url

مایکروسافت پیش تر اعلام کرد که آن ها قصد دارند تا نرم افزار اسکایپ را به دسکتاپ آورده و نسخه مدرن آن (نسخه ای که در محیط مترو است) را حذف کنند. همین امر باعث شد تا چندین سوال برای کاربران به وجود بیاید. از این رو، وب سایت ZDNet با تیم پشتیبانی اسکایپ صحبتی داشته و از آن ها چندین سوال مهم و اساسی درباره سرنوشت این نرم افزار پیام رسان محبوب پرسیده است. با وینفون همراه باشید.مایکروسافت هفته گذشته بسیاری از کاربران و توسعه دهندگان را با اعلام خبر حذف نسخه مدرن نرم افزار اسکایپ شوکه کرد. تصمیم مایکروسافت مبنی بر حذف نسخه مدرن نرم افزار اسکایپ و تبدیل آن به نرم افزار Win32 یا همان دسکتاپ، بر خلاف سیاست های چند سال اخیر این شرکت به نظر می رسد. اگر مایکروسافت نرم افزار های مدرن را باور ندارد، چرا در این چند سال اخیر توسعه دهندگان را به ساخت نرم افزار هایی برای محیط مترو تشویق می کرده است؟ سوالاتی از این دست ممکن است برای هر کاربر و توسعه دهنده ای پیش بیاید.

Mary Jo Foley از وب سایت ZDNet طی یک گفتگو با تیم پشتیبانی اسکایپ، درباره این تصمیم سوالات زیر را پرسیده که آن ها را با یکدیگر می خوانیم.

چرا مایکروسافت نسخه مدرن نرم افزار اسکایپ را حذف می کند؟ آیا به دلیل استقبال کم از نرم افزار مدرن این تصمیم را اخذ کرده است؟

تصمیم ما برای حذف نسخه مدرن نرم افزار اسکایپ و تبدیل آن به نرم افزار Win32 یا همان دسکتاپ به دلیل باز خورد های دریافت شده از سوی کاربران بوده است. کاربران به ما می گویند که کنترل و جابه جایی با ماوس و کیبورد در نسخه دسکتاپ این نرم افزار بسیار آسان تر از نسخه مدرن یا به اصطلاح بهینه شده برای صفحه لمسی است. ما اسکایپ را به نرم افزار Win32 تبدیل می کنیم تا مشکلاتی از این دست از بین بروند.

چرا مایکروسافت نمی تواند که اسکایپ را به نرم افزاری یونیورسال جهت اجرا بر روی طیف عظیمی از گجت های ویندوزی تبدیل کند؟ یا به جای آن دسته ای از نرم افزار های اسکایپ را به تکامل برساند؟

با ویندوز 10 ما می خواستیم که اسکایپ را به درون این مجموعه عظیم تزریق کنیم تا دسترسی به همه بخش ها برای کاربران آسان تر شده و آن ها با راحتی هر چه تمام تر کارهایشان را با این نرم افزار انجام دهند. به همین دلیل، ما تصمیم داریم که در سال جاری میلادی، برای آن دسته از کاربرانی که می خواهند یک نرم افزار همه جانبه داشته باشند، اسکایپ را به مجموعه نرم افزار های پیام رسان، تماس صوتی و تصویری تبدیل کنیم. نرم افزاری که با محیط دسکتاپ که با ماوس و کیبورد شناخته می شود و همین طور صفحات لمسی، به خوبی همخوانی داشته باشد.

تیم آفیس، مجموعه ای با ارزش و با کیفیت را برای کاربران موبایل ساخته اند. آن ها این نرم افزار ها را وُرد، اکسل، پاور پوینت، وان نوت و اوت لوک یونیورسال می نامند. آیا نرم افزار چند وظیفه پیام رسان، تماس صوتی و تصویری اسکایپ نیز یونیورسال خواهند بود؟

بله، نرم افزار های پیام رسان، تماس صوتی و تصویری به همراه اسکایپ در ویندوز 10 حضور داشته و یونیورسال هستند. آن ها در رایانه ها، تبلت ها و تلفن های همراه خواهند بود.

آیا این نسخه از نرم افزار های پیام رسان، تماس صوتی و تصویری اسکایپ به صورت مستقل برای هر پلتفرم به خصوص پلتفرم موبایل طراحی شده اند؟

این نرم افزار ها به صورت یونیورسال در ویندوز 10 حضور دارند و این بدان معناست که ما یک بار آن ها را طراحی می کنیم تا در همه گجت های ویندوزی به خوبی اجرا شوند. ما نسخه ای خاص برای هر پلتفرم نداریم. رابط کاربری و نوع کارایی نرم افزار در رایانه ها، تبلت ها و تلفن های همراه یکسان خواهد بود. ما قصد داریم که استفاده از اسکایپ را به عنوان یک نرم افزار پیام رسان قدرتمند سهولت بخشیده و کارایی آن را بالا ببریم تا کاربران در ویندوز 10 بدون نصب نرم افزار های جانبی، خیلی راحت از اسکایپ استفاده کنند.

آیا در ویندوز 10 این نرم افزار های پیام رسان، تماس صوتی و تصویری اسکایپ از استور ویندوز قابل دریافت هستند؟ یا این که به صورت پیش فرض بر روی ویندوز 10 (دسکتاپ، سازمانی، مراکز آموزشی و موبایل) نصب هستند؟ ممکن است که به عنوان بخشی غیر قابل حذف از ویندوز 10 باشند؟

نرم افزار های یونیورسال پیام رسان، تماس صوتی و تصویری اسکایپ به همراه ویندوز 10 بر روی موبایل، رایانه ها و تبلت ها حضور دارند و کاربران می توانند در صورت عدم تمایل به استفاده از آن ها، از این نرم افزار ها خارج شده و آن ها را ببندند.

آیا این نرم افزار های یونیورسال پیام رسان، تماس صوتی و تصویری اسکایپ، برای کاربران ویندوز 7، 8 و 8.1 و همین طور ویندوز فون 8.1 قابل دریافت است؟ اگر پاسخ مثبت بود امکان دارد بگویید چه زمانی؟

این مجموعه نرم افزاری در ویندوز 10 حضور دارند و کاربران این نسخه هایی از ویندوز که فرمودید، با به روز رسانی به ویندوز 10 می توانند از این نرم افزار ها استفاده کنند. هر کدام از کاربران ما که از نسخه های نام برده ویندوز استفاده می کنند، می توانند با دریافت ویندوز 10 تجربه ای متفاوت از امکانات ویندوز داشته باشند.

آیا مایکروسافت نرم افزار های پیام رسان، تماس صوتی و تصویری اسکایپ را برای کاربران اندروید و iOS نیز عرضه می کند؟

در ویندوز 10 ما به راحتی می توانیم اسکایپ را با همه گجت های ویندوزی سازگار کنیم و نحوه کار آن را بسنجیم. اما اگر دیدیم که نیاز به کسب تجربه بیشتر درباره کارایی این نرم افزار است، آن را برای دیگر پلتفرم ها نیز عرضه می کنیم.

نتیجه گیری:

مایکروسافت قصد ندارد که نسخه مدرن نرم افزار اسکایپ را به صورت یونیورسال عرضه کند اما در عوض مجموعه نرم افزار پیام رسان، تماس صوتی و تصویری اسکایپ را به صورت یونیورسال در دسترس قرار می دهد. این نرم افزار در تاریخ 7 مرداد یا همان زمان عرضه نسخه رسمی ویندوز 10 در دسترس نخواهد بود ولی در سال جاری میلادی منتشر خواهد شد.

همچنین این نرم افزار یونیورسال برای کاربران ویندوز 7، 8 و 8.1 و همینطور ویندوز فون 8.1 در دسترس قرار نمی گیرد و آن ها می بایست ویندوز 10 را دریافت کنند.

نظر شما درباره تصمیم مایکروسافت و راه پیش روی نرم افزار اسکایپ چیست؟

منبع: ZDNet

منبع :

ZDNet

998 پست
عرفان مرادی
علاقه مند به مایکروسافت و سرویس های این شرکت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
محمد صالح
پاسخ دهید دوشنبه 26 خرداد 1394

همچنین این نرم افزارهای یونیورسال برای کاربران ویندوز ۷، ۸ و ۸.۱ و همینطور ویندوز فون ۸.۱ در دسترس قرار نمی گیرند و آن ها می بایست ویندوز ۱۰ را دریافت کنند. جراااااااا

محمد
پاسخ دهید دوشنبه 26 خرداد 1394

دلیلش پنالتی زدن قسمت فوقانی مایکروسافت با دُمشه!!!
میری برنامه رو بگیری حذف شده,قیدشو میزنی آپلود شده,تا میری دانلودش کنی,پولی میشه!
WTF

sadegh
پاسخ دهید دوشنبه 26 خرداد 1394

تقریبا جواب همه ی سوالاتم رو گرفتم الا اینکه، نتیجش این شد که اسکایپ به صورت مستقل فقط توی حالت دسکتاپ هست؟ و به صورت یونیورسال توی سه تا برنامه ادغامش کردن؟
یعنی مثل اوتلوک میل و کلندر با هم ارتباط دارند؟ که مثلا با کلیک روی آیکون تماس صوتی توی برنامه ی پیام رسان، سریع برنامه ی تماس صوتی باز میشه؟

AmirHossein
پاسخ دهید سه شنبه 27 خرداد 1394

بچه ها عرفان جان منظور این متن رو اشتباه گرفته
منظور از این متن ( نتیجه گیری ) این هست:
نرم افزار اسکایپ ( که پیام رسان ، تماس صوتی و تصویری را دارا است ) در قالب یک برنامه ExE میاد مثل قدیم.
همین!
نتیجه اصلا این نیست که اسکایپ میشه سه تا برنامه . منظور از برنامه ها یعنی کارهایی که این نرم افزار انجام میده ( پیام تماس صوتی و تصویری )
قرار نیست اسکایپ تیکه تیکه بشه 🙂
🙂

سعید
پاسخ دهید سه شنبه 27 خرداد 1394

دوستان کمک کنند تاچ لپ تاپ هملکردش بهم ریخته قبلا با دو انگشت اسکرول میکدم الان جواب نمیده یا خیلی دیر جواب میده خیلی اذیت میکنه هر چند وقت ی بار اینجوری میشه

    Mehrdad
    پاسخ دهید سه شنبه 27 خرداد 1394

    ویروسه عزیز به شما ابرازه علاقه کرده D:

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,