حدود یک ماه پیش، مایکروسافت اعلام کرد که آنها در کنفرانس توسعه‌دهندگان بیلد 2018 یک ARM64 SDK را منتشر خواهند کرد. سرانجام ساعاتی پیش این شرکت اعلام کرد که این SDK در واقع به عنوان بخشی از پیش‌نمایش ویژوال استودیو 15.8 در دسترس قرار می‌گیرد. در ادامه با وینفون همراه باشید.

پیش از این، در روند توسعه یک اپلیکیشن UWP تنها به توسعه‌دهندگان اجازه داده می‌شد تا یک پکیج را برای x86، x64 و ARM32 کامپایل کند، چرا که حتی گوشی‌های ویندوزی با سخت‌افزار 64 بیتی نیز از یک سیستم‌عامل 32 بیتی استفاده می‌کردند. در حال حاضر کامپیوترهای ویندوز 10 آرم یک سیستم‌عامل 64 بیتی را اجرا می‌کنند، بنابراین می‌توانند بیت‌های اضافی را پشتیبانی کنند. بله، این کامپیوترهای شخصی می‌توانند برنامه‌های x86 را توسط شبیه‌ساز اجرا کنند، اما آنها نیز 32 بیتی هستند.

با این حال، ویندوز 10 روی آرم از برنامه‌های x64 پشتیبانی نمی‌کند و طبق گفته مایکروسافت، هرگز این ویژگی را نخواهد داشت. اما SDK جدید قصد دارد آن را حل کند، زیرا توسعه‌دهندگان نه تنها می‌توانند از آن برای کامپایل مجدد برنامه‌های UWP خود به عنوان ARM64 استفاده کنند، بلکه می‌توانند برنامه‌های Win32 خود را نیز دوباره کامپایل کنند و سپس در صورتی که بخواهند، می‌توانند از Desktop App Converter برای قرار دادن آن در مایکروسافت استور استفاده کنند.

همان‌طور که در تصویر بالا مشاهده می‌کنید، این SDK همچنان از ARM32 و ARM64 برای برنامه‌های UWP پشتیبانی می‌کند. در نهایت، این چند گوشی باقی‌مانده‌ی ویندوز فونی هنوز از این برنامه‌های ARM64 جدید پشتیبانی نمی‌کنند. از آنجا که ویندوز 10 موبایل دیگر به‌روزرسانی بزرگی دریافت نخواهد کرد، بنابراین این سیستم‌عامل همچنان 32 بیتی باقی خواهد ماند. اگر شما به عنوان یک توسعه‌دهنده در مورد پشتیبانی از گوشی‌ها برنامه‌ریزی نمی‌کنید، شما واقعاً نیازی به 32 بیت ندارید، زیرا تمام کامپیوترهای شخصی ویندوز 10 روی آرم، 64 بیتی هستند.

اگر شما هنوز از یک برنامه ویندوز 8 پشتیبانی می‌کنید که در ویندوز 10 نیز اجرا می‌شود، این تنها چیزی است که پشتیبانی ARM64 را دریافت نمی‌کند. در صورت وجود چنین موردی، مایکروسافت توصیه می‌کند به UWP مهاجرت کنید.

مایکروسافت اعلام کرده که در اکثر موارد، تلاش کمتری برای کامپایل مجدد یک برنامه برای ARM64 نیاز است. مایکروسافت در مورد OpenVPN و VLC صحبت کرد و گفت که این شرکت‌ها حتی لازم نیست که یک خط از کد را در برنامه‌های خود تغییر دهند. البته، اگر یک برنامه از کتابخانه‌های شخص ثالث استفاده کند، ممکن است لازم به انجام برخی کارها باشد.

منبع :

NEOWIN

2236 پست
امیر زمانی
Only Windows
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,