخته می شود.

Birwadker دیدگاهش را در این زمینه این گونه بیان می کند که استفاده از تکنیک های فانتزی برای استخدام ممکن است به نتایج دروغ بی انجامد. نتیجه حاصله در واقع کمتر مساعد به وجود آمدن خلاقیت خواهد بود. با اینکه مایکروسافت از انتقادات مبرا نبوده است و در سایه تعدیل نیروهای فزاینده اخیر، به نظر می رسد آن ها باید بیشتر بر روی امنیت شغلی کار کنند، اما تحقیق انجام شده دقیقا فضای برعکسی را نشان می دهد:

نتایج تحقیق نشان می دهد که از لحاظ ماجراجویی و خلاقیت کارمندان مایکروسافت دقیقا پشت سر اپل با اختلاف کم و بالاتر از گوگل، فیسبوک و آی بی ام با اختلاف زیاد قرار گرفته است.

microsoft_employees_irkedاعتباری که مایکروسافت در این نظرسنجی به دست آورده است تا حدود زیادی به مدیر عامل جدید این شرکت ساتیا نادلا و تحولاتی که در آن در حال انجام است باز می گردد. پروژه هایی نظیر هالولنز، کانتینیوم و سرفس بوک این اجازه را می دهد که شرکت نه تنها به ایجاد یک برند جدید مشغول شده بلکه کارمندان را به استفاده از خلاقیت و نوآوری در تولید سخت افزارها، نرم افزارها و سرویس های جدید ترغیب می نماید.

تحقیقات شرکت Good&CO بیش از دو سال به طول انجامیده است. در حالی که بیش ۱۰ میلیون سوال تحلیل شده و نظر بیش از دو میلیون و پانصد هزار کاربر درباره حسی که به پنج شرکت برتر دره سلیکون دارند نیز در نتایج آن دخیل گشته است. چیزی که مشخص است، مایکروسافت حداقل به عنوان یک شرکت در مسیر درستی واقع شده است. نتایج تحقیقات این شرکت همچنین نشان می دهد که مایکروسافت در میان کاربران دیگر به عنوان یک غول راکد شناخته نمی شود و آن ها این شرکت را در مسیر رقابت و نوآوری ارزیابی کرده اند.

منبع :

WINBETA

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
metallica
پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

کارمندان مایکروسافت بیشتر از کارمندان گوگل و فیسبوک ویندوز موبایل به یک ورشونه 😐😂

Amir
پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

خلاقیتی که به نتیجه نرسه چه فایده ای داره
طرفدارای ویندوز با کانسپتاشون نشون دادن خیلی خلاق ترن اما
آخرشم طراحی ویندوز موبایل رو یکم هم به کانسپتاش و نظر کاربرا نزدیک نکردن
خودشونم تکلیفشون با هم مشخص نیست

  alireza
  پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

  دوست عزیز درسته کانسپت های مردم عالین در خیلی از موارد
  ولی هر کانسپتی رو نمیشه اجرا کرد اجرای اون مهمه نه طرح

   Amir
   پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

   نگفتم کانسپت رو پیاده کنه
   حتی به بخشی هم که حالا به قول شما قابل اجرا باشه عمل نکرده
   قفل صفحه رو دقت کنید بعد تقریبا هفت سال!

    alireza
    پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

    مبارک گوشی😀 فکر کردم الکی گفتی خریدم😁

  HaMeD
  پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

  عزیزم، من میتونم یه نقاشی از یه ساختمون ۱۰۰۰ طبقه که بصورت مارپیچ بالا رفته و فوق العاده مجلله بکشم، که خیلیا هم خوششون بیاد
  ایا دلیل میشه که بیان اون ساختمونو بسازن؟؟ شاید هزاران ایراد تویه اون ایده باشه
  بالاخره ما که از سازنده ها که تخصص دارن بیشتر نمیدونیم، ما مو میبینیم و اونا پیچش مو😉

javad
پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

ازاین عکسی که شما از مهندسین مایکروسافت گذاشتید چیز دیگه ای استنباط میشه

  alireza
  پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

  از روی ظاهر افراد قضاوت نکنین

HaMeD
پاسخ دهید شنبه 22 مرداد 1395

اما از کارمندان شرکت اپل ماجراجو تر نیستند😭 چراااااا
کاربرای موبایلش که فوقه ماجراجوتر از بقیه هستن😎😊 اینو مطمئنم

sayan
پاسخ دهید یکشنبه 23 مرداد 1395

فعلا” که مایکی و کارمندانش تو قسمت موبایل هر روز تو سقوط آزاد به ضرر کاربران تشریف دارند .
پیشرفت هایی که در قسمت استور ویندوز صورت می گیرد فقط بخاطر ویندوز دسکتاپ است حلا سهمی از موبایل دارند یا نه بماند تا جوجه هایش را پاییز بشمارند .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , ,