۱۰ سال قبل، ویندوز ویستا به عنوان جانشینی برای ویندوز اکس پی عرضه شد، ولی این سیستم عامل هرگز نتوانست محبوبیتی در میان کاربران ویندوز پیدا کند، به طوری که عده ای، آن را بزرگترین شکست مایکروسافت در زمینه سیستم عامل ها می دانند. سرانجام امروز مایکروسافت به طور رسمی به پشتیبانی از ویندوز ویستا خاتمه داد. این بدان معناست که دیگر به روز رسانی های امنیتی برای آن عرضه نخواهد شد و از این پس، این سیستم عامل در معرض ویروس ها و نرم افزارهای مخرب خواهد بود.

با پایان پشتیبانی از ویندوز ویستا، سرویس های  Exchange Server 2007، Office Communicator Phone Edition، Office InterConnect 2007 و Microsoft Security Essentials دیگر برای دانلود در دسترس قرار نخواهند داشت. همچنین با توجه به با این واقعیت که اینترنت اکسپلورر ۹ نیز دیگر به روز رسانی دریافت نخواهد کرد، احتمالا مهاجرت به یک سیستم عامل که پشتیبانی از آن ادامه دارد، مهم به نظر می رسد. در حالی که ممکن است ویندوز ۷ یک گزینه قابل قبول برای این کار به نظر برسد، به یاد داشته باشید که پشتیبانی از آن نیز در ماه ژانویه ۲۰۲۰ به پایان می رسد و با توجه به این که ما در حال حاضر تقریبا در اواسط ۲۰۱۷ هستیم، زمان خیلی زیادی برای آن باقی نمانده است.

از آن جا که در ماه مارس ۲۰۱۷، تنها ۰.۷۲ درصد از کاربران از ویندوز ویستا استفاده می کرده اند، به نظر می رسد ترک آن ها تاثیر زیادی بر روی آمار ها نخواهد داشت. با این حال ویندوز ۷ با سهم ۴۹.۴۲ درصدی در مقایسه با سهم ۲۵.۳۶ درصدی ویندوز ۱۰، بالاترین میزان کاربر را دارد، اما ردموندی ها امیدوار هستند که در ۳ سال آینده سهم این سیستم عامل نوپا به یک مقدار منصفانه و عادلانه برسد.

با این حال، با هر مرگی یک تولد از راه می رسد، و حالا نوبت به تولد به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ است. این به روز رسانی به صورت رایگان برای تمام کاربران فعلی ویندوز ۱۰ عرضه خواهد شد. به روز رسانی کریترز ویندوز ۱۰ برای کاربران ویژگی های جدید خوبی از جمله سه بعدی و واقعیت ترکیبی، ویژگی های جدید برای مایکروسافت اج و بسیاری موارد دیگر را به ارمغان می آورد. همچنین این به روز رسانی برای اهالی کسب و کار و سازمان ها، قابلیت های امنیتی و ابزار های حفظ حریم خصوصی و ویژگی های جدید دیگری ارائه می شود.

منبع :

MSPU

2148 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
winphone
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

اولین ویندوز که باهاش کار کردم ایکس پی سرویس پک یک بود
بعد دو و سه و بعد سون و هنوزم سون بخاطر کارم فقط سون ویندوز ده رو لپتاپ من همش وای فای از کار میفتاد بیخیالش شدم خدایی هیچی برای کار سون نمیشه سازگاری عالی با همه برنامه ها😊

emad
پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

پس بروز رسانی کریترز کی میاد؟

    alireza
    پاسخ دهید سه شنبه 22 فروردین 1396

    باید صبر کنید
    برای منطقه های مختلف زمان آپدیت متفاوته

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,