اهمیت برند ایکس‌باکس موضوعی است که روز به روز برای مایکروسافت با ارزش‌تر می‌شود که مدیر این برند یعنی فیل اسپنسر (Phil Spencer) هم مدتی پیش به آن اشاره کرد و درموردش صحبت کرد. چنین تمایلی در سراسر شرکت مایکروسافت به راحتی دیده می‌شود. در کنفرانس Deutsche Bank Technology که چند روز قبل برگزار شد، معاون اجرایی مدیریت ایکس‌باکس و همچنین مدیر ارشد مالی این شرکت یعنی ایمی هود (Amy Hood) هم در این رابطه اظهار نظر خود را انجام داد که در ادامه می‌توانید از آن مطلع شوید.

در این کنفرامنس ایمی هود در مورد اهمیت سرمایه گذاری روی تکنولوژی و سیستم‌های ابری و هوش مصنوعی صحبت کرد و همچنین در مورد این موضوع هم سخن گفت که اکنون موضوع بازی‌های ویدیویی و رایانه‌ای چقدر برای مایکروسافت اهمیت دارد.

ایمی هود در ابتدا در مورد این موضوع صحبت کرد که چقدر مایکروسافت از پایه و اساس به توسعه دهندگانی که با سیستم ابری هوشمند کار می‌کنند، علاقه مند است. وی در این زمینه اظهار داشت که:

کاری که من از همه می‌خواهم که انجام دهند این است که قدم دوم را در بحث بازی‌های ویدیویی بردارید. بازی‌های رایانه‌ای از نظر معنایی که در پیش ما دارند به این شکل است که، من سعی می‌کنم از همه بخواهم که به یک حجم کار شگفت انگیز و جالب فکر کنند که در سطح جهانی قرار داشته باشد و با نظر دیدگاه ما به سیستم ابری هوشمند و همینطور لبه هوشمند به خوبی منطبق باشد. اگر شانس این را نداشته باشید که به سخن رانی‌ها و اظهار نظر‌های همکار Satya گوش فرا دهید، من از شما می‌خواهم که اگر می‌خواهید بدانید که درمورد چه چیزی صحبت می‌کنیم، زمان بیشتری به این امر اختصاص بدهید. چیزی که ما از پایه و اساس به دنبال آن هستیم این است که چشم‌اندازی که ما به بحث سیستم ابری هوشمند و همینطور لبه هوشمند داریم را بفهمید.

سپس وی در ادامه بیشتر در مورد این که چطور استفاده از سیستم ابری می‌تواند باعث پیشرفت و بهبود کلی سیستم گیمینگ شود، صحبت کرد. ایمی هود در این زمینه گفت:

در این رابطه چیزی که من درمورد گیمینگ به آن فکر می‌کنم و همینطور جوری که به افزایش کیفیت و بهره‌وری گیمینگ فکر می‌کنم به این شکل است که این کار یک حجمه کار فرست پارتی است و تفاوتی با Dynamics و یا Office ندارد. همین باعث تفاوت آن می‌شود و هر چقدر که از طریق سیستم ابری هوشمند به این کار پرداخته شود، قابل اعتمادتر و واضح‌تر خواهد بود. این حجمه کاری‌ای است که ما را قادر می‌سازد تا یک سیستم ابری کارآمدی بسازیم که برای انتظارات پنهانی، الگوهای مصرف متفاوت، سطح‌های مختلف سه بعدی و همینطور سطح‌های مختلف تعاملی ساخته شده است. این یکی از بهترین تعریف‌ها از دگرگونی دیجیتالی یک کسب و کار، روش انجام معاملات، تولیدات و محصولات داخلی، ویژگی‌هایی که به دست کاربران ساخته شده و همچنین ویژگی‌هایی که کاربران دوست دارند است.

سپس ایمی هود در بخش دیگری از صحبت‌های خود گفت:

اگر من بگویم که “خب از هر محصولی که در مایکروسافت عرضه می‌کنیم، چه می‌خواهیم”، دقیقا همان طوری است که مبحث گیمینگ در نزد ما به نظر می‌رسد. شما از آن می‌خواهید که همان شور و هیجان و همان واکنش احساسی که از Excel دریافت می‌شود را داشته باشد. من از همه می‌خواهم که حجمه کاری که می‌سازیم، دقیقا همانی باشد که طرفداران از انجام دادنش لذت می‌برند و دوست دارند که انجام دهند. و بی شک هیچ دلیلی وجود ندارد که مردم آن روشنی را احساس نکنند.

بی شک تمرکز دائمی و رو به رشد مایکروسافت به تکنولوژی ابری بر همگان واضح است. آن‌ها به صراحت اعلام کرده‌اند که به سرمایه گذاری در سرویس‌های ابری ادامه خواهند داد و حتی امکان این وجود دارد که یک چشم‌انداز اختصاصی به بازی ابری اختصاص دهند. در حقیقت گزارش‌های اخیر نشان داده‌ است که آن‌ها برای نسل بعد به فکر کنسولی هستند که منحصرا با سیستم ابری سر و کار داشته باشد تا دیسک‌های فیزیکی حذف شوند. و اگر از صحبت‌های ایمی هود بتوان به چنین موضوعی رسید، این موضوع به خوبی به ثمر خواهد نشست. ایمی هود در این زمینه گفت:

مبحث گیمینگ یک مبحث تجسم شخصیتی بسیار عالی از کاری است که ما قصد به انجام رساندنش را داریم.

ما نقاط پایانی خواهیم داشت که با فعال سازی [تکنولوژی] ابری بهتر خواهند شد. ما توسعه دهندگانی داریم که همان چیزی است که شما با اسم بازی ابری می‌شناسید یا همان قادر بودن به استفاده از Azure چرا که ما بهترین تجربه بازی ابری را به وجود خواهیم آورد چرا که از سرور فرست پارتی استفاده خواهیم کرد تا به اجرا دربیاید.

ایمی هود در ادامه صحبت‌هایش گفت:

ما خودمان محتویات عالی زیادی داریم. ما می‌دانیم توسعه دهندگان چه می‌خواهند. و من فکر می‌ کنم که اگر قرار بود به خودم به عنوان یک CFO (مدیر ارشد مالی) نمره بدهم، چنین خواهم گفت که “ای کاش که پنج سال قبل درمورد مبحث بازی رایانه‌ای این طوری صحبت می‌ کردم چون این دقیقا همان راه و روشی است که وقتی صحبت از اولیت و موقعیت می‌شود، ما آن را می‌بینیم.” همچنین برای دست یابی هم این اتفاق رخ می‌دهد، اما نقش این یکی جدا از دستگاه‌ها قرار می‌گیرد. این واقعا یک مبحث کاربر محور است که به روش‌های مختلفی خودش را نشان می‌دهد. این موضوع نقش قدرتمندی برای ما به عنوان یک شرکت پلتفرمی (سازنده کنسول‌های ویدیویی) ایفا می‌کند.

ایمی هود در بخش دیگری از سخنان خود گفت:

در سه ماهه‌های گذشته ما این موضوع را شاید در موفقیت بازی‌های ترد پارتی می‌دیدیم. این موضوع خودش را در نرم افزارها و سرویس‌های KPI نشان می‌دهد. زمانی که شرکت‌های دیگر به موفقیت بزرگ و عالی در بازی‌های خود می‌رسند، ما هم به عنوان یک پلتفرم می‌توانیم از آن منفعت داشته باشیم که مردم می‌آیند و آن‌ها را می‌خرند تا با ایکس‌باکس تعامل داشته باشند و بتوانند بازی‌ها را تجربه کنند. پس این کسب و کاری است که ما کمی به بخش‌های دیگر انتقال داده‌ایم. شما صدای ما را می‌شنوید و ما آن را انجام داده‌ایم. فکر می‌کنم، دقیق نمی‌دانم شاید، بیش از یک سال شده است که درمورد سرویس‌‌های KPI ایکس‌باکس صحبت می‌شود و گفته می‌شود که برای ما واقعا مهم است. این موضوع درمورد توانایی ما در کسب درآمد از کاربران و همینطور ساخت یک پلتفرم کاملا سالم است.

سرانجام در آخر هم ایمی هود در مورد این صحبت کرد که چقدر از تیم ایکس‌باکس و به طور کلی کار آن‌ها مفتخر است . وی در این زمینه گفت:

من واقعا به این تیم افتخار می‌کنم. این جا مکانی است که من فکر نمی‌کنم شما در تعداد زیادی از کنفرانس‌های E3 دیده باشید که در مورد هوش مصنوعی و تیم تحقیقاتی ما صحبت کنند. این تیم یکی از متقاضیان پرتکاپوی تکنولوژی هوش مصنوعی ما است و همینطور یکی از مهم‌ترین و بهترین همکاران ما در تیم Azure هستد که من تا به حال دیده‌ام. آن‌ها واقعا توانسته‌اند خودشان نشان دهند و در مورد چیزهایی که ما توانسته‌ایم برای مشتریان خود فراهم کنیم، توانسته‌اند قابلیت‌های خود را به خوبی به اثبات برسانند. در واقع من در حالی که زمان بسیار زیادی را صرف بازی کردن با ایکس‌باکس نمی‌کنم، اما این تیمی است که من خوشحالم که حامی و مدافع آن‌ ها هستم چون آن‌ها دنیای متفاوتی برای ما خلق کرده‌اند.

در کل به نظر می‌رسد و واضح است که در حال حاضر اهمیت ایکس‌باکس برای خود مایکروسافت از اهمیت بیشتری برخوردار است و احتمال دارد که همه چیز به همین شکل و با همین روندی که در حال انجام است، ادامه پیدا کند. در حال حاضر دیگر برای همه واضح و روشن است که مایکروسافت قصد سرمایه گذاری بیشتری در مبحث گیمینگ دارد که قطعا کسانی که از آن سود می‌برند، خود ما کاربران هستیم. دیدن این که مایکروسافت به طور کلی به مبحث گیمینگ اهمیت ویژه‌ای می‌دهد، بسیار عالی و لذت بخش است چرا که این کار در آخر باعث رشد، پیشرفت و تکامل صنعت بازی‌های ویدیویی می‌شود.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,