بعد از عرضه کنسول قدرتمند ایکس باکس وان ایکس بسیاری از مدیران ارشد این کمپانی اعلام کرده‌اند که این کنسول عنوان “بیشترین بازی‌های عرضه شده تاکنون” را از آن خود خواهد کرد. این درحالی است که تنها مدت کوتاهی از عرضه این کنسول می‌گذرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

این جملات شاید کمی اغراق آمیز باشد و بعضی کاربران اظهار داشته‌اند که سازگاری بازی‌های ایکس باکس وان با ایکس باکس وان ایکس کمی مغلطه آمیز است. تمایزاتی بین بازی‌ها و بازی‌های خاص enhanced در کنسول وجود دارد و مدیر بازاریابی ایکس باکس وان ایکس Albert Penello در مصاحبه‌ای با انجمن Resetera به دفاع از این ادعای میاکروسافت پرداخت.

بیشتر کنسول‌های مدرن در روز عرضه با چیزی حدود 20 عنوان معرفی می‌شوند. من درباره بازی‎های قدیمی که قابلیت اجرای رو کنسول جدید را دارند صحبت نمیکنم. من درباره عناوین جدیدی صحبت میکنم که مزایای استفاده از پلتفرم‌های جدید را دارند. این عناوین می‌تواند شامل نسخه‌های ریمستر، بازی‌های عرضه شده برای نسل گذشته یا نسل جدید و یا منحصرا برای نسل جدید باشد.

با یک جستجوی سریع و ساده به این نتایج می‌رسیم: ایکس وان 22 عنوان، پلی‌استیشن4 حدودا 23 عنوان، پرو 30 عنوان، به کنسول‌های قدیمی برگردیم: ایکس 360 تقریبا 18 عنوان و پلی‌استیشن3 نیز 14 عنوان، پلی‌استیشن1 هم تنها 10 عنوان.

ما بالای فقط 50 عنوان با لیبل Enhanced برای ایکس باکس وان ایکس داریم; که تا امروز این آمار به 67 عنوان رسیده است .

بعد از بررسی این لیست متوجه شدم که هیچ کدام حتی در نزدیکی 50 عنوان هم نیستند. عنوانی را از قلم انداخته ام؟

او درباره‌ی این بیانیه بیشتر توضیح داد.

در زمان عرضه هر کنسول من تقریبا بخشی از ماجرا بوده ام، تعداد عناوین عرضه شده هنگام ارایه کنسول همواره یکی از معیارها بوده است. همانطور که اطلاع دارید من پیش از عرضه کنسول تعدادی مصاحبه داشتم، و در صدر لیست سوالاتی که از من پرسیده شده این بود که “چه تعداد بازی از مزایای کنسول جدید بهره مند خواهند شد؟” در حقیقت بسیاری از مردم پیش از عرضه اعتقاد داشتند که توسعه دهندگان از این کنسول پشتیبانی نخواهند کرد. بنابراین با توجه به تعداد سوالاتی که از من پرسیده شد کاملا درک کردم که تعداد عناوین همچنان اهمیت دارند

بنابراین با کمی تحقیق و بررسی متوجه شدم که ما نسبت به هر کنسول دیگری بیشترین عناوین را عرضه کرده‌ایم. حالا اگر شما “بیشترین عناوین قابل اجرا” بر روی پلتفرم را در نظر بگیرید این عنوان با افتخار نصیب پلی‌استیشن3 می‌شود داشتن قابلیت HW برای اجرای بازی‌های پلی‌استیشن1 و 2 این آمار را به هزار می‌رساند.
اگر قبلا این گونه گفته ام که بیشترین عنوان بازی‌های قابل اجرا را داریم اشتباه کردم. فکر می‌کنم این نکته را ذکر کردم که ما عناوین بیشتری برای عرضه داشته‌‌ایم، که کاملا درست است و به نظرم آنچه که منظورم بود را با اشاره به آمار GB به خوبی بیان کرده‌ام.

درحالی که برخی معتقد هستند که عناوین با لیبل enhanced جزو عناوین عرضه شده محسوب نمی‌شوند. Penello نظر کاملا متفاوتی دارد.

درحال حاضر من با نکته موفق نیستم زیرا صنعت بازی سازی سونی هم دقیقا همین جملات را برای معرفی دستگاه پلی استیشن پرو 4 به کار برد.

سونی نیز عناوین عرضه شده خود را 40 عنوان اعلام کرد. پس چرا وقتی من می‌گویم 50 عنوان باید حرفم را پس بگیرم ؟https://blog.us.playstation.com/2016/11/03/39-games-enhanced-for-ps4-pro-launch/

اصلا متوجه نمی‌شوم که چرا حرف‌های ما صدمه زدن و موارد تبلیغاتی و یا پیچاندن مبحث تلقی می‌شود. ما که از الفظ مشابه استفاده کرده‌ایم.

از نظر معنایی شاید این موارد مورد بحث باشند. اما در کل، ایکس باکس وان ایکس درحال حاضر 70 بازی با لیبل enhanced دارد که 50 عنوان در زمان عرضه کنسول در دسترس بودند. با توجه به صحبت‌های گفته شده این کاملا منصفانه است که شما عناوین enhanced در ایکس باکس وان ایکس را بین آمار عناوین روز عرضه حساب کنید همانطور که سونی در زمان عرضه پلی‌استیشن4 به روز رسانی بازی‌ها راهم جزو آمار عناوین عرضه شده حساب کرد.

نظر شما درباره این آمار و ارقام و اهمیت آن‌ها چیست ؟ نظراتتان را با وینفون به اشتراک بگذارید.

منبع :

MSPOWERUSER

108 پست
صبا ابراهیمی
او کارشناس مترجمی زبان انگلیسی است. به کارهای هنری، خوشنویسی، کتاب و فیلم علاقه‌ی وافری دارد و سعی می‌کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کتاب خواندن و فیلم دیدن کند. صبا اکنون نویسنده وب‌سایت وینفون است.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , , ,