هنگامی که مایکروسافت طرح رایگان ارتقاء ویندوز 10 را در سال 2016 پایان داد، این شرکت هنوز به مشتریان ویندوز 7 و ویندوز 8.1 این اجازه را داده بود که با استفاده از تکنولوژی های کمکی اقدام به نصب سیستم عامل جدید به صورت رایگان کنند. تکنولوژی های کمکی برای ویندوز 7 و ویندوز 8.1، بزودی و بلافاصله بعد از انتشار سیستم عامل به مرحله اجرا در آمدند. ویندوز 10 با قابلیت ها و دسترسی های جدید بسیار زیادی از قبیل: سیستم روایتگر بهبود یافته، سیستم ردیابی چشم و موارد دیگر، ارائه شد.

مایکروسافت سال گذشته تایید کرد که در ژانویه امسال به طرح رایگان ارتقاء ویندوز 10 خاتمه خواهد داد. بالاخره، مایکروسافت این روزنه ی رسمی امید را که به کاربران اجازه می داد با استفاده از تکنولوژی های کمکی، ویندوز 10 را به صورت رایگان روی دستگاه های ویندوز 7 و ویندوز 8.1 خود نصب کنند، بست.

هنگامی که مایکروسافت فراخوان داده بود، نصب رایگان ویندوز 10 فقط برای کامپیوترهایی در دسترس است که تکنولوژی های کمکی روی آنها فعال باشند، در واقع این شرکت هیچ بررسی را در جهت کسب اطمینان از این موضوع که آیا ویژگی های کمکی به درستی روی یک کامپیوتر اجرا می شوند یا خیر، انجام نداد.

مایکروسافت همچنین صفحه ی پشتیبانی وبسایت خود را که اظهار داشت، طرح رایگان ارتقاء ویندوز 10 به پایان رسیده است و مشتریان علاقه مند در حال حاضر ملزم به خرید نسخه ی کپی سیستم عامل ویندوز 10 از خرده فروشی ها و فروشگاه های آنلاین هستند، به روز رسانی کرد.

مایکروسافت طی بیانیه ای اعلام کرد:

از توجه شما به ویندوز 10 متشکریم. طرح رایگان ارتقاء برای مشتریان ویندوز 7 و ویندوز 8 که از تکنولوژی های کمکی استفاده می کردند، در 31 دسامبر 2017 به پایان رسید. به عنوان جایگزین، دستگاه ها و نرم افزار های ویندوز 10 برای خرید از خرده فروشی ها و فروشگاه های آنلاین در دسترس می باشند.

با وجود اینکه طرح رایگان ارتقاء ویندوز 10 به پایان رسید، اما هنوز می توانید این سیستم عامل را با استفاده از کد فعال سازی ویندوز 7 و ویندوز 8.1 به صورت کامل و عاری از هر گونه مشکل و کمبودی نصب کنید و مایکروسافت مجوز دیجیتال این سیستم عامل را به صورت رسمی به شما اعطا خواهد کرد.

منبع :

WINDOWSLATEST

44 پست
علی شورابی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
Mahsa
پاسخ دهید دوشنبه 2 بهمن 1396

سلام
هنوز میشه اپدیت کرد؟؟؟؟؟؟
لطفا روش هاشو بگید. من ویندوز 8 اورجینال دارم میخوام اپذیت کنم.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,