Lumia_950XL_Marketing_04_White

کمپانی نوکیا حتی زمانی که دیگر شکوه گذشته خود را نداشت و به خاطر مدیریت های نادرست، باعث نامیدی جمع کثیری از طرفداران خود شده بود، همچنان به خاطر یک مسئله تحسین می شد، بی شک آن مورد، دوربین فوق العاده باکیفیت گوشی های این کمپانی بود. اما وقتی که این کمپانی به تملک مایکروسافت درآمد بسیاری از ما نگران بودیم که دیگر فناوری های خارق العاده دوربین های نوکیا تکرار نخواهند شد، آیا واقعا چنین است؟

وقتی کلمه مایکروسافت را جایی می بینیم یا می شنویم، بی معطلی به یاد ویندوز و صد ها نرم افزار بی نظیر این کمپانی می افتیم، می توان گفت که مایکروسافت عبارتیست که با دنیای نرم افزار گره محکمی خورده است، زیرا این نام قبل از هر چیزی ما را یاد سرویس های نرم افزاری همچون آفیس و سیستم عامل های محبوبی چون ویندوز XP و Seven می اندازد. اما آیا مایکروسافت امروز، همان چیزیست که اسم و برندش تداعی می کند؟

بی شک اینطور نیست. این کمپانی دیگر آن کمپانی نرم افزاری محض نیست. مایکروسافت قبل از سرفس و لومیا، تنها سخت افزاری که به صورت منظم و تحت برندی خاص تولید می کرد، کنسول اکس باکس بود. البته این کمپانی در زمینه تولید لوازم جانبی هم ید طولایی دارد و کمتر کسی پیدا می شود که با ست های ماوس و کیبورد با کیفیت این کمپانی آشنا نباشد. همچنین می تواند به موزیک پلیر Zone اشاره کرد که البته تجربه موفقیت آمیزی برای این کمپانی نبوده است. مایکروسافتی که امروز می شناسیم، کارخانه ها و خطوط تولید سخت افزاری بسیاری دارد که هر کدام وظیفه تولید یک طیف از محصولات را بر عهده دارند، گویا بازار سخت افزار به قدری مایکروسافت را قلقلک داده که وی را مجبور کرده دردسر های دنیای سخت افزار را به جان بخرد ولی از سود آن بی بهره نماند. مایکروسافت امروز محصولاتی سخت افزاری چون سرفس ها، لومیا ها، اکس باکس، لوازم جانبی، قلم های دیجیتال اختصاصی و عضو جدیدی مثل سرفس بوک و بسیاری دیگر را در سبد کالاهای سخت افزاری خود دارد.

اما بپردازیم به مبحث دوربین و فناوری هایی که در اختیار مایکروسافت بوده اند، و آن هایی که از نوکیا به مایکروسافت پیوسته اند. عبارت پیور ویو (Pure Veiw) چیزیست که در دو سال اخیر بسیار خبر ساز شده است، فناوری اختصاصی نوکیا برای دوربین گوشی های خود. این فناوری در گوشی هایی مثل لومیا ۱۰۲۰ و نوکیا ۸۰۸ پیور ویو، مانند بمبی خبر ساز شدند، چراکه در برخی موارد از دوربین های حرفه ای SLR هم پیش می گرفتند. اما آیا مایکروسافت واقعا ظرفیت و کشش در اختیار گرفتن و توسعه چنین فناوری نابی را داشت؟

قطعا بله. اجازه دهید اینطور بگوییم که مایکروسافت در زمینه دوربین اصلا بی تجربه و خام نبوده و نیست، محصولاتی مانند کینکت و شاید هالولنز به خوبی این ادعا را ثابت می کنند. اگرچه محصولی مانند کینکت بیشتر از سخت افزار، با فناوری های نرم افزاری گره خورده است، اما این دلیلی بر خامی کمپانی در حوزه سخت افزار دوربین نمی شود. جالب است بدانید در برخی از بیمارستان ها، از کینکت برای کنترل بیماران استفاده می شود، حتی گفته شده از کینکت برای کنترل نواحی مرزی در برخی کشور ها نیز استفاده شده است.

موضوع مورد بحث ما دوربین لومیا های جدید مایکروسافت است و این که آیا مایکروسافت توانسته از فناوری های نوکیا و تجارب خود، به خوبی در گوشی های جدیدش بهره ببرد یا خیر. مایکروسافت، امروز توضیحات بیشتری، در مورد دوربین لومیا های جدید ارایه داده است، این توضیحات ثابت می کنند که گوشی های دوربین محور نوکیا، این بار با برند مایکروسافت و لومیا تکرار خواهند شد و اینکه کمپانی از میراث نوکیا و تجارب خود، به خوبی در این زمینه بهره جسته است.

مایکروساف در پستی که منتشر کرده، شنیدنی های جدیدی از دوربین لومیا های جدید خود به اشتراک گذاشته است. از لحاظ سخت افزاری دوربین لومیا های جدید، به سنسور ۲۰ میگاپیکسلی BSI با فناوری بهبود یافته پیور ویو مجهز شده اند. دیافراگم لنز دوربین گوشی های جدید F1.9 بوده و توسط کمپانی کارل زایس ساخته شده اند. فلش سه گانه LED با ترکیب سه رنگ اصلی (قرمز، سبز و آبی) رنگ بندی طبیعی تصاویر را تضمین می کنند. دوربین لومیا های جدید میزبان نسل پنجم تثبیت کننده نوری نیز هستند و قادرند ISO ایی تا رقم ۱۲۸۰۰ را برای عکس برداری در فضاهای تاریک در اختیار کاربران بگذارند. این گوشی ها می توانند با رزولوشن ۴K فیلم برداری کنند. دوربین جلویی لومیا ۹۵۰ و برادر بزرگش ۵ مگاپیکسلی بوده و زاویه گسترده ای دارد.

خلاصه ای از آنچه مایکروسافت در مورد دوربین لومیا های جدید ارایه داده است:

 1. رنگ ها بسیار طبیعی هستند و واقع گرایانه به نظر می رسند و چیزاهایی مانند جزئیات، رنگ، کنتراست و نویز در بهترین میزان خود قرار دارند که بابت آن ها باید از پردازش های تصویری و الگوریتم های پیکسل بندی، رنگ بندی و exposure ممنون باشیم.
 2. گوشی های جدید در محیط های کم نور، تصاویر بسیار خوبی ثبت می کنند و این عملکرد عالی به خاطر حساسیت بسیار بالای سنسور به نور، OIS نسل پنجم و دریچه دیافراگم بزرگ است.
 3. حالت Rich Capture کمک شایانی برای ثبت تصاویر پر جزئیات می کند، زیرا دو حالت نور پردازی مختلف به روی عکس اعمال می شود و این در حالی است که بازه زمانی ثبت تصویر برای اشاء متحرک بسیار کوتاه، و برای قسمت های ثابت طولانی است تا نتیجه، بدون نقص باشد.
 4. سیستم فلش جدید که سه نور اصلی و طبیعی را به همراه دارد، به صورت خودکار با شرایط نوری محیطی که در آن هستید تنظیم می شود، یعنی وقتی در شرایط نوری هوای گرگ و میش، قصد ثبت یک تصویر را دارید، سیستم فلش فقط نور آبی را تولید می کند تا مکملی برای نور پردازی صحنه عکس برداری باشد. یا اگر قصد دارید در فضایی که با نور شمع روشن شده عکاسی کنید، فلش طوری تنظیم میشود که نوری شبیه نور شمع را ساطع کند.
 5. با ویژگی فلش پویا، هنگامی که عکس برداری می کنید، دو تصویر، یکی با فلش و دیگری بدون آن ثبت می شوند. لازم است بدانید الگوریتم های بسیار هوشمندانه ای ایجاد شده اند که می توانند بهترین نقطه توازن میان این دو عکس را پدید آورند.

به روز رسانی:

لینک تصاویر با کیفیت اصلی، به زیر عکس ها اضافه شدند. برای مشاهده ی تصاویر بسیار با کیفیت (و البته حجیم) بر روی لینک ها کلیک کرده و زوم کنید:

 • تصویری در فضای داخلی، زیر نور مصنوعی

Lumia-950-Sample-Images-2-Smallبرای مشاهده ی این عکس با کیفیت اصلی، اینجا کلیک کنید.

 • تصویری در شرایط نوری هوای ابری

Lumia-950-Sample-Images-1-Small

برای مشاهده ی این عکس با کیفیت اصلی، اینجا کلیک کنید.

 • تصویری در فضای داخلی

Lumia-950-Sample-Images-3-Small

برای مشاهده ی این عکس با کیفیت اصلی، اینجا کلیک کنید.

 • تصویری در محیط خارج و زیر نور آفتاب

Lumia-950-Sample-Images-5-Smallبرای مشاهده ی این عکس با کیفیت اصلی، اینجا کلیک کنید.

 • تصویری Close Up در هوای ابری و بارانی

Lumia-950-Sample-Images-4-Small

برای مشاهده ی این عکس با کیفیت اصلی، اینجا کلیک کنید.

دوستان تصاویر فوق به گونه ای ثبت شده اند که در پس زمینه یک رنگ خاص و در مرکز تصویر (سوژه تصویر) با یک رنگ دیگر روبه رو هستیم، تمایز رنگ ها و و ثبت واقع گرایانه آن ها، دقت الگوریتم های فوق العاده پردازش رنگ و پیکسل بندی را نشان می دهد. تصویر اول در ساعات شب و در محیط داخلی، در زیر نور مصنوعی ثبت شده است، در حالی که پشت سوژه، محیطی پر نور با چراغ های بسیار وجود دارند، همچنین جالب است که میزان نویز آن اصلا جلب توجه نمی کند.

دوستان با خواندن این ویژگی ها، دوربین لومیا های جدید را چگونه ارزیابی می کنید؟ آیا تصور می کنید که مایکروسافت هم به خوبی نوکیا توانسته در حوزه دوربین کمپانی مطرحی باشد؟ همچنین نظرتان را در مورد رنگ بندی، جزئیات، و کیفیت تصاویر فوق، با توجه به شرایط زمانی و مکانی ثبت تصویر، با ما در میان بگذارید.

منبع :

WMPOWERUSER

615 پست
رضا رجب زاده
لیسانسه ICT علاقه مند به مایکروسافت و محصولاتش. تکنولوژی و وبلاگ نویسی.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
مصرف کننده
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

بیدار شدم ک برم یه لیوان آب بخورم، دیدم نت بازه و گفتم ببینم نویسنده های وینفون هم من بقیه ایرانیا شب شکارند!!!!!! یا نه 😁
البته که ویژگیهای زیبا و کارامد و درخور تحسینی برای این نسل دوربین بکار رفته در محصولات مایکروسافت تعبیه شد
؛
اما زووم اپتیکال هم نکته عجیب مغفولیه ک کمپانیها ب بهای ضخامت کمتر گوشی ( دیگه وحشتناک شورشو در آوردن) مصرف کنندگان رو ازش محروم کردند، درست مثل توسعه باتری و ظرفیت آن
تصور کنید ک این کیفیت محشر عکاسی وقتی زووم دیجیتال بشه، برسه به کیفیت عکسهای N8 و بازم بیشتر زووم کنی و بشه در حد C905 و بیشترش در حد N82 و خیلی زووم کنی بشه در حد K750 و دیگههههههه تهش بشه در حد VGA ؛ اما همچنان نتونی جزئیات تصویر فوکوس بینهایت رو با لذت دریابی
اینه ک آزارم میده
انشاء الله با حفظ و ارتقاء هر چه بیشتر این دستاوردهاشون، زووم اپتیکار رو هم یه جورایی تعبیه کنند
گرایش تخصصی خودم فیزیکه و اپتیک خیلی لذت بشه
چ طولانی شد؟!! برم بخوابم ک تا اذون چیزی نمونده؛ آ راستی ببخشید ک آب رو تعارف نزدم😁😁😁

  Sylver
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  نیمه خالی آب رو تعارف می کنی دیگه؟ چون کلا توی مطلبتون نیمه خالی رو دیده بودین! عزیز، خب اگر این چیزا رو هم بخوان اضافه کنن دیگه کی میره دوربین کامپکت و دی اس ال آر و … بخره؟! به هر حال خوب بود بهتون حق می دم صبح زودی!!!

   zibeder
   پاسخ دهید شنبه 26 مهر 1394

   مگه وقتی میخواستن لبتاپ بسازن با امکانات کم ساختن که کسایی هم باشن که برن سراغ پی سی !!! این چه حرفیه میزنی !! بشر تکنولوژی رو میبره جلو تا هرجا که امکانش باشه یا نباشه و در ضمن تکنولوژی برای راحتی آدماست من با این دوست عزیزمون موافقم ایده خیلی جالبی در سر دارن البته و صد البته من لنزایی برای گوشیا دیدم که ۲۰۰ برابر زوم اپتیک میده و زیادم گرون نیستن
   مطمئنمم که یروز گوشیایی که دستمونه جایگذین خیلی چیزا میشه که شاید اون یروز خیلی هم نزدیکه

  sinatv52
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  چه جالب عکس دوم بصورت live image هست اگه تو ویندوز ۱۰ پی سی با برنامه فوتوز باز کنیم میشه لایو ایمیج

SJ
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

دوربین گوشیای مایکروسافت که دیگه نیازی به تعریف نداره، اما چیزی که دوست داشتم با ویندوز ده موبایل به ۱۵۲۰م اضافه بشه (یا حداقل به پرچمدارای جدید) فیمبرداری اسلوموشن (۲۴۰ فریم ۷۲۰پی) و همچنین زمان باز بودن … (اسمشو فراموش کردم)، بیشتر از ۴ ثانیه بشه، مثلا برای عکاسی از ستاره ها تقریباً باید ۳۰ ثانیه باشه (چه طمعی دارم من 😁) اما اگه به ۱۰ ثانیه هم برسه خیلی تشکر میکنم ازشون. البته تازه اول کاره، مایکروسافت با آپدیت دنیم تونست فیلمبرداری با کیفیت ۴کی رو اضافه کنه، چرا نتونه این دو مورد رو اضافه کنه، من که میدونم اضافه میکنه این قابلیت هارو، اما چه زمانی؟ خودشون میدونن

جواد رنجبر
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

به پای ۵۳۰ من نمیرسه 😂😂😂 اما خداییش معرکه بنظر میان..
مبارکه شماهایی که میخرین..
وقتی دستتون گرفتین یه آمین برا منم بگید که بگیرم 😁 چه تو دستم،،چه تو خواب.. 😉

  نیلوفر فرجی
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  دوست ندارم خبر بدی بهت بدم اما کم کم به فکر گرفتن یه گوشی جدید باش.

   جواد رنجبر
   پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

   من با تحقیق کامل ویندوزفون رو انتخاب کردم و بودجه من بهم اجازه نداد پامو فراتر از ۵۳۰ بزارم 😡 در ضمن فعلاً که همه کارامو راه میندازه،،تپله اما تنبل نیست!
   و من همچنان معتقدم مایکروسافت برای این تپلی من هم ویندوز ۱۰ موبایل رو ریلیز میکنه 😊

   -Arash-
   پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

   خانوم فرجی واسه من واقعا سواله که شما با چه منطقی میگین ویندوز ۱۰ واسه لومیا ۵۳۰ نمیاد؟
   اگه قرار نیست به ۱۰ آپدیت بشه پس چرا پیش نمایش فنی براش میاد!؟
   اصلا از لحاظ فنی وقتی پیش نمایش روش نصب میشه چرا نباید ورژن اصلی روش نصب بشه؟ آخرین بیلد توی ۴ گیگ جا میشه اما ورژن اصلی جا نمیشه؟

-Arash-
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

سلام، آقای رجب زاده عکس هایی که گذاشتین با کیفیت اصلی نیست انگار. لطفا با کیفیت اصلی بزارین تا ببینیم چه کردن. ممنون، خسته نباشید

  رضا رجب زاده
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  درسته ارش جان چون تصاویر اصلی هرکدوم در حدود پنج مگابایت حجم داشتن گفتیم شاید بعضی عزیزان نتونن بارگذاری و مشاهدشون کنن
  ولی چون تمایل دارید لینک تصاویر اصلی رو زیرشون میذاریم
  با اینکه تصاویر داخل مطلب سعی شده که کمترین افت کیفیت رو داشته باشن ولی اصلا نمیشه منکر کیفیت و تفاوت تصاویر اصلی شد
  به زودی لینک ها رو زیر تصاویر قرار میدیم

   -Arash-
   پاسخ دهید شنبه 26 مهر 1394

   ممنونم رضا جان
   بعد از دیدن عکسا با کیفیت اصلی فقط میشه گفت عالی

نیلوفر فرجی
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

بنده هنگام خرید گوشی ۹۳۰ اولین اولویتم سیستم عامل ویندوزش بود و دومین اولویت دوربینش. قطعا هر خریدار گوشی سوال اول یا دومش در مورد دوربینه.

دوربین نوکیا از قدیم بهترین دوربینها بود یادمه n8 خریدم همه از دوربینش تعجب کرده بودن بعدش n95 خریدم. . اون زمان n95 فوفالعاده بود.

لنز کارل زایس بهترین لنزهای دنیاست. الان با ۹۳۰ عکس میگیرم همه دوستانم از کیفیتش تعجب میکنند.

دوربین ۹۳۰ هنوز جز بهترین دوربین هاست . سایت زومیت ۱۰ ازمایش از دوربین ۶ برند معروف گوشی ها انجام داده که لومیا ۹۳۰ نفر اول شد.

اکنون ۹۵۰ دوربین فوق العاده ای داره. خیلی دوست دارم از نزدیک باهاش کار کنم. از ۱۵۲۰ که بهتر بود اما هنوز با ۹۳۰ مقایسه نشده.

سوالی که برام مطرحه چرا در ۱۰۲۰ دوربین ۴۱ رو زده ولی گوشی های بعد از ۱۰۲۰ رو که ساخته همون ۴۱ پیکسل رو نزده؟

  جواد رنجبر
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  در مورد دوربین ۱۵۲۰ و ۹۳۰ همگی حتی خیلی از ۹۳۰ داران میگن که ۱۵۲۰ برتره پس اگه ۱۵۲۰ رو پشت سر گذاشته ۹۳۰ هم گذاشته،،هرچن من کاملاً مطمئنم بین ۹۳۰ و ۱۵۲۰ از نظر دوربین تفاوتی وجود نداره.
  نوکیا ۸۰۸ و بعد لومیا ۱۰۲۰ به ترتیب ۴۱ مگاپیکسلی بودند.
  اینکه چرا بازهم از این دوربین استفاده نکرده مشخصه،،بالا رفتن نجومی قیمت!
  و به ناچار مجبور میشه سخت افزار نسبتاً پایین تری رو در نظر بگیره،،کمرافون ها با بقیه گوشی ها حتی پرچم دارا فرق دارند و بسیار پر ریسک هستند،،باید نهایت دقت در ظاهر و اجرای تمام عیار دوربین در کنار سیستم عامل خوب رو داشته باشن،،از طرفی قیمت بالای اونها حکم میکنه که تند به تند شاهد ارائه نسخه بعدی اونها نباشیم.
  ایشالا ۱۰۳۰ ظاهری جمع و جور تر از ۱۰۲۰ داشته باشه نه مثل طرح زشت ایوان بلس باشه!

   reza abdoli
   پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

   استفاده کردن از سنسور ۴۱ مگاپیکسلی روی لومیا ۱۰۲۰ هیچ گونه دلیل منطقی نداشت فقط جهت تبلیغات و هیاهو در دنیای گوشی ها بود
   تعداد پیکسل بالا هیچ ارتباطی با کیفیت عکس نداره ، فقط باعث کوچیک تر شدن پیکسل ها میشه و این یعنی دریافت نور کمتر و در نتیجه وضوح کمتر
   دوربین های حرفه ای با اون سنسور های غول پیکر شون این مقدار پیکسل ندارن ، فقط به خاطر وضوح بیشتر
   و البته سرعت عمل بیشتر در عکاسی پی در پی
   کلا سنسور های گوشی به خاطر کوچیک بودن شون و طبعاً کوچیکتر بودن پیکسل هاشون وضوح کمتری دارن
   ولی برتری دوربین های لومیا به خاطر لنزهای برترشه
   لنزهای کارل زایس با اون عدسی های بزرگ و عالیش که باعث میشه نور بیشتری به سنسور برسه و وضوح رو افزایش بده
   لنزهای زایس به شدت واید هستن
   و همینطور دیافراگم بازشون

  mahdi233
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  دوست عزیز دلیل این که سایت زمیت تست‌هایی‌ که میذاره از لومیا ۹۳۰ هست اینه که لومیا ۹۳۰ و ۱۵۲۰ دوربین‌های یکسانی دارن و مقایسه این ۲ بی‌ فایده هست هر چند لومیا ۱۵۲۰ یه مقداری از ۹۳۰ قوی تر هست ولی‌ به راحتی‌ قابل تشخیص نیست مگر اینه که در صفه نمایشگر‌های بزرگ با وضوح بالا دیده بشه که بازم تفاوت زیاد نیست.

  m27
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  سلام،خانوم فرجی من وقت نصب بیلد جدیدو ندارم،شما نصب کردین؟چطوره؟پایداری؟مصرف؟۱۵۲۰ دارم و چون تقریبا با ۹۳۰یکی هست و فقط شما فعالین ،لدفا بگین درمورد بیلد جدید اگه نصب کردین،مرس

  امین
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  شما اول n8 خریدی بعد برگشتی به چند نسل قبل n95 خریدی؟ جلل خالق گرفتی مارو؟

Beravandi
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

بسیار کامل و با دقت و صد البته مفید، تشکر از جناب رجب زاده

علی خروج
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

ایزو ۱۲۸۰۰؟قبلا که گفتین ۱۲۸۰۰۰ چی شد پس؟

  mahdi233
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  نه دوست عزیز ۱۲۸۰۰ هستش قبلا اشتباه تایپ شده بود.

sp90084168
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

دوربین ۶۴۰xl اصلا خوب نبود..
کنار lg g3 , p8 که اونام ۱۳ مگان تست کردم واقعا ابرومو برد پیش دوستام .. مگه کارل زایس نیست ۶۴۰xl؟
دارم پول جمع میکنم واسه ۹۵۰xl خدا کنه دوربینش واقعا خوب باشه.. البته وای میستم مقایسه زومیت رو میبینم بعد… مقایسه های خوبی میزاره

  زفیغولی
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  هرچی پول بدی آش میخوری
  G3 و P8 دوبرابره ۶۴۰xl قیمت دارن

  Mahmoud
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  اقا ی باهوش شما رو صفحه نمایش گوشی مقایسه شون کردی معلومه که خوب نیست چون جی ۳ کیفیت صفحه اش فول اچ دیه ولی ۶۴۰ اچ دی باید روی صفحه نمایش یکسان مقایسه بشه من مقایسه کردم اگه ۶۴۰بهتر نباشه از اونای دیگ کمتر نیست با اس فایو هم مقایسه کردم دوربین ۶۴۰ سر بوده پس خواهشا بهتره نظر الکی ندی بقیه رو از این گوشی دل سرد کنی

eblis
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

بیلد جدید رو روی ۵۳۵ نصب کردم!!!
هارد ریست کردم!!
نه میشه برنامه پین کنی تو صفحه
نه میشه برنامه پاک کنی
گوشی بعد ری استارت دیر میاد بالا
یکم داغ میکنه
در کل مرده شور مایکروسافت رو ببره با این بیلد های آزمایشی چون اینا واسه دولوپر هم قابل آزمایش نیست!!!
خاک بر سر من که رفتم از این گوشی خریدم

  mahdi233
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  دوست عزیز کسی‌ شمارو مجبور به نصب بیلد پیش نمایش نکرده بود پس حق اعتراض نداری شما.

  این مشکله دولوپر‌ها هست نه ما.
  با تشکر.

amir dz
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

به دلیل استفاده از عکس های غیر اخلاقی و غیر مجاز، این سایت هم اکنون فیلتر هوشمند میباشد. 😀
باشد که رستگار شوید.

nima
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

سلام دوستان،
من میخوام ۶۴۰xl بخرم میخواستم بدونم کیفت دوربینش خوبه یا نه.
خیلی ممون

  Mahmoud
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  اقا نیما من الان چهار ماهی میشه که خریدمش گوشی واقعا عالیه تو رنج قیمت خودش امکاناتش هم خوبه دوربینش الان با خیلی گوشی های خوب سامسونگ و الجی برابری میکنه

   nima
   پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

   خیلی ممنون از راهنماییتون.
   اگه خدا بخواد امروز میخرمش.

    Mahmoud
    پاسخ دهید شنبه 26 مهر 1394

    خواهش میکنم.
    خیرشو ببینی 😉

markelon
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

اقا رزولوشن درسته، نه رزولیشن

Beravandi
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

دوستان عزیز لطفا دوربین ها رو اینجوری مورد مقایسه قرار ندید، مقایسه واقعی به شرایط حساس و حتی آزمایشگاهی نیاز داره و خیلی از نگات دیگه که به چند مورد زیر قبلا هم اشاره کرده بودم :
چندتا نکته هست که باید برای رفع بعضی ابهامات در مورد این پست و مقایسه ای که انجام شده ذکر کنم
۱ – شرایط مقایسه یکسان نبوده : اگه ما بخوایم که دو محصول رو مورد مقایسه انجام بدیم باید و باید تمامی شرایط مقایسه باهم یکسان باشه حالا میخواد یک میلیمتر اینور اونور باشه یا یه لامپ کوچیک اضافه خاموش یا روشن باشه یا زاویه ای که گوشی داره و باید حتما در یک جای ثابت و حتی تمامی مختصات نقاطی باهم برابر باشه و حتی اینکه وسیله ها و هرآنچه که از دید موبایل پیداست باهم یکسان بوده و … . اینطور میتونیم بگیم یه مقایسه صحیح رو انجام دادیم.
۲ – باتوجه به اینکه تکنولوژی برای پیشرفتش مرزی نمیبینه و ماهم از مایکروسافت انتظار داریم پیشرفتی رو مثل همیشه در محصولاتش ببینیم، باید قبول کنیم که باید و باید محصول جدیدش یعنی ۹۵۰XL یه سر و گردن از Nokia Lumia 1520 بالاتر باشه، اگه اینطور نباشه که اصلا نمیشه.
۳ – چون دوربین ۲۰ مگاپیکسلی اول روی ۱۵۲۰ و ۹۳۰ بوده، حالا دلیل نمیشه که بگیم اینا از ۹۵۰XL ضعیفتر هستن، قطعا باتوجه به مشخصاتی که وجود داره از بقیه قویتر هستش.
نکات دیگری هم بود که من به همین ۳ مورد بسنده میکنم. باید بگم که من این مقایسه رو به هیچ وجه قبول ندارم به دلایلی که در مورد اول نوشتم و طبق گزینه های ۲ و ۳ قبول دارم که هردو دوربین ۹۵۰XL از ۹۳۰ و ۱۵۲۰ قویتره و در این هم هیچ جای شکی نیست.
قصد ندارم که وارد بحث های حاشیه ای بشم فقط خواستم که حقیقتی که وجود داره از منظر بنده رو بگم : از اونجایی که خودم ۱۵۲۰ دارم و اون رو با خیلی ها مقایسه کردم و اگه خدا قبول کنه یه دستی هم در عکاسی دارم، این رو مطمئنم و با اطمینان میتونم بگم که دوربین ۱۵۲۰ از ۹۳۰ بهتره اما نه با اختلافی که بخوایم ۹۳۰ رو خراب کنیم.
ممنون از توجهتون

reza
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

باسلام.دوربینهای نوکیا که حرف نداره.اما زمانی که من اولین گوشی نوکیامو که N70 بود خریدم علاوه بر کیفیت دوربین چیزی که بیشتر منو اغوا کرد کیفیت صدای بی نظیر در هندز فری نوکیا بود .به طری که من و پسر و دخترم سر موزیک گوش کردن با این گوشی دعوامون میشد.یعنی صدایی کوبنده تر و رساتر و گوشنوازتر از این تا اون وقت نشنیده بودم. الان هم که ۱۳۲۰ خریدم از صدای زیبای نوکیا بینهایت لذت میبرم و دوباره اون روزها برام تداعی شد ..ممنون از نوکیا ممنون از مایکرو .لطفا یه پست هم در مورد کیفیت صدای نوکیا هم بذاررید.

Abo
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

سلام
ظهر آدینه خوش
آقا دوباره جو دادنا شروع شد؟!!!
اصلا دوربین ۹۵۰، دویست مگاپیکسل، بزار بیاد ببینیم که چیه تو سرعت بالااوردن سیستم عامل و ران کردن برنامه ها در چ حدیه.
قرار نیس فقط با گوشی ک عکس بندازیم.

امیدوارم با اینهمه تعریفو کنفرانس دلمونو نشکنه
ترس ازینه محدودیتای ازار دهنده ایی داشته باشه

داریوش
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

در تصویر اول دقت کنید، نور اینقدر کمه که مردمک چشم سوژه تا آخرین حد باز شده!!! ولی باز عکس به این خوبی ثبت کرده این دوربین اونم بدون فلاش…

  ~پریسا
  پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

  سلام
  گول نخورید… قطره ریخته تا مردمک چشم باز بشه… وگرنه پشت سرش لامپ هست و این حد باز شدن مردمک چشم در مکان های تاریک رخ میده… این نوع قطره رو موقعی که میخوان چشم رو معاینه کنن میریزن تا بتونن ته چشم رو ببینن…
  اما عکس ها با کیفیت هستن واقعا!!!

  یه موردی هم بگم که ۱۵۲۰ و ۹۳۰ رو هنوز قابل مقایسه با این میدونم، چون من عکس هایی باهاشون گرفتم که اصلا کمبودی توش حس نمیکنم…
  بهبودی اگه باشه در پردازش نرم افزاری عکس هاست…
  واقعا ۱۵۲۰و۹۳۰ و ۹۵۰xl دوربین های قوی هستن که عکس ها رو با رنگ طبیعی ذخیره میکنن و این خیلی مهمه… نه مثل اکثر موبایل های اندرویدی که رنگ ها رو اشباع میکنن!

  فقط کاش دو مورد به دوربین اضافه بشه : ۱- معادل دکمه b برای کنترل سرعت شاتر( شاتر رو با نگه داشتن این دکمه باز نگه میداره تا زمانی که دکمه رو ول کنید، در دوربین کامپکت ها هست…) ۲- کنترل دیافراگم ( چون فیلتر های ND خیلی در دسترس همه نیست…)

  🙂 🙂

علیرضا
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

سلام به همگی
اول بگم که این عکسا واقعا بی نظیرن و دستو پای منو برای خرید لومیاهای جدید لرزوندن…
دومم باید بگم ۹۰% کامنتای این پست هیچ ربطی به کیفیت دوربین لومیاهای جدید نداره!! البته با عرض تاسف….یه سری به سایت زومیت بزنید همین پستو گذاشته با کیفیت اصلی عکسا…ممنون از همه

sp
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

سلام
ببخشید این سوالو اینجا میپرسم.
گوشی ۶۴۰ چراغ تماس و پیام از دست رفته داره؟

javadkhof
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

این چیزا رو ول کنید !

فقط من ا ز مایکی تقاضا دارم سی پی و ئه گوشی جدی دوربین محور رو گند نزنه توش مثل ۱۰۲۰ انصافا اگه سی پی یو ۱۰۲۰ خوب بود الان یدونه دستم بود حیف !!!

farshid0098
پاسخ دهید جمعه 25 مهر 1394

اقا این عکسا رو نذارین ۱۵۲۰تو دهنم زهر شد،برم از کجا پول واسه اینا بیارم،نکنید توروخدااااااا😭😭

NWP
پاسخ دهید شنبه 26 مهر 1394

نگران نباش داداش
من به شخصه اولین بیلد رو با وجود باگ هایی که داشت گرفتم…جدای از باگ ها دوربین واقعا عالی تر شده بود و عکس ها شارپ بود البته به لطف الگوریتم های پردازشی بهینه شده وین ۱۰ موبایل
حقیقتا دوربینا اگه با وین ۱۰ روی هر دوتا گوشی(۱۵۲۰ و ۹۵۰ اکس ال) مقایسه بشه مطمئنم ۱۵۲۰ خیلی به ۹۵۰ اکس ال نزدیکتر بشه

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,