با نزدیک شدن به زمان عرضه به روز رسانی بزرگ بعدی ویندوز 10، مایکروسافت در صدد پایان دادن به پشتیبانی نسخه های قدیمی تر سیستم عامل خود است. مایکروسافت در ماه مِی به پشتیبانی از نسخه اصلی ویندوز 10 خاتمه داد و حالا قصد دارد همین کار را برای اولین به روز رسانی بزرگ این سیستم عامل انجام دهد. بنابراین، از 10 اکتبر، نسخه 1511 ویندوز 10 دیگر از سوی مایکروسافت به روز رسانی های امنیتی و کیفی را دریافت نخواهد کرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این اقدام مایکروسافت، تمام نسخه های ویندوز 10 Home، ویندوز 10 Pro، ویندوز 10 Education و ویندوز 10 Enterprise را تحت تاثیر قرار خواهد داد. نسخه 1511 برای اولین بار در ماه نوامبر سال 2015 برای کامپیوترهای شخصی منتشر شد.

در حالی که امکان اجرا و استفاده از نسخه 1511 ویندوز 10 ادامه خواهد داشت، ولی فقدان به روز رسانی های امنیتی به معنی باز بودن راه برای برخی تهدیدات امنیتی بالقوه برای دستگاه های در حال اجرای این نسخه خواهد بود. ساده ترین راه حلی که مایکروسافت پیشنهاد کرده، ارتقا به آخرین نسخه منتشر شده، یعنی به روز رسانی کریترز است. با این حال، آخرین راه حل شاید ارتقا به نسخه به روز رسانی سالگرد ویندوز 10 باشد، زیرا همچنان در چند ماه آینده این نسخه به روز رسانی های امنیتی را دریافت می کند.

این حرکت بخشی از سیاست بزرگ “ویندوز به عنوان یک سرویس” است که مایکروسافت با عرضه ویندوز 10 به عهده گرفت. با اجرای این مدل، انتشار به روز رسانی های شامل ویژگی های جدید برای عموم مردم با سرعت بیشتری نسبت به نسخه های قبلی ویندوز انجام می شود. در نتیجه، هر نسخه جدید بزرگ فقط برای یک مدت زمان محدود پشتیبانی می شود. مایکروسافت در این رابطه این گونه توضیح می دهد:

از آنجا که نسخه 1511 در نوامبر 2015 منتشر شد، مایکروسافت به روز رسانی های بیشتری را پس از آن عرضه کرده که ویژگی های جدیدتر و امنیت جامع تری را ارائه می دهند. ویندوز 10 به عنوان یک سرویس طراحی شده است، به این ترتیب به روز رسانی های شامل ویژگی چند بار در سال مورد نیاز هستند. برای اکثر مصرف کنندگان، هر دو به روز رسانی های کیفی و شامل ویژگی به طور خودکار با توجه به تنظیمات به روز رسانی ویندوز آن ها ارائه شده است.

اگر می خواهید بدانید که شما در حال حاضر کدام نسخه از ویندوز 10 را اجرا می کنید، می توانید با تایپ کردن عبارت “winver” در بخش جستجو نوار وظیفه و باز کردن جعبه “About Windows” این کار را انجام دهید.

منبع :

WINDOWSCENTRAL

1991 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,