ساعاتی دیگر مایکروسافت در شهر نیویورک میزبان یک کنفرانس خبری با محوریت محصولات سرفیس است. تاکنون طی اخبار مختلفی به بررسی دستگاه‌هایی که در رویداد 2 اکتبر مایکروسافت رونمایی خواهند شد پرداخته‌ایم. یکی از مهم‌ترین اخباری که طی این چند روز در فضای رسانه‌ای منتشر شده ارایه سرفیس لپ‌تاپ 2 با رنگ مشکی است. اکنون در فاصله چند ساعت مانده به آغاز این رویداد، صفحه رویدادهای مایکروسافت به‌صورت رسمی بازگشت رنگ مشکی به خط تولید سرفیس را تایید کرده است.

امشب شهر نیویورک محل تولد چند عضو جدید از خانواده سرفیس خواهد بود. طی چند روز اخیر با پوشش خبری کاملی نسبت به دستگاه‌هایی که امروز معرفی خواهند شد در خدمت شما همراهان بوده‌ایم. برطبق گمانه‌زنی‌ها سرفیس پرو 6 و سرفیس لپ‌تاپ 2 دستگاه‌هایی هستند که معرفی آنها در این رویداد قطعی شده است. البته احتمال رونمایی از نسخه LTE سرفیس گو نیز طی رویداد امشب بسیار زیاد است و به احتمال کمتر شاهد رونمایی از نسخه دوم AIO بسیار نوآورانه مایکروسافت یعنی سرفیس استودیو نیز خواهیم بود.

سرفیس پرو 6 و سرفیس لپ‌تاپ 2 طبیعتا به نسل هشتم پردازنده‌های اینتل، حافظه پرسرعت‌تر تجهیز خواهند شد. برطبق اخبار پیشین تنها تغییر در طراحی سرفیس پرو 6 در مقایسه با نسل قبل گردتر شدن گوشه‌های دستگاه است. تا امروز برخی از شایعات حکایت از آن داشتند که رنگ مشکی پس از سالها غیبت به رنگبندی سرفیس‌ها باز خواهد گشت. اکنون تنها در فاصله چند ساعت مانده به آغاز کنفرانس، صفحه رویدادهای مایکروسافت رسما بازگشت رنگ مشکی را به رنگبندی محصولات سرفیس تایید کرده است.

صفحه رویدادهای مایکروسافت نیوزیلند اعلام کرده:

در آوریل 2012 مایکروسافت سرفیس آر تی را معرفی کرد، بدنه مشکی و باریک دستگاه، کیبورد جداشدنی دستگاه و در نهایت کیک استند آن موجی از نوآوری را آغاز کرد که به‌نظر می‌رسد نشانه‌ای از کاهش این نوآوری وجود ندارد. دستگاه‌های سرفیس الهام بخش کاربران بوده‌اند تا نوشتن روی نمایشگرهای خود را آغاز کنند، در هر جایی کار خود را ادامه دهند، بر نمایشگر 84 اینچی سرفیس هاب از راه دور تعامل داشته باشند، با استفاده از سرفیس دایل ولوم را تغییر دهند و حتی با استفاده از لولای بدون جاذبه سرفیس استودیو، نمایشگر غول‌پیکر آن را شناور کنند. بی راه نیست که بگوییم این دستگاه‌ها طی این شش سال مسیری طولانی را طی کرده‌اند.

اما در اکتبر 2018، سرفیس‌ها به رنگ مشکی باز خواهند گشت.

سرفیس آر تی شش سال پیش با رنگ مشکی به جهانیان معرفی شد، اما طی این سالها رنگ خاکستری نقره‌ای به رنگ مشهور و رایج سرفیس‌ها بدل گشت. اکنون پس از سفری طولانی و خاطره‌انگیز، سرفیس‌ها مجددا با رنگ مشکی به خانه خواهند آمد.

منبع :

MSPU

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,