شعار همیشگی مایکروسافت توانا ساختن افراد و سازندگان است و طبیعتا این شامل کارکنان خودش نیز می‌شود. مایکروسافت گاراژ که فضای مناسبی برای ساختن و خراب کردن و انجام انواع آزمایشات در اختیار تمامی کارمندان و کارورزان این شرکت قرار می‌دهد نمونه بسیار مشهودی از این تعهد است. در ادامه با وینفون همراه باشید.

پس از بازگشایی و افتتاح چند فضای داخلی به‌وسیله پرینتر‌های سه بعدی در سراسر جهان، غول نرم‌افزاری ردموند به تازگی چند «اتاق حقیقی» در کارگاه های خودش ایجاد کرده است، جایی که کارکنان آن‌ها می‌توانند در آن به وسیله هدست VR Focus از واقعیت ترکیبی استفاده کنند. همه اینها به‌صورت تجربی انجام می‌پذیرد که مایکروسافت به صورت کامل آن را در وبلاگش توضیح داده است.

مایک پل طراح ارشد مایکروسافت گاراژ می نوسد:

بعضی وقت‌ها یادگیری به وسیله نوشتن یک سری از کدها اتفاق می افتد. بعضی اوقات برای یادگیری باید یک تجربه همه جانبه از موضوع داشته باشید. معمولا کارکنان عاشق این هستند که یک تجربه کامل و جامع از موضوع مورد مطالعه داشته باشند. در واقع بسیاری از داوطلبان و مراجعه کنندگان برای پیگیری یک سری ایده‌های جالب و هیجان انگیز به ما مراجعه می کنند.

 

اتاق‌های حقیقی متفاوتی طراحی شده‌اند که هم دارای یک ویترین الهام گرفته مجازی و هم دارای یک فضای کارگاهی فعال هستند. علاوه بر هدست‌های واقعیت مجازی، هولولنز و عینک‌های واقعیت افزوده دیگر به پیشرفته‌ترین تکنولوژی‌های کشور مجهز شده‌اند، از جمله سنسور‌های 360 درجه دوربین‌های واقعیت مجازی، بلندگوهای صدای محیطی، قابلیت ضبط تصویر به‌وسلیه پرده سبز و ویژگی‌های دیگر.

طراح ارشد شرکت می گوید:

با توجه به اینکه شرکت در تلاش است تا در این قلمرو جذاب قدم‌های رو به جلو بردارد، همچنان به تلاش خود برای توسعه‌های جدید ادامه می‌دهیم؛ اما نکته بسیار مهم این است که تمرکز ما روی منافع و علاقه‌مندی کارکنانمان است و در همین راستا به افزایش توانایی‌هایمان می‌پردازیم.

منبع :

ONMSFT

50 پست
محمد جواد نجفی
مطالب مرتبط
در مای نوکیا بخوانید
دیدگاه کاربران
هنوز دیدگاهی ثبت نشده
برای نوشتن دیدگاه می توانید به حساب کاربری خود وارد شوید ورود ارسال نظر به صورت مهمان
برچسب ها: , , , ,