اگر نگاهی به آژور، آفیس ۳۶۵، وان درایو و دیگر سرویس های آنلاین مایکروسافت نظیر Outlook.com و یا Xbox Live داشته باشید، به سادگی در می یابید که ابر و پردازش ابری در تمامی فعالیت های مایکروسافت نقشی غیرقابل انکار ایفا می کند.

مایکروسافت دیگر به هیچ وجه شرکت سابق نیست، شرکتی که تمام تمرکز آن بر روی ویندوز و نرم افزارهای آفیس بود، چرا که طلوع پردازش ابری به نوعی توانسته عادات پردازشی ما را در ۱۰ سال اخیر دستخوش تغییرات فراوان سازد.

روزانه میلیون ها کاربر و سازمان و تجارت بزرگ و کوچک از سرویس های ابری این شرکت استفاده می کنند، این مهم به هیچ عنوان امری ساده نیست، به خصوص زمانی که پای امنیت سایبری و مقابله با این حملات پیش می آید، این وضعیت زمانی دشوارتر می شود که بسیاری از این کاربران از نحوه حفظ امنیت خود در این زمینه ناآگاه هستند.

مایکروسافت اخیرا در مقاله ای که به صورت ویژه در مورد تلاش های امنیتی خود منتشر ساخته توضیح داده:

در هر لحظه از زمان و در تمامی روزهای هفته، سیستم پردازش ابری مایکروسافت در معرض حمله است، به صورت دقیق تر روزانه بیش از ۱.۵ میلیون تلاش برای نفوذ به این سیستم ها انجام می گیرد که البته توسط ما شناسایی و خنثی می گردد.

این آمار در نگاه اول تاحدی ترسناک به نظر می رسد، اما در عین حال ردموندی ها از این حملات نکات و درس های زیادی نیز آموخته اند. غول نرم افزاری دنیا در هر ثانیه صدها گیگابایت اطلاعات مسافت سنجی را به Intelligent Security Graph که وظیفه حفاظت از آژور، آفیس ۳۶۵، و کاربران ویندوز ۱۰ را برعهده دارد، اضافه می کنند.

اگر این آمار خیره کننده کافی نیست باید اضافه کنیم که این شرکت ماهانه ۴۰۰ میلیارد ایمیل را در سرویس های اوتلوک و آفیس ۳۶۵ از بابت وجود بدافزارها و کلاه برداری های فیشینگ مورد اسکن قرار می دهد.

این شرکت در مجموع سالانه یک میلیارد دلار سرمایه در زمینه امنیت فضای ابری صرف می کند، البته مایکروسافت به شدت معتقد است که امنیت در فضای آنلاین امری است که باید از پایه شروع شود، و کاربران قسمت مهمی از آن هستند.

نقش کاربران در تامین امنیت خودشان امری غیر قابل انکار است، در حملات گسترده WannaCrypt که اخیرا انجام شد، قربانیان افرادی بودند که از نسخه های xp و ۷ ویندوز استفاده می کردند.

منبع :

ONMSFT

1348 پست
محسن توکلی نیا
سردبیر بخش سخت افزار و گیم. همراه شما کاربران عزیز 😉
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , , , , , ,