bafta

BAFTA (آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون بریتانیا) در سال ۱۹۵۸ با انجمن صنفی تهیه کنندگان و کارگردانان تلویزیونی بریتانیا تلفیق شد و آکادمی فیلم و برنامه‌های تلویزیونی بریتانیا را تشکیل داد. آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون انگلستان که به عنوان یک انجمن خیریه به ثبت رسیده ‌است هدف خود را “شناسایی و حمایت از کسانی که به فیلم و سینمای انگلیس خدمات برجسته‌ای کرده‌اند” اعلام کرده است. حال آن ها به دنبال پررنگ تر شدن تکنولوژی VR، هیئت مشورتی با حضور بزرگان این عرصه تشکیل داده اند. با وینفون همراه باشید.

آکادمی هنرهای فیلم و تلویزیون انگلیس از سال ۱۹۴۸ مراسمی را برای اهدای جوایز به فیلم‌ها در بخش‌های مختلف داشته است. از سال ۱۹۹۸ تا به حال بفتا جوایزی برای صنایع بازی‌های کامپیوتری در نظر گرفته است.

dan_ayoub

اکنون این آکادمی، لیست اعضای جدید مشورتی خود در زمینه ی واقعیت مجازی را منتشر کرد و در این لیست نام بزرگانی مثل Dan Ayoub رییس استودیو ۳۴۳ Industries(یکی از شرکت های وابسته استودیوی بازی سازی مایکروسافت) دیده می شود. در این لیست ۲۴ نفر از متخصصان عرصه ی واقعیت مجازی دیده می شود که از جمله ی آن ها می توان به  Shawn Layden رییس استودیوهای جهانی سونی، فرانک آزور موسس Alienware و Yelena Rachitsky سازنده اوکولوس اشاره کرد.

گروه مشاوران واقعیت مجازی بفتا در Los Angeles قرار خواهد داشت و این گروه به بررسی و تشریح تاثیر استفاده از واقعیت مجازی در عرصه ی فیلم، تلویزیون و صنعت بازی ها خواهند پرداخت. بفتا طبق گفته ی تیلور مدیر این گروه، به دنبال تمرکز بر روی این عرصه ی مهم است.

با توجه به علاقه مندی Dan Ayoub  به واقعیت مجازی مایکروسافت و تاثیرات تکنولوژی مایکروسافت در این عرصه، ارتباط بیشتری با مدیران دخیل در توسعه ی واقعیت میکسِ هالولنز مثل الکس کیپمن و Kudo Tsunoda داشته باشد.

منبع :

WINBETA

1318 پست
هادی اکبری زاده
هدف ما، غلبه بر کارهای قبلیمان... پیش به سوی آینده با مایکروسافت
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , ,