get windows 10

امروز پیشنهاد یکساله به روز رسانی رایگان کاربران ویندوز نسخه های ۷ و ۸.۱ به پایان خواهد رسید. اقدام مایکروسافت برای تشویق کاربران به انجام این به روز رسانی با انتقادهای گسترده ای همراه شده است، به طوری که برخی کاربران ادعا دارند، رد کردن این به روز رسانی و نادیده گرفتن آن را برای آن ها بسیار داشوار ساخته است. این انتقادات در سراسر جهان نیز به چشم می خورد. در حالی که این اقدام شرکت مایکروسافت ممکن در کشور چین با برخورد قانونی مواجه گردد.

ماه گذشته یک خانوم ساکن ایالت کالیفرنیا توانست بابت دریافت ناموفق خودکار ویندوز ۱۰ که برای رایانه اش مشکلاتی را ایجاد کرده بود، ۱۰ هزار دلار غرامت دریافت نماید. مایکروسافت در این زمینه اعلام کرده است که هیچ گونه اقدام غیر قانونی را انجام نداده است اما جهت جلوگیری از هزینه های بیشتر قصد درخواست تجدید نظر را ندارد. اما اکنون به نظر می رسد که مایکروسافت با تبعات قانونی جدید در خانه و خارج از خانه مواجه گشته است. به گزارش سیاتل تایمز، سه مرد، دادخواستی را علیه این شرکت به دادگاه محلی فلوریدا برده اند که ادعا می کند پیام های متعدد Get the windows 10 مطابق قانون ممنوعیت ارائه تبلیغات ناخواسته، نوعی خشونت علیه آنان است و نقض بالقوه قانون تجارت فدرال بوده و استفاده از شیوه های فریبنده و غیر منصفانه محسوب می گردد.

مایکروسافت همچنین در سرزمین های اشغالی توسط دولت اسرائیل تحت تعقیب قضایی قرار گرفته است. در پی دریافت ویندوز ۱۰ بدون اراده مالکان آن ها، این عمل برخلاف قوانین دولت اسرائیل بوده و اتهاماتی را متوجه مایکروسافت می نماید. هردوی این دادخواست ها جنبه عمومی داشته و اگر در دادگاه پبروز شوند، شرکت را با تبعات گسترده تری مواجه می سازد و ممکن است که مسئله از جنبه حقوق عمومی بررسی شود.

در این شرایط مایکروسافت می گوید:

معتقدیم که شاکیان، حقوقی در این زمینه نداشته و ما در دادگاه پیروز خواهیم شد.

البته شایان ذکر است که به روز رسانی به ویندوز ۱۰ اختیاری بوده است و اجباری نیست و همچنین کاربران در صورت به روز رسانی می توانند تا مدت یک ماه بعد به نسخه قبلی بازگردند.

منبع :

NEOWIN

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
omid
پاسخ دهید جمعه 7 مرداد 1395

خوب مردم حق دارند
یه بار دوبار سه بار هی پیام آپدیت دادی بس دیگه!
همه که دوست ندارند اپدیت کنن چه برسه به اینکه خودکار اپدیت بشه!

hamid
پاسخ دهید جمعه 7 مرداد 1395

Ba hamin shive khast b 1 bilion device berese k fahmid ba in karam nemitune . Ba service ashghal 10 mn b hamin khater daram 540 ghadimi migiram k win 10 nabashe .

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,