ID@Xbox-logo

مایکروسافت سال قبل پروژه Independent Developers @ Xbox یا به اختصار (ID@Xbox) را برای توسعه دهندگان و بازی سازان مستقل رونمایی کرد. این پروژه به بازی ساز های مستقل و ناوابسته به کمپانی های بازی سازی، اجازه ساختن بازی و اپلیکیشن برای کنسول اکس باکس وان را می دهد. حال به نظر می رسد که کمپانی قصد دارد این پروژه را برای تمام ابزار مجهز به ویندوز 10 که شامل گوشی ها، هالولنز، کنسول ها و دسکتاپ می شود، گسترش دهد.

تنها لازمه ورود به این پروژه این است که توسعه دهندگان در آن ثبت نام کرده و پس از اینکه مایکروسافت اپلیکیشن یا بازی آن ها را تایید کرد، می توانند به مجموعه ابزار مخصوص توسعه دهندگی اکس باکس وان دسترسی داشته باشند. این مجموعه شامل کینکت و فضا های ابری برای همگام سازی و غیره می شود.

حال مایکروسافت تصمیم دارد این پروژه را برای دستگاه های مجهز به ویندوز 10 هم گسترش دهد که شامب گوشی های ویندوز موبایلی هم می شود. این هم یک حرکت هوشمندانه و زیرکانه دیگر از سوی مایکروسافت است، چراکه این کمپانی قصد دارد توسط پلتفرم یونیورسال ویندوز 10، ساز و کاری ایجاد کند که اپلیکیشن ها و بازی هایی که این توسعه دهندگان مستقل ایجاد می کنند در ویندوز 10 دسکتاپ و موبایل و هالولنز و کنسول اکس باکس اجرا شوند.

این هدف کاملا دست یافتنی به نظر می رسد، زیرا همانطور که می دانید بستر یونیورسال به توسعه دهندگان اجازه می دهد که اپلیکیشن های خود را بدون کوچک ترین تغییری در کد ها برای انواع ابزار مجهز به ویندوز 10 ارایه دهند.

منبع: WMPOWERUSER

منبع :

WMPOWERUSER

611 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
MIlad
💔 0 پاسخ دهید چهارشنبه 14 مرداد 1394

DX12 قراره عملکرد بازیها رو بهتر کنه. این ID xbox میخواد دولوپرهای مستقل رو جذب کنه. و کلی امکانات دیگه.
فقط یه مشکلی که وجود داره اینه که همش در حد حرف باقی مونده. تا حالا اصلا عملی نشده. تا اخر سال همه چی معلوم میشه.

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,