از دو سال گذشته تاکنون مایکروسافت به نگرانی های کاربران در رابطه با امنیت اطلاعات شخصی توجه ویژه ای داشته است، حال به نظر می رسد به هدف خود در این رابطه رسیده و تصمیم به فاش کردن اطلاعات کرده است، در همین راستا روز گذشته مایکروسافت بخش اعلامیه حفاظتی خود را بروزرسانی کرد و برای اولین بار اطلاعاتی که توسط ویندوز ۱۰ از کاربران جمع آوری می شود را فاش کرد.

آقای تری مایرسون برای این منظور روز گذشته در یک پست وبلاگی اعلام کرد که ما برای اولین بار لیست کامل از اطلاعات تشخیصی کاربران در سطح ابتدایی را اعلام می کنیم، وی در ادامه اعلام کرد که ما همچنین چکیده ای از اطلاعاتی که از کاربران در سطح ابتدایی و کامل بدست می آوریم را به همراه جزئیات آن اعلام کرده ایم.

همانطور که می دانید مایکروسافت از هفته آینده عرضه به روز رسانی خالقان را آغاز خواهد کرد و در این به روزرسانی سطح جدیدی از کنترل اطلاعات کسب شده از سوی ویندوز ۱۰ را برای کاربران فراهم خواهد ساخت، این ویژگی جدید به کاربران این اجازه را می دهد تا از میان دو سطح پایه‌ ای یا کامل میزان دسترسی مایکروسافت به اطلاعاتشان را انتخاب کنند. آقای مایرسون در این باره اظهار داشت که تیم ما همچنین برای به روز و امن نگاه داشتن دستگاه های ویندوزی با پشتکار از زمان بروزرسانی سالانه در فعالیت بوده است تا میزان اطلاعات ضروری مورد نیاز در سطح پایه‌ ای را از کاربران کسب کند و این موضوع باعث کاهش اطلاعات جمع آوری شده از سوی کاربران شده است.

در همین راستا مایکروسافت از طریق وب سایت TechNet میزان اطلاعات جمع‌ آوری شده توسط ویندوز ۱۰ را اعلام کرده است، و طبق برنامه ریزی شرکت در آینده ای نزدیک اطلاعات بیشتری در این باره با سازمان مقررات عمومی حفاظت از داده ها در اتحادیه اروپا به اشتراک خواهد گذاشت. جالب است بدانید که اتحادیه اروپا در پیامی به مایکروسافت اعلام کرد که در به روز رسانی خالقان ویندزو ۱۰ نیز همچنان نگرانی های امنیتی کاربران دیده می شود و چندی پیش فرانسه به مایکروسافت اخطار داد که ردیابی اطلاعات کاربرانش را متوقف کند. حال باید دید که این اقدام مایکروسافت برای طبقه بندی اطلاعات در دسترس از سوی شرکت می تواند این نگرانی ها را کاهش دهد یا خیر.

منبع :

THEVERGE

1021 پست
حمیدرضا عبدی
سردبیر وبسایت - اینستا : hara1368 ارتباط : hamidrezaabdi@winphone.ir
مطالب مرتبط
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,

دانلود آهنگ جدید

پنل اس ام اس

ارسال پیامک بلک لیست

پنل اس ام اس رایگان

ارسال بلک لیست

کارشناس رسمی دادگستری

طراحی سایت

افزایش ممبر افزایش ممبر تلگرام