در طی گذشت چند ماه اخیر، مایکروسافت نسبت به موضوعات فرست پارتی خود بسیار جدی‌تر شده است و فرصت‌های بسیار مناسبی در حال دست و پا کردن برای خودش بوده است که در این راستا از سال گذشته تا به حال تعداد زیادی از استودیوهای بازی سازی مختلف را به خدمت خود درآورده تا لاین آپ بازی‌های انحصاری و فرست پارتی خود را بهبود ببخشد و تعداد آن‌ها را افزایش بدهد. 

اکنون نیز در قدم تازه‌ای که این شرکت برای بهبود اوضاع فعلی خود برداشته، هویت تازه‌ای به گروه استودیوهای فرست پارتی خودش بخشیده و اکنون استودیوهای بازی مایکروسافت (Microsoft Game Studios) به استودیوهای بازی ایکس‌باکس (Xbox Game Studios) تغییر نام پیدا کرده است. مایکروسافت این خبر را در طی برگزاری آخرین قسمت برگزار شده از رویداد Inside Xbox خود که صبح امروز برگزار شد، اعلام کرده است.

با توجه به تلاش‌هایی که در حال حاضر وجود دارد تا ایکس‌باکس را تبدیل به پلتفرمی کند که از نظر سخت افزاری غیر قابل رقابت باشد و روی دستگاه‌های مختلفی در دسترس قرار داشته باشد، در حال حاضر فقط روی پلتفرم‌های رایانه شخصی و کنسول‌های ایکس‌‌باکس در دسترس قرار دارد اما مایکروسافت در حال آماده سازی است تا سرویس‌ها و خدمات ایکس‌باکس را به پلتفرم‌های دیگری از جمله نینتندو سوییچ و گوشی‌های هوشمند نیز به زودی منتقل کند. در حالی که مایکروسافت می‌تواند با استفاده از سیستم xCloud از طریق استریم کردن، بازی‌های ایکس‌‌باکس را در همه جا فراهم آورد، در عین حال هم این تغییر را می‌توان یک تغییر خوب و مناسب به حساب آورد که حول محور هویت برند ایکس‌باکس جریان پیدا می‌کند و کاری می‌کند تا خود ایکس‌باکس تبدیل به چیزی برای بازی کردن شود، نه این که چیزی درمورد سخت افزار باشد. در حقیقت فعلا این طور به نظر می‌رسد که هدف مایکروسافت این است تا مردم برند ایکس‌باکس را به جای این که بیشتر با سخت افزار آن شناسایی کنند، با این هویت بشناسند که ایکس‌باکس فقط پلتفرمی درمورد بازی است.

اکنون بهتر است امیدوار باشیم که با تغییر نام استودیوهای بازی مایکروسافت به ایستودیوهای بازی ایکس‌باکس، به زودی شاهد عرضه محتویات و تغییرات بنیادین جدید در لاین آپ بازی‌های فرست پارتی و انحصاری این شرکت باشیم. احتمالا تا محقق شدن این موضوع باید چند سالی صبر کنیم اما من خودم به شخصه اولا دوست دارم تغییرات آن‌ها را از زمان فعالیت مستقلشان در مقایسه با زمانی که توسط مایکروسافت به خدمت گرفته شده‌اند، مقایسه کنم تا تغییرات محسوس آن را متوجه شوم و دوما دوست دارم ببینم فعالیت آن‌ها در زیر سایه مایکروسافت، سرانجام به کجا ختم خواهد شد و آیا باعث ساخته شدن بازی‌های بهتری از طرف آن‌ها می‌شود یا خیر.

منبع :

GAMINGBOLT

964 پست
عرفان رحیمی صادق
مطالب مرتبط
تبلیغات
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , , , , , ,