اخبار

انتشار اولین بیلد رد استون ۴ برای اینسایدرهای پیشرو! با گزینه Skip Ahead رد استون 4 را دریابید.

دقایقی قبل مایکروسافت اولین بیلد از شاخه رد استون ۴ را برای اینسایدرهای بسیار عجول پیشرو انتشار داد. شاید از شنیدن این کلمه تعجب کرده اید، اما بگذارید تا کمی به گذشته برگردیم تا علت این شکل خطاب قرار دادن اینسایدرها را عنوان کنیم. پس با همراه همیشگی ویندوزی خود یعنی وینفون همراه باشید.

مایکروسافت در ماه ژوئیه گزینه جدیدی را برای اینسایدرهای حلقه فست تعریف کرد، تیم ویندوز اینسایدر گزینه Skip Ahead یا پرش به جلو را برای اینسایدرهایی که پیشرو تر از دیگر هم قطاران خود هستند و عجله بیشتری دارند، درنظر گرفته است. این گزینه این امکان را به اینسایدرها می‌دهد تا وارد شاخه بعدی ویندوز ۱۰ یعنی رد استون ۴ شده و بسیار سریع تر از دیگر اینسایدرها ویژگی های جدید ویندوز ۱۰ را تجربه کنند، بد نیست اشاره کنیم که در حال حاضر اینسایدرهای معمولی حلقه فست در حال دریافت بیلدهای نهایی رد استون ۳ هستند. پس فکر کنم که شما هم با من موافق باشید که این دسته از اینسایدرها هم پیشرو هستند و هم بسیار عجول.

دقایقی قبل مایکروسافت اولین بیلد رد استون ۴ را برای این دسته از اینسایدرها منتشر کرد، این بیلد شماره ۱۶۳۵۳ در منوی تنظیمات سیستم را به خود می‌بیند، البته این بیلد هنوز ویژگی بزرگی همراه خود ندارد، چرا که هواپیمای رد استون ۴ تازه در حال صعود است و هواپیمای رد استون ۳ در حال فرود روی باند، در فرودگاه ردموند ترافیک هوایی بالا است، بنابراین طبیعی است که هواپیمای تازه برخاسته رد استون ۴ منظره چندان جدیدی برای مسافران خود نداشته باشد. با این حال ما نگاهی خواهیم داشت به لیست تغییرات و بهبودهای اولین بیلد از شاخه رد استون ۴ یعنی بیلد ۱۶۳۵۳:

 • اکشن سنتر اکنون تغییرات بصری خوبی به خود دیده است که باعث شده مشاهده محتوای نوشتاری آن راحت تر خوانده شود، هنگامی که رنگ اکشن سنتر مشکی انتخاب شده باشد (به‌صورت پیش فرض چنین است)، رنگ نوشته هایی نظیر expand/collapse, See more, Clear all با رنگ پیش فرض انتخابی یکسان خواهد بود، که البته باعث هماهنگی بیشتر محیط ویندوز خواهد شد.
 • اکنون با به‌روز شدن اکشن سنتر، ژست حرکتی دو انگشتی در صفحات لمسی فعال شده است، بدین معنی که شما با استفاده از دو انگشت می‌توانید تمامی اعلانات را یکباره نادیده بگیرید. برای انجام این کار کافی است تا دو انگشت خود را به‌صورت عمودی در لبه اکشن سنتر قرار داده سپس دو انگشت را به سمت کناری دیگر اکشن سنتر بکشید تا تمامی اعلانات پاک شوند.
 • ما مشکلی که در XAML وجود داشت که باعث شده بود انیمیشن های متن به‌صورت واضحی تار دیده شوند را مرتفع کرده ایم.
 • مشکلی که باعث شده بود تا چنانچه هنگام بوت شدن یک کامپیوتر آن را به یک نمایشگر خارجی که از DPI متفاوتی برخوردار است، وص کنید، نوار وظیفه به‌شکل عجیبی ضخیم گردد مرتفع شده است.
 • مشکلی که هنگام استفاده از چند نمایشگر به‌طور همزمان ایجاد شده بود که باعث شده بود تا تنظیمات DPI در آنها درست اعمال نشوند، برطرف شده است.
 • ما مشکلی که در چندین بیلد اخیر وجود داشت و باعث شده بود تا هنگام فعال بودن حالت Slideshow، پس از خروج از حالت اسلیپ، لاک اسکرین در وضعیتی اشتباه قرار گیرد که خروج از این وضعیت صرفا با استفاده از دکمه های ترکیبی Ctrl + Alt + Del ممکن بود را برطرف کرده ایم.
 • مشکلی که باعث شده بود تا در صورت تغییر مقیاس نمایشگر به حالتی غیر از حالت پیش فرض، حساسیت موس به شکل غیر عادی تغییر کند، برطرف شده است.
 • مشکلی که در چندین بیلد اخیر وجود داشت که باعث شده بود تا بازی آسفالت ۸ فرامین شما از طریق کیبورد یا کنترلر را دریافت نکند، برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده تا هنگام مرور وب با مایکروسافت اج در برخی از سایت ها، نشانگر بارگذاری صفحه به‌درستی نشان داده نشود و از محل اصلی خود خارج شود، برطرف شده است.
 • مشکلی که باعث شده بود تا هنگام ریست کردن پین در صفحه ورود، رشته های ویندوز هلو به اشتباه در بالای صفحه ظاهر شوند، مرتفع شده است.

موارد فوق لیست تغییرات و بهبودهای این بیلد بود، البته باید باز هم یادآوری کنیم که انتشار بیلدهای شاخه رد استون ۴ در ابتدای مسیر خود است، بنابراین مطمئنا در بیلدهای آتی تغییرات بیشتری را شاهد خواهیم بود.

منبع :

WINDOWS CENTRAL

 • جمعه 10 شهریور 1396 02:07
 • 2 نظر
 • محسن توکلی نیا
 • اخبار
1145 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sab2020
پاسخ دهید جمعه 10 شهریور 1396

این گزینه رو انتخاب میکنم ولی بعدش که به اون صفحه مراجعه میکنم میبینم همون قبلی مونده !!!

راهش چیه؟

عبدالرضا
پاسخ دهید جمعه 10 شهریور 1396

قرار هست اسکایپ هم بروزرسانی بشه؟
هیچ راهی وجود نداره هیستوری اسکایپ رو پاک کرد؟

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , ,