مایکروسافت تاکنون پتنت‌های متعددی در مورد سرفیس فون یا همان دستگاه اندرومدا ثبت کرده است. اخیرا پتنت دیگری در مورد این دستگاه منتشر شده که راه حل مایکروسافت برای تشخیص نمایشگری که کاربر در حال نگاه کردن به آن است را شرح داده است.مایکروسافت در دو سال اخیر پتنت‌های متعددی را در مورد دستگاه اندرومدا یا همان سرفیس فون مرموز ثبت کرده است. آنچه که مسلم است تیم سرفیس با جدیت در حال توسعه دستگاهی با دو نمایشگر هستند، این دستگاه با توجه به فرم‌فکتور خاص خود قادر است دسته‌بندی جدیدی را در کامپیوترهای شخصی ایجاد کند. گزارشات حاصله از کمپ ردموند حکایت از آن دارند که این شرکت درنظر دارد تا انتهای سال جاری ارتشی تازه نفس از خانواده سرفیس را وارد بازار کند. تاکنون سرفیس هاب 2 و یک تبلت 10 اینچی ارزان قیمت مهم‌ترین محصولاتی هستند که عرضه آنها در سال جاری تایید شده است. در ادامه باید ببینیم آیا دستگاه اندرومدا نیز وارد بازار خواهد شد یا خیر.

دستگاه اندرومدا مطابق پتنت‌ها و شایعات دارای دو نمایشگر خواهد بود، یکی از مشکلاتی که در مورد دستگاهی با دو نمایشگر وجود دارد تشخیص نمایشگری است که کاربر در حال کار با آن است. در صورتی که کاربر صرفا نیاز به استفاده از یکی از نمایشگرها را داشته باشد، روشن ماندن هر دو نمایشگر به خالی شدن بی‌مورد باتری ختم می‌شود.

مهندسان ردموندی ظاهرا راه حل جالبی برای این مشکل پیدا کرده‌اند. پتنت جدید این شرکت که برای برطرف کردن این مشکل در سال 2016 به‌ثبت رسیده و اخیرا در فضای آنلاین منتشر شده است. در این پتنت روشی برای تشخیص نمایشگری که کاربر در حال کار با آن است شرح داده شده است. برطبق این پتنت براساس اطلاعات کسب شده از سنسور شتاب‌سنج دستگاه، زمانی که دستگاه از حد آستانه تعریف شده چرخش داشته باشد، دستگاه متوجه می‌شود که کاربر مشغول تماشای نمایشگر دوم دستگاه است.

این پتنت نشان می‌دهد که مایکروسافت راه‌حل ساده و در دسترسی برای برطرف کردن این مشکل پیدا کرده است. البته باید توجه داشت که این طرح صرفا یک پتنت بوده و عملیاتی شدن آن در دستگاه نهایی امری است که زمان مشخص خواهد کرد. برای مشاهده توضیحات کامل پتنت می‌توانید به این صفحه مراجعه کنید.

منبع :

MSPU

1345 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , ,