lumia-940-concept-6_thumb

در صنعت طراحی و ساخت گوشی های هوشمند امروزی، تمرکز اصلی کمپانی های بزرگ بر روی محصولات رده بالای به اصطلاح پرچمدار است. وقتی بر روی محصولات پرچمدار ویندوز فونی دقیق می شویم، به خلائی بیش از یک ساله بر می خوریم که پس از معرفی و عرضه ی لومیا 930 به عنوان آخرین پرچمدار ویندوز فونی، تاکنون شاهد پرچمدار جدیدی بر پایه ی سیستم عامل ویندوز فون نبوده ایم. در ادامه با وینفون همراه باشید.

شاید علت اصلی این موضوع که تا به امروز شاهد معرفی پرچمدار ویندوز فونی جدیدی نبوده ایم، این باشد که شرکت نوکیا که تمام پرچمداران گذشته ی مبتنی بر سیستم عامل ویندوز فون را تولید می کرد، در سال 2014 به کمپانی مایکروسافت فروخته شد. اما چرا مایکروسافت که خود نیز خالق سیستم عامل ویندوز فون است، تاکنون پرچمدار جدیدی را معرفی و روانه ی بازار نکرده است؟ این سوالی است که ذهن بسیاری را به خود مشغول کرده است، مایکروسافت که از سهم اندک ویندوز فون در گذشته کاملاً  آگاه بود، تصمیم گرفت که برای بازگشت به دنیای گوشی های هوشمند با تمام قدرت عمل کند، از این رو تاکنون هیچ پرچمداری را معرفی نکرده است تا ابتدا سیستم عامل جدید خود برای گوشی های هوشمند، یعنی ویندوز 10 موبایل را به طور کامل آماده کرده و همزمان با آن پرچمداران جدید را نیز معرفی کند. مایکروسافت نیز قبلاً اعلام کرده است که در حال کار بر روی پرچمداری است که شایستگی نام این کمپانی را داشته باشد.

از آن جایی که از زمان معرفی آخرین پرچمدار ویندوز فونی یعنی لومیا 930، زمان زیادی می گذرد، در این مدت شایعات و خبر های بسیاری در رابطه با پرچمدارن ویندوزی آینده ی مایکروسافت منتشر می شد و انتظارات را بسیار بالا برده بود. تا اینکه بالاخره دیروز و در دو خبر اعلام شد که رندر های پرچمدارن آینده ی مایکروسافت منتشر شده و تصویری از یکی از پرچمداران آینده ی مایکروسافت لو رفته است. تصاویر منتشر شده در خبر های دیروز، برای بسیاری از کاربران خوشایند نبود، زیرا به خاطر طولانی شدن زمان معرفی یک پرچمدار و شایعات فراوان در خصوص آن، کاربران انتظار محصولی به مراتب بهتر و زیبا تر از آن چه که در تصاویر منتشر شده ی دیروز مشاهده می شد را داشتند.

cityman1

پس از انتشار تصاویر دیروز، نظرات و دیدگاه های مختلفی در رابطه با پرچمداران ویندوزی آینده ی مایکروسافت شکل گرفت. حال در این مقاله می خواهیم به بررسی محتمل ترین این دیدگاه ها بپردازیم:

 • بسیاری از کاربران بر این باور هستند که با استناد به این که مدت زمان بسیاری از معرفی آخرین پرچمدار ویندوز فونی، یعنی لومیا 930 می گذرد و مایکروسافت نیز پیش از این اعلام کرده است که سخت تلاش می کند تا پرچمداری در خور نام این کمپانی بزرگ را بسازد، این تصاویر واقعی نبوده و پرچمداران مایکروسافت متفاوت و بسیار زیباتر از آن چیزی هستند که در این تصاویر دیده می شوند. به طور کلی علت اصلی این دیدگاه را می توان مدت زمان بسیار طولانی طی شده از معرفی آخرین پرچمدار دانست و این دیدگاه طرفداران خاص خود را دارد.

 

 • گروهی دیگر از کاربران تصور می کنند این تصاویر همان پرچمداران آینده ی مایکروسافت هستند، اما احتمالاً با قیمتی بسیار رقابتی عرضه خواهند شد و می توانند موفقیت های خوبی را برای مایکروسافت کسب کنند. همچنین این گروه باور دارند که همانطور که مایکروسافت اعلام کرده است که محصولات آینده ی این کمپانی در دسته بندی های خاصی قرار می گیرند، احتمالاً این گوشی ها پرچمداران اصلی مایکروسافت نخواهند بود و آن چیزی که مایکروسافت مدت هاست که اعلام کرده که به عنوان یک پرچمدار در خور نام کمپانی بر روی آن کار می کند، همان سرفس فون است که تا به امروز در چندین شایعه نیز به آن اشاره شده است و همچون تبلت های سری سرفس محصولی خارق العاده خواهد بود.

 

 • اما برخی دیگر از کاربران این باور را دارند که این تصاویر همان پرچمداران مایکروسافت اما نسخه ی اولیه ی آن ها هستند، یعنی این گروه تصور می کنند که این تصاویر به نسخه های ابتدایی و آزمایشی مربوط به پرچمداران مایکروسافت مربوط می شوند و پرچمداران نهایی ظاهری متفاوت تر را خواهند داشت، اما می توان به ساختار کلی پرچمداران آینده ی ویندوزی با توجه به این تصاویر پی برد.

 

 • گروهی دیگر اعتقاد دارند که این ها دقیقاً همان پرچمداران آینده ی مایکروسافت هستند و طراحی و ظاهری مشابه با دیگر گوشی های هوشمند تولید شده توسط مایکروسافت پس از خرید کمپانی نوکیا دارند. این گروه فکر می کنند که ظاهر این گوشی ها چندان نیز بد و نامناسب نیست و آن چیزی که مهم تر است؛ سیستم عامل، ویژگی های سخت افزاری و قابلیت های این پرچمداران است که با توجه به خبر ها و شایعات اخیر، این گوشی ها از سخت افزار های قدرتمندی بهره می برند و با قابلیت ها و ویژگی های خوبی همراه هستند. همچنین این گروه باور دارند که مایکروسافت در نسخه ی نهایی ویندوز 10، سیستم عاملی بسیار مطلوب و مورد قبول کاربران را ارائه خواهد داد.

 

 • عده ای دیگر این چنین می اندیشند که این تصاویر همان پرچمداران ویندوزی مایکروسافت هستند و از طراحی نامناسبی بهره می برند، و با توجه به مدت زمان بسیاری که از معرفی آخرین پرچمدار ویندوز فونی گذشته، و در این مدت شرکت های دیگر چندین پرچمدار را معرفی کرده اند، ما شاهد حتی یک پرچمدار هم نبوده ایم، انتظار ها از مایکروسافت بسیار بیشتر از این بود و این محصولات به عنوان پرچمداران آینده ی مایکروسافت نخواهند توانست که موفقیت چندانی را برای این شرکت به ارمغان آورند و به طور کل این گروه اعتقاد دارند که مایکروسافت در امر ساختن پرچمدار ضعیف عمل کرده است.

 

با گذشت این همه زمان از معرفی آخرین پرچمدار ویندوز فونی و با توجه به خیل عظیم شایعات و خبر های منتشر شده در رابطه با پرچمداران آینده ی مایکروسافت، نمی توان به طور قطع در مورد پرچمداران آینده و اهداف مایکروسافت اظهار نظر کرد، و به نظر می رسد که صبر همه چیز را به طور قطع مشخص خواهد کرد.

با این حال، شما با نظر کدام گروه از کاربران موافق هستید؟ آیا شما نظری متفاوت از دیدگاه های ذکر شده دارید؟

تهیه شده در وینفون

منبع : وینفون
953 پست
حسین مظفروندی
.:: عاشق خدا ::.
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
milad
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

کسی نمی داند
ولی اگه ظاهرشون اینجوری باشه واقعا ناامید کنندس و من یکی که عمرا ۱۵۲۰ رو بفروشم بخاطر این پرچمدارا
حالا هرچقد هم که امکانات خوب و جدید داشته باشه
ظاهر گوشی خیلی مهمه
اکثر مواقع هم دیدیم که تصاویر رندر درست از آب در اومدن
تنها کاری که میشه کرد فعلا صبر کردنه
ولی من رندری که قبلا منتشر شده بود رو بیشتر از این دوس داشتم
لااقل اون دوربینش مثل این اطرافش کرخت و فلزی و زشت نبود
این طراحی واسه یه میان رده خوبه فقط

جواد رنجبر
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

اینا رندری بیش نیستند…
اگر اگر اگررر هم اینا باشن زشت نیستن فقط انتظارا به علت طولانی شدن بازه ی زمانی ارائه پرچم دارا بالا رفته..
ملاک پرچم دار خوب بجز ظاهر زیبا چیزای هم هست مثل قدرت بالای سیستم عامل و اجرای خوب و روان برنامه و بازی ها،،،مشخصات سخت افزاری بالا و در بطنش یک دوربین فوق العاده با توجه به جهش خوب رقبا،،،قیمت نهایی مناسب تر از رقبا و …
ولی بازم امید زیادی دارم که بعد این همه صبر و وعده مایکروسافت پرچم داران زیبا تری رو خواهیم دید..
اصلا به شباهت دوربین این گوشی با لومیا ۸۳۰ دقت کردین؟؟؟؟؟؟؟؟!! بیشتر شبیه جایگزین لومیا ۸۳۰ یعنی لومیا ۸۵۰ هست…. خوب دقت کنید..

  امیر حافظی
  پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

  منو جواد داریم کم کم دوست میشیم و این خیلی خوبه!

  ببین جواد جان، حرفت در مورد پرچمدار درسته. یعنی پرچمدار باید یه سری ویژگی ها داشته باشه. مثلا سخت افزار قوی، و نرم افزار با ویژگی های خاص که مختص اون نوشته شده باشه. مثل سری نوت.
  اما خودت چقدر دوس داری یه پرچم دار زشت دستت بگیری؟ اصلا یه سوآل دیگه می پرسم و دوس دارم کسایی که این نظر رو می خونن زیر نظر من جوابشون رو بنویسن:
  دوس دارید ویندوز 10 توی دل کدوم یکی از پرچم دار های امسال دنیا بشینه؟
  زد5 سونی که امروز عکس هاش به بیرون درز کرد؟
  آیفون 6اس که فورس تاچ و سنسور اثر انگشت و دوربین 13 مگاپیکسلی داره (البته این حدس منه)
  گلکسی اس 6
  گلکسی اس 6 اج
  گلکسی نوت 5
  ال جی جی4
  وان پلاس 2
  اچ تی سی وان ام9
  یا لومیا 950 ایکس ال و لومیا 950

  خدایی دوس دارید سیستم عامل مورد علاقتون توی کدوم یکی از این گوشی ها اجرا بشه؟

   جواد رنجبر
   پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

   آره امیر جان برای حفظ شأن سایت هم خوبه.
   آره واقعا..
   منم بزار اینطور جواب بدم…
   تو هررر کدوم از اینا که گفتی جز این دو رندر بی لیاقت!

   mili
   پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

   در جواب سوال آقای حافظی من به شخصه سونی زد 5 رو به اینا ترجیح میدم

   پیمان
   پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

   من دوست دارم روی1520اندرویید نصب بشه.:ارزویی که همه دارن میگی نه این رو از بچه ها سوال کن

hamid
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

سلام. من با اولین دیدگاه موافقم .اخه مایکروسافت به هیچ وجه نباید بعد این همه مدت که میخواد یه پرچم دار بده بیرون به زیباییش دقت نکنه اخه گوشی معمولی ک نیس نا سلامتی پرچم داره و مطمینن این افراد سطح متوسط ب بالای جامعه هستن که بیشتر صاحب این گوشی ها هستن و مسلما کلاس و زیبایی گوپشی براشون حایز اهمیته .الان عقل مردم تو چششونه ببینن گوشی زشته اصلا سمتش نمیرن ک بخوان ببینن کاراییش خوبه پس مطمینن مایکروسافت این ریسک مرگبارو نمیکنه ک هنمچین گوشی زشت بد ترکیب بد قواره رو بده بیرون خاک تو سر کسی ک این خبرو تو سایتای خارجی گذاشت و فک کرد مایکروسافت این گوشی میسازه. با تشکر از بروبچ زحمت کش سایت خوب وینفون ولی مرگ من ماایکروسافت دیوانست یه حرفی پیامی چیزی بش بدین اگه میتونین که این رو نسازه.خخخخ با تشکر

mahmood
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

خداییش اگه بعد این همه وقت تصاویر واقعآ مال پرچمدار مایکی باشه مایکروسافت هم ماهارو آره هم خودشو آره

وینفونی
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

کاش مایکروسافت فعلا بیخیال پرچمدار بشه،تو تمام سایتای خارجی و ایرانی رفتم شاید ۵٪ مردم از این طرح راضی باشن ..
مطمئنا با توجه به سخت افزار خوب که اسکن عنبیه چشم رو هم داره قیمت بالا ۶۰۰ دلار هست ،ولی طراحیش اصلا چنگی به دل نمیزنه..
من به دقت کنار لومیا ۶۴۰ ایکس ال مقایسش کردم از جلو یه فرمن فقط ۶۴۰ حاشیه های کمتری داره و زیباتر به نظر میرسه..
تازه استفاده از دکمه های نرم افزاری درد دل آدمو بیشتر میکنه..
کاش مایکروسافت چند ماه معرفی رو به تعویق بندازه و رو طراحیش کار کنه،توقعم خیلی بیشتر از اینها بود..
وینفون جان یه نظر سنجی در مورد طراحیش قرار بده و نتیجش رو یه جوری به کارمندای مایکروسافت برسونین ،که نارضایتی مردم از طراحی رو بفهمن..

با این گوشی ها شکست سختی در انتظار ویندوز موبایل در پیشه …

saman.hossieni
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

من که قیافشو کاری ندارم سخت افزارشه که مهمه وخیلی همخوبه قیافشو میخام چیکار کارایی مهم هست کسی که خیلی دنبال قیافس حتما گوشیو واسه نشون دادن به مردم میخره ولی من نه گوشیو واسه خودم میخرم نه نگاه مردم قشنگ باشه یا نه مهم قدرت گوشیو کار اییش هست که به نظرم عالیه هر کیم خوشش نمیاد خوب مجبور نیس که نخره بره اندروید یا اپل

محمد
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

ب نظر من ک واقعین اینا ! اون لومیاهای طراحی شده توسط نوکیا بود ک زیبا بودن و لومیاهای طراحی شده توسط مایکروسافت از نظر زیبایی چنگی ب دل نمیزنن

محمد
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

اگر این پر چمدار مایکی باشه خاک بر سر مایکی

Ehsan
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

بهترین طرح هارو نوکیا میزنه فک نمیکنم از نوکیا سرتر شرکتی باشه برای مایکروسافت

سامان
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

نظر من:۱.این تصاویر کاملا واقعین و با تمامی شایعات همخوانی دارن ۲. اون قاب فلزی دور دوربین نبود بهتر میشد ( قیافشو زشت کرده ) ۳. بلندگو هاش رو میزاشت جلو صفحه یا کناره های گوشی خیلی بهتر میشد ( موافق بلندگو پشت گوشی نیستم چون صدا خفه میشه) ۴. دوربین نباید برآمده میشد ۵. خیلی کلفته واسه یه پرچمدار ( مردم عقلشون تو چششونه ) ۵.باید تمام فلز میساختش نه پلی کربنات ( سامسونگ هم چوبشو خورده بعد ۵ تا پرچمدار ، باید درس عبرت بشه برای مایکروسافت) ۶. در کل واقعیت داره و من چون نمیخوام بخرمش منتظرم هرچه زودتر هم شده رونمایش کنه وا وین ۱۰ تا سریعتر این اپدیت لعنتی رو بگیرم تا از این ۸.۱ محدود و کم کاربرد خلاص شم

عشق == لومیا 925
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

فقط 925 زیباترین و شیک ترین گوشی لومیا و جهان 🙂

ارمین
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

خدا بکنه این ها فقط خیالی باشه
واقعا زشت هستند
930 من با همه مشکلات از این ها خوشگل تره

  مهدی اخلاقی
  پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

  مشکل 930 یت چیه؟؟
  930 مشکلی داره؟؟؟
  930 عشقه

   ارمین
   پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

   ,وقتی روی ایفون میزارم می خوام صحیت بکنم
   طرف مقابل صدام رو نمی شنوه
   در ضمن همین که نور صفحه هر چند ثانیه حالت پرش داره
   روی اعصابه
   فلش هم زدم درست نشد؟
   لی در کل با دوربین اش حال می کنم چون برای من دوربین موبایل خیلی مهم هست
   سپاس

امین
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

دو ماه پیش من گفتم خیلی شبیه ۶۴۰ میده بیرون یه عده اعتراض کردن که اینا هنوز قطعی نیست و…. حالادیدید؟ اول گفتن فلزیه بعد گفتن فریم فلزی داره.بعد گفتن همش پلی کربناته.خدا بقیشو به خیر بگذرونه . کاشکی الان ۱۵۲۰ معرفی میشد. کاشکی به جای ساخت یه پرچمدار همون ۱۵۲۰ رو ارتقا میداد.

مهدی اخلاقی
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

من ترجیح میدم شکل اول باشه تا شکل دوم

آیسو
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

من اون گوشی که روی کاور گذاشتید میخام
عاشق طراحیشم 🙂

MAT
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

صحبت از پرچمداران و سرفیس فون شد ، داشتم فکر می کردم اگه این گوشی بیاد خیلی خوبه ، مخصوصا الان که سرفیس حتی توی ایران به عنوان یک کالای خوب و لوکس شناخته شده …

امین
پاسخ دهید جمعه 6 شهریور 1394

اره شکل اول خیلی شیکتره مخصوصا مشکیش . ولی لامصب این 1520 هنوزم دلبری میکنه مخصوصا با ویندز 10 که دیگه حرفی نمیزاره

mori
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

من شخصا اگه اینا پرچمدار باشن میرم زد۵ سونیو میگیرم …

ایمان
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

راجع سخت افزارش مطمعنم عالیه.چون واسه وینفون همچین قدرتی ده برابر نیاز عادیه.دوربینم که کماکان ۱۵۲۰ داره پادشاهی میکنه.پس مطمعنا بعد دو سال شرکت زایس یه لنز جدید میگذاره روش دیگه جایی واسه خودنمایی شرکتای دیگه نمیمونه.ولی راجع طراحی اصلا حرف نزنم بهتره
ولی باور من اینه مایکروسافت با این رندرا و بیلدا فقط داره بازخورد میگیره.ودر نهایت نسخه نهایی پرچم دار و وین ۱۰ همرو راضی میکنه. ساتیا نادلا به نظرتون به همچین شکل وشمایلی میگه لایق؟کافیه اینو بدن بیرون تا کل سهام شرکتشونو ببرن زیر سوال.پس به این تصاویر اعتماد نمیکنم.
از طرفی پورت برنامه های اندروید و آی اواس یه تیر خلاصه واسه کمبود نرم افزار و تا ما یه مدت باهاشون سر کنیم برنامه های یونیورسال هم خودشونو نشون میدن.
اینا نظرات شخصی منه وبرا نظر تمام دوستانم احترام قالم

Mr UNTD
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

من یکی که الان دقیقا همون حالی رو دارم که ۶ سال قبل بعد انتخابات ریاست جمهوری ایران داشتم !!!
اصلا نمیتونم حتی فکرش رو هم بکنم این قیافه پرچمدار مایکروسافت باشه !! یه جورایی شک بهم وارد شده !!
اومده پردازنده ۸۱۰ رو گذاشته روش در حالیکه قدیمیه و مشکل گرمای بیش از حد رو هم داره،در حالیکه باید ۸۲۰ رو میذاشت.۸۱۰ مال تقریبا پارساله.مایکی اگه یه ماه دیگه این رو معرفی کنه،بقیه پرچمداراشون رو نهایت دو ماه دیگه معرفی میکنن که قطعا ۸۱۰ نیست پردازندشون.
بعد اینکه میاد بعد آیفون ۶ اس معرفی میکنه باز بنظرم اشتباهه.باید قبل اون معرفی میکرد،هر چند اگه این ظاهر پرچمداراش باشه معرفی نکنه سنگینتره … !
من که شخصا حاظر نیستم برا یه گوشی با این ظاهر صرفنظر از هر امکاناتی بیشتر از ۴۰۰ دلار خرج کنم.این همه گوشی فوق العاده از نظر ظاهر و امکانات و سخت افزار هست،میرم همونا رو میخرم.دیگه بلانسبت دوستان خر که نیستم برا این گوشی اونم با سیستم عامل ویندوزی که هم تا الان چنگی به دلم نزده ۶۰۰ دلار و ۷۰۰ دلار پول بدم.نرم افزار هم که شدیدا میلنگه توش،نرم افزاراش اصلا قابل مقایسه با نرم افزارای اندروید و آی او اس نیستن،اگه هم باشه پدر آدم رو درمیاره تا بیای دانلود کنی ! پندینگ،پندینگ،پندینگ !!!
من با کلی امید به مایکی گوشی اندرویدیم رو فروختم اومدم ویندوزی شدم ولی کم کم دارم کاملا پشیمون میشم از انتخابم.بلوتوث ایراد داره،وای فای دایرکت نداره،او تی جی نداره و یه سری ایرادای دیگه.
من شخصا خودم رو ملزم به استفاده از ویندوز نمیبینم،ویندوز ۱۰ انقلابی نباشه تغییر سیستم عامل میدم،من پول میدم که استفاده کنم نه اینکه رو اعصابم راه بره.
امیدوارم تا یه ماه آینده مشکلات حل بشه و جلو کسایی که ترغیبشون کردم به کوچ به ویندوز سر افکنده نشم،خصوصا خواهر و برادرم که به اعتبار من کلی پول دادن ویندوز خریدن.

پیمان
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

این هم دروغی مثل همه دروغهای ماکروسافت است.هدف از این شایعات زنده نگه داشتن برند وسیستم عامل نیخراج شوومده منسوخ شده ماکروسافته .آمدن پرچم دار معمولی مثل 930پایان کار کمپانی هستش واین رو خوب میدونه برای همین تا حالا پرچمداری نیامده.میگی نه نگاه کنید 1 ماه بعد از معرفی پرچمدار چقدر کارمند بیچاره اخراج میشن شاید هم همه البته از بخش موبایل

هادي
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

سلام دوستان
من خودم 930دارم خداييش تو طراحي حرف اول و ميزنه و تا امروز بين همه ي مدل هاي لوميا يه سر و گردن بالاتره
اگه بخواد اين تصاوير گوشي جديد مايكروسافت باشه 930 همچنان پرچمدار ميمونه

اَبی شنگلز
پاسخ دهید شنبه 7 شهریور 1394

اینا شاید رندر های درست باشن ولی مطمئنن رندر های پرچمدارای ماکروسافت نیستن کاملن واضحه ؛)

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , ,