یکی از معضلاتی که مدت هاست ذهن تیم توسعه دهنده ی هالولنز را به خود مشغول کرده، زاویه دید محدود کاربران در این گجت است. حال خبر رسیده است که مهندسان مایکروسافت توانسته اند به راه حل جدیدی برای رفع این مشکل دست پیدا کنند. این شرکت برای نمایش محتوای هولوگرام در این عینک مجبور به استفاده از بازتاب داخلی و طراحی خاص و لبه دار عینک شد که در نتیجه زاویه دید کاربر را به 35 درجه کاهش داده است.

با بروز این مشکل و پس از مدت ها بررسی و آزمایش روش های گوناگون مهندسان مایکروسافت توانستند به راه حل کارآمد و کاربردی دست یابند. مایکروسافت در این معمای پیچیده مجبور به استفاده از تکنیکی جدید و حتی به قولی بهره جستن از فناوری نوینی شد تا بتواند معضل یاد شده را در عینک محبوب خود رفع کند. مایکروسافت برای این منظور و با استفاده از فناوری جدید خود موفق شد تا تصاویر ارسالی به گجت را به دو بخش تقسیم کرده و برای هر یک مجرای دیگری ایجاد کند که در نتیجه ی آن زاویه دید از 35 درجه به 70 درجه افزایش پیدا می کند.

تیم توسعه دهنده هالولنز در مورد حل مشکل زاویه دید می نویسد:

با توجه به تکنولوژی کنونی عینک، یک بخش طیف نوری را که دارای دو قسمت میانی است را برای تفکیک دو مولفه به کار می گیریم. هرکدام این بخش ها برای پشتیبانی قسمت متفاوتی از FOV است. در این بخش یک پیوند دهنده ی داخلی برای هدایت نور به بخش میانی طراحی شده است که نور را در جهات مختلف تقسیم می کند. برای مثال با تنظیم دقیق پیونده دهنده نوری می توان نور مرتبط با قسمت چپ FOV به قسمت چپ و نور مرتبط به بخش راستی FOV را به همان جهت انتقال داد. علاوه بر این می توان پیوند دهنده ی داخلی را به گونه ای تنظیم کرد تا نوری که به هیچ کدام از بخش های چپ و راست مرتبط نیست در معرض دید کاربر قرار نگیرد. به طور حتم این طراحی دو مزیت قابل توجه دارد، اول اینکه طراحی جدید قادر است تا زاویه دید کاربر را به صورت مورب و گسترده درآورد هرچند قسمت های داخلی از زاویه دید محدود برخوردار خواهند بود و دیگر اینکه در طراحی جدید به منظور هدایت نور به بخش مورد نیاز استفاده از انرژی نیز تا حد زیادی کاهش می یابد. نتیجه این تغییر و طراحی جدید افزایش زاویه دید تا 70 درجه است که باعث می شود ضریب شکست طیف نوری به 1.7 برسد. با استفاده از مفاهیم بالا و طراحی جدید می توان زاویه دید مورب 70 درجه را حتی به 90 درجه نیز افزایش داد.

این راه حل در ماه آوریل حاصل شده و می توان امید داشت که طراحی جدید و استفاده از فناوری تازه بتواند مشکل زاویه دید در هالولنز را رفع کند. شما عزیزان برای کسب اطلاعات بیشتر در این خصوص می توانید به اینجا مراجعه کنید.

منبع :

MSPU

397 پست
علیرضا عنادی
او دانشجوی مترجمی زبان انگلیسی است. به عکاس، داستان نویسی و آهنگ سازی علاقه ی وافری دارد و سعی می کند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف کوهنوردی و فوتبال، کند. علیرضا اکنون نویسنده وبسایت وینفون است."
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,