Bing Homeمایکروسافت امروز گزارش مالی سه ماهه اخیر را منتشر کرده است و یکی از نکاتی که در آن جلب‌توجه می‌کرد، رشد ۱۶ درصدی درآمد حاصل از موتور جست‌وجوی مایکروسافت یعنی Bing نسبت به سال گذشته بود. مطمئناً یکی از عوامل بسیار مؤثر در این افزایش درآمدزایی مربوط به ادغام عمیق این موتور جست‌وجو با ویندوز ۱۰ است. پیش‌تر و تنها سه ماه بعد از عرضه ویندوز ۱۰، مایکروسافت اعلام کرد که Bing توانسته، بیش از ۳۵ درصد کل درآمد سال گذشته خود را در همان مدت کوتاه محقق کند.

در ماه جون امسال مایکروسافت اعلام کرد که ۴۰ درصد از کل درآمد بینگ توسط کاربران ویندوز ۱۰ تأمین می‌شود. البته مایکروسافت پرداخت‌هایی را نیز به شرکت‌های شخص ثالث جهت هدایت ترافیک به سرورهای بینگ، داشته است. بنابراین به‌طور دقیق نمی‌توان گفت که مایکروسافت چه مقدار درآمد از طریق ویندوز ۱۰ برای موتور جست‌وجوی خود، به‌دست آورده است.
همان‌طور که می‌دانید، هر نسخه از ویندوز ۱۰ حتماً با دستیار صوتی مایکروسافت یعنی کرتانا همراه خواهد بود. کرتانا نیز تمامی جست‌وجوها را به بینگ ختم کرده و تمامی لینک‌ها را در مرورگر وبِ مایکروسافت اج باز می‌کند. تا پیش از ماه مارچ امسال، کاربران می‌توانستند با کمک ابزارهای شخص ثالث، موتور پیش‌فرض جست‌وجو و مرورگر مورداستفاده در کرتانا را تغییر دهند، اما بعدازآن مایکروسافت این امکان را از دسترس خارج نمود. این یعنی کاربرانی که جست‌وجو می‌کنند می‌توانند برای بینگ درآمدزا باشند و مایکروسافت به‌هیچ‌عنوان قصد تقسیم کردن این درآمد را با گوگل یا سایر شرکت‌ها ندارد. مخصوصاً زمانی که تعداد دستگاه‌های دارای ویندوز ۱۰ به یک میلیارد برسد، این درآمد بسیار چشم‌گیرتر خواهد بود.

تمامی این‌ها در شرایطی است که موتور جست‌وجوی شماره یک دنیا یعنی گوگل نیز، رشد ۱۶ درصدی داشته و به درآمد ۱۸ میلیارد دلاری رسیده است که بعید به نظر می‌رسد، این رقم با کاهش مواجه شود. در حقیقت برای پیروز شدن بینگ نیازی به باخت گوگل نیست، اما مایکروسافت می‌تواند با استفاده از ویندوز ۱۰ سهم تضمین‌شده و درآمد خوبی از موتور جست‌وجوی خود داشته باشد.

منبع :

BUSINESS INSIDER

306 پست
حسین محمدزاده
لیسانس مدیریت. (تکنولوژی دوست داشتنی ترین چیز در دنیا است)
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
ramin_9
پاسخ دهید چهارشنبه 29 تیر 1395

آقا این سقوط فروش موبایل باعث نشه مایکروسافت لومیا رو ول کنه؟؟؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,