_مایکروسافت پنل جدید

گزارش مالی سه ماهه اول سال 2018 مایکروسافت: سرفیس و ابر موتور محرکه ردموند سطح و ابر در تسخیر مایکروسافت!

مایکروسافت امروز گزارش سه ماهه اول سال مالی 2018 را منتشر کرد، اگر بخواهیم در یک جمله این گزارش را شرح دهیم باید بگوییم که سرفیس و پردازش ابری موتور محرکه مایکروسافت در این سه ماهه بودند.گزارش مالی سه ماهه اول سال 2018 مایکروسافت نشان حکایت از درآمد سرسام‌آور 24.5 میلیارد دلاری برای این غول آمریکایی دارد، از این میان 6.6 میلیارد دلار درآمد خالص عاید این شرکت شده است. عملکرد مالی این شرکت در قیاس با مدت مشابه سال گذشته رشد بسیار خوبی را نشان می‌دهد، چرا که ردموندی ها در بازه زمانی مشابه سال گذشته توانسته بودند درآمد 21.9 میلیارد دلاری را از آن خود کنند و 5.7 میلیارد دلار سود خالص به جیب بزنند.

مهمترین مواردی که در گزارش مالی این شرکت به چشم می‌خورد به شرح زیر است:

 • درآمد 24.5 میلیارد دلاری که معادل رشد 12 درصدی در درآمدهای این شرکت دارد.
 • درآمد جاری 7.7 میلیارد دلار بوده که رشد 15 درصدی را تجربه کرده است.
 • سود خالص 6.6 میلیارد دلار بوده که 16 درصد افزایش را نشان می‌دهد.
 • سود تقسیم شده به ازاء هر سهم 0.84 دلار بوده که 17 درصد رشد داشته است.

مایکروسافت به‌لحاظ درآمدی توانسته از میزان پیش‌بینی کارشناسان عبور کند، کارشناسان پیش از این پیش‌بینی کرده بودند که این شرکت بتواند در سه ماهه مالی ابتدایی سال 2018 درآمد 23.56  میلیارد دلاری را تجربه کند. در مجموع از زمان روی کار آمدن نادلا روند تصاعدی رشد مایکروسافت بی‌وقفه ادامه داشته که نشان از ثمربخش بودن سیاست های این هندی خوش فکر است.

بخش قابل توجهی از این درآمد هنگفت به‌واسطه رشد بخش تجارت ابری مایکروسافت حاصل شده است. ابر هوشمند ردموندی 14 درصد رشد داشته و درآمد 6.9 میلیارد دلاری را در این مدت عاید این شرکت کرده است، این درآمد به‌واسطه رشد 17 درصدی محصولات سرور و سرویس های ابری و همچنین رشد 90 درصدی درآمد اَژور حاصل شده است.

محصولات آفیس نیز یکی از نقاط برجسته در این سه ماهه بودند، چرا که آفیس تجاری و آفیس مشترکان معمولی به ترتیب رشد 10 و 12 درصدی را تجربه کرده است. یکی دیگر از بخش های پرسود مایکروسافت شرکت لینکدین است که توانسته درآمد 1.1 میلیارد دلاری را عاید این شرکت کند.بخش پردازش های شخصی این شرکت که شامل فروش نسخه های ویندوز به شرکت های سازنده سخت‌افزار، سرفیس و گیمینگ است، درآمد 9.4 میلیارد دلاری را نصیب مایکروسافت کرده است. یکی از نکات جالب در مورد عملکرد این بخش رشد 12 درصدی درآمد کسب و کار سرفیس است، بخش زیادی از افزایش درآمد بخش سرفیس مایکروسافت مرهون موفقیت سرفیس لپ تاپ و استقبال خوب کاربران از آن بوده است.

درآمد بخش گیمینگ مایکروسافت نیز رشد یک درصدی را تجربه کرده است، در این میان بخش نرم‌افزاری و سرویس های ایکس باکس 21 درصد رشد داشته‌اند، اما درآمد حاصل از فروش سخت‌افزار در این زمینه رشد کمتری را تجربه کرده است. مهمترین نکاتی که در مورد عملکرد بخش پردازش های شخصی مایکروسافت قابل توجه است بدین شرح است:

 • درآمد حاص از فروش لیسانس ویندوز 10 به شرکت های سخت‌افزاری 4 درصد رشد داشته است. (این رشد با احتساب نرخ ثابت ارز بیش از 4 درصد بوده است)
 • درآمد بخش محصولات تجاری ویندوز و سرویس های ابری رشد 7 درصدی داشتند. (این رشد با احتساب نرخ ثابت ارز بیش از 6 درصد بوده است)
 • درآمد ناشی از تبلیغات هنگام جستجو رشد 15 درصدی داشته است. (این رشد با احتساب نرخ ثابت ارز بیش از 15 درصد بوده است). یکی از عوامل مهم در این افزایش، بیشتر شدن درآمد حاصله از هر جستجو بوده است.
 • درآمد بخش سرفیس رشد  12 درصدی را تجربه کرده است (این رشد با احتساب نرخ ثابت ارز بیش از 11 درصد بوده است) که بخش مهمی از این افزایش ناشی از موفقیت سرفیس لپ تاپ بوده است.
 • درآمد بخش گیمینگ 1 درصد رشد داشته است (این رشد با احتساب نرخ ثابت ارز صفر درصد بوده است)، در این میان نرم‌افزارها و سرویس های ایکس باکس رشد 21 درصدی را داشته‌اند (این افزایش با احتساب نرخ ثابت ارز بیش از 20 درصد بود است) اما کمتر بودن رشد درآمد بخش سخت‌افزار بر این روند تاثیر گذاشته است.

شما روند افزایش درآمد مایکروسافت را پس از روی کار آمدن نادلا چطور ارزیابی می‌کنید؟ به‌نظر شما در آینده نزدیک چه تغییراتی در سبد درآمدی این شرکت رخ خواهد داد؟

منبع :

WINDOWS CENTRAL

1206 پست
محسن توکلی نیا
او در رشته میکروبیولوژی به تحصیل پرداخته، اما علاقه وی به دنیای فناوری و به خصوص مایکروسافت، باعث فعالیت وی در این عرصه شده است. به ادبیات، عرفان، فناوری علاقه ی وافری دارد و سعی میکند اغلب اوقات فراغت خودش را صرف خدمت به خانواده و مطالعه شعر کند. محسن اکنون یکی از دبیران وبسایت وینفون است.
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
sina h
پاسخ دهید جمعه 5 آبان 1396

تقریبا تو هر زمینه به جز موبایل رشد داشته
موبایلم مطمنا با یک عضو سرفیس جدید درست میشه

دوستان یک سوال
من اینترنت ۴جی گوشیمو هات اس‍‍پات کردم که از لپ تاپم اسفاده کنم. ولی موقع دانلود از استور اینترنت خیلی خیلی کنده. ولی همون لحظه با دانلود منیجر یه فایل دانلود میکنم سرعت رو 3 مگه. چرا این قدر تفاوت داره؟

  SJ
  پاسخ دهید جمعه 5 آبان 1396

  فکر کنم با ساخت سرفیس جدید تو قالب موبایل، اون هم تو بخش سرفیس ها محاسبه میشه درامدش

  در مورد سوالت هم بگم منم همچین مشکلی دارم، اصن هرکاری میکنم استور پی سی نمیتونه از حداکثر سرعت ممکن استفاده کنه

  ============================================
  ادمین جان این بخش لاگین کجا رفته؟ مجبور شدم به عنوان میهمان کامنت کنم
  ============================================

برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , , , , , , ,