android-request

شاید آرام آرام اهداف مایکروسافت از انتشار دستیار صوتی خود به سیستم عامل رقیب یعنی اندروید بر همگان روشن شود. انتشاری که با سر و صدای زیادی همراه بود و بسیاری از کاربران مایکروسافت را ناراحت کرد ولی این شرکت بدون توجه به این شکایات حرکت خود را ادامه داد و حالا با اخرین به روزرسانی ویندوز ۱۰، سایه روشن های کمی از اهداف مایکروسافت مشخص شده است. در اخرین به روزرسانی انجام شده در ویندوز ۱۰، کرتانا تغییر و تحولاتی کرده است که به نظر می رسد در آینده ای نه چندان دور به نفع مایکروسافت و مخاطبان تمام شود. مایکروسافت با استفاده از ویژگی همگام سازی اعلانیه در ویندوز ۱۰ به وسیله کرتانا، توسعه دهندگان را به ساخت نرم افزار تشویق کرده است . در اخرین به روزرسانی، گزینه request app به اعلانیه هایی که از سوی گوشی های اندرویدی روی سیستم عامل ویندوز ۱۰ می آید اضافه شده است. کاربران با کلیک بر روی این گزینه به صفحه معروف UserVoice منتقل می شوند و می توانند درخواست ساخت این نرم افزار در استور ویندوز را بدهند. همگام شدن اعلانیه ها در دستگاه اندرویدی و ویندوز ۱۰ در حال حاضر بر روی نسخه Redstone قابل دسترسی است.

این روش جدیدی است که مایکروسافت برای تشویق توسعه دهندگان به ساخت نرم افزار های اندرویدی پیش گرفته است تا بتواند فاصله ی نرم افزاری خود را با اندروید کم کند. این اتفاق چند ماه بعد از لغو پروژه Astoria که برای پورت آسان نرم افزارهای اندرویدی به ویندوز بود، رخ داد.

این روش بخاطر این انتخاب شده است که میلیون کاربر اندرویدی هر روزه از رایانه های ویندوزی استفاده می کنند و این تاکتیک کمک شایانی برای ساخت نرم افزار می کنند و کاربران و توسعه دهندگان با یکدیگر برای کاهش فاصله نرم افزاری با اندروید قدم برخواهند داشت.

حال باید منتظر ماند تا استراتژی های جدید مایکروسافت در تابستان پیش رو یکی یکی مشخص شود.

نظر شما درباره روش جدید مایکروسافت برای تشویق توسعه دهندگان چیست؟

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sadegh
پاسخ دهید شنبه 21 خرداد 1395

خیلی خوب بود

محمود
پاسخ دهید شنبه 21 خرداد 1395

تاکتیک خوبی بوده

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,