windows-store-tiles-08_story

مایکروسافت، حدود ۳ ماه پیش طی نامه ای به توسعه دهندگان اخطار داد، اگر نرم افزار و بازی های خود را تا ۳۰ سپتامبر به سیستم رده بندی سن مجهز و اپدیت نکنند، دیگر اجازه دسترسی به نرم افزار خود را نخواهند داشت، و نرم افزارشان از استور حذف می شود. حال طبق وعده ی قبلی، مایکروسافت حذف این نرم افزارها را شروع کرده است. با وینفون همراه باشید.

مایکروسافت چندماه قبل، سیستم رده بندی سنی را برای استور عرضه کرد تا بتواند نظم بیشتری به فروشگاه خود دهد، بر همین اساس به توسعه دهندگان و مشتریان نیز توصیه شد تا بر اساس سیستم جهانی رده بندی سن، نرم افزارها را طراحی و دانلود کنند. سیستم جهانی IARC، به توسعه دهندگان اجازه می دهد که نرم افزار یا بازی خود را بهتر از به دست کاربران برسانند و آن ها را از محتوای داخل بازی آگاه سازند. توسعه دهندگان بایستی به پرسشنامه رده بندی IARC به طور کامل پاسخ دهند تا بتوانند نرم افزار جدید خود را ثبت و ارسال کنند. همچنین در صورت تغییراتی مثل قیمت اسکرین شات یا بسته های داخل بازی، بایستی درباره آن ها نیز پرسشنامه را تکمیل کنند.

مایکروسافت تا ۳۰ سپتامبر به توسعه دهندگان مهلت داده بود تا نرم افزار و بازی های خود را به این سیستم مجهز کرده و بر اساس روش جدید، برای برنامه خود رده ی سنی مشخص کنند، بدین ترتیب در صورتی که تا فردا توسعه دهندگان نرم افزارهای خصوصی یا عمومی خود را به این سیستم مجهز نکنند، طبق وعده ی قبلی، ردموندی ها بدون نرمش و مماشات، نرم افزارهای مذکور را  از استور ویندوز حذف خواهند کرد.

۱۴۷۶۹۳۹۷۶۸_capture_story

وب سایت NeoWin از کارشناسان مایکروسافت درباره شروع فرآیند حذف نرم افزارها سوال کرده اند که آن پاسخ داده اند حذف نرم افزارها به طور تدریجی درحال انجام است. همچنین مایکروسافت طی نامه ای به توسعه دهندگان، آن ها را نسبت به حذف نرم افزارشان به دلیل عدم اطاعت از قانون ۱۱.۱۱ رده بندی سنی، آگاه کرده است. این اولین گام مایکروسافت برای کاهش نرم افزارهای بی کیفیت و ضعیف از استور ویندوز ۱۰ است و با اینکه یک گام به جلوست، اما همانند شمشیر دولبه می تواند عمل کند و ممکن است به دلیل مشغله های توسعه دهندگان، آن ها این موضوع را فراموش کرده باشند و مدتی به روز نکرده باشند و با توجه به آخرین تعداد رسمی نرم افزارها که  ۶۶۹ هزار بوده اند، حذف تعدادی از آن ها می تواند به استور ضربه وارد کند. و نکته ی مهم در این فرآیند حذف، عدم دقت مایکروسافت بر روی کیفیت و میزان اهمیت آن نرم افزار است و این می تواند نکته ی نامناسبی باشد از طرف دیگر، نرم افزارهایی که به این سیستم مجهز نشده اند به احتمال فراوان نشان از عدم توجه توسعه دهنده به نرم افزار خویش دارد و می تواند نکته ی مثبتی باشد.

بنابراین شما اگر نرم افزار حذف شده ای را دانلود کرده باشید، قادر به استفاده از آن هستید، اما در صورتی که تا بحال آن را بر روی سیستم خود نصب نکرده اید، دیگر قادر به دانلود آن نخواهید بود.

منبع :

NEOWIN

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
SJ
پاسخ دهید پنجشنبه 28 مهر 1395

در روز های اینده اگه اپلیکیشن خاصی حذف شد حتما پست بذارین راجبش

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , ,