مایکروسافت در کنفرانس بیلد امسال اعلام کرد طراحی قدرتمند خود را به صورت منبع باز وارد بازار کرده و روی پلتفرم‌های وب و سیستم‌ عامل‌های غیر مایکروسافتی پیاده می‌کند. در این مطلب باهم به بررسی چگونگی انجام این تصمیم می‌پردازیم.
در سال 2019، مایکروسافت اعلام کرد سیستم طراحی فلوئنت به وب و سایر سیستم عاملها از جمله Android و iOS گسترش می‌یابد. مایکروسافت طی یک جلسه برنامه‌ نویسان توضیح داد که چگونه با استفاده از پلتفرم فلوئنت در محصولات خود از طریق اصول، الگوها، ابزارها و اسناد و مدارک مشترک، و نحوه استفاده از این منابع در برنامه‌های خود، توسعه دهندگان را به کار میگیرد. به منظور مجاب کردن برنامه‌ نویسان برای ایجاد برنامه‌های مبتنی بر طراحی فلوئنت در سراسر سیستم عامل‌ها، مایکروسافت اکنون کتابخانه های UI را برای وب، Android و iOS منتشر کرده است. برای ویندوز هم که در حال حاضر در دسترس است.

با استفاده از جاوا اسکریپت و React Native، توسعه دهندگان می‌توانند برنامه‌های مبتنی بر طراحی فلوئنت را در چهار سیستم عامل به کار ببرند. و بله، فرم‌های Microsoft .NET و Xamarin همچنین می‌توانند مورد استفاده قرار گیرند تا تمام این سیستم عامل‌ها را هدف قرار دهند. برای کسب اطلاعات بیشتر، ویدئو کامل جلسه را تماشا کنید.

طراحی فلوئنت یک پیشرفت ساده نیست. این طراحی از ابعاد روانی و فکری بسیار پیشرفته‌ای استفاده می‌کند. اینکه سایر پلتفرم‌ها بتوانند از قدرت آن استفاده کنند برای همه سود‌ آور است. این پلتفرم طراحی برای همه قطعا یک انتخاب قوی است. امیدواریم به زودی رشد مشاهده و استفاده این طراحی را ببینیم.

 

منبع :

MSPOWERUSER

127 پست
سید علی جعفری
مهندس نرم‌افزار و شبکه. گرافیست، انیماتور و موشن گرافیست، سخنران و ارائه دهنده، 22 ساله از مشهد. علاقه‌مند به بازی‌های رایانه‌ای، زبان‌های خارجی و تکنولوژی‌های روز جهان. عاشق مایکروسافت.
مطالب مرتبط
تبلیغات
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , ,